Kripto Borsalarından HaberlerMakaleler

Barimeks Kripto Para Borsası İnceleme

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Barimeks Nedir? Barimeks Borsası Güvenilirmi?

Ankara Merkezli Kripto Para Platformu olan Barimeks’i Bitcoinairdrop.net ekibi olarak araştırdık ve sizler için bir makale hazırladık. Barimeks Kripto para alım satım platformu, 2017 yılında bitcoin ve diğer blockchain teknolojileri projeleri kripto paralarının gelecekte tüm finans dünyasına yön vereceğine inanan, yazılım ve bilişim sektöründe toplamda 45 yılı aşkın tecrübeye sahip üç mühendis tarafından kurulmuştur. 

Yazılım, bilişim, kripto para sektöründe profesyonel ekip ve kurucular kripto para borsası barimeks için çalışmalara başladı. Uzun süren yoğun araştırma, iş geliştirme ve yazılım geliştirme çalışmalarının ardından 2019’da kripto para sektörüne kullanışlı bir platform sundular. Türk kripto para yatırımcılarına yüksek güvenlikli, kullanışlı arayüzü, hızlı altyapısı, sorunsuz müşteri desteği olan ve düşük komisyonları ile yerel kripto para borsası barimeks rakiplerine güçlü bir rakip daha olduğunu hatırlatıyor. Tavsiye Edin Kazanın ve Alıcıya Komisyon Yok gibi kampanyalarıyla hızlıca adını kripto para sektörüne duyuruyor.

Hemen borsaya referans linkimiz ile kayıt olmak için burayı tıklayın.

barimeks anasayfa

Barimeks WEB sayfasından ilk edindiğimiz deneyim oldukça özenli ve kaliteli olarak hazırlanmış şık bir tasarım olduğu. Giriş sayfasında ekranın hemen altında güncel fiyat bilgileri ve 24 saatlik fiyat grafikleri yer alıyor. İlginç olarak fiyat grafiklerinin arasında USD/ TL fiyat grafiği de var. Dolar fiyat grafiğinin Bitcoin Güncel fiyatı ile karşılaştırma yapmak isteyen kullanıcılarına yönelik bir kolaylık olduğunu düşünerek incelememize devam ediyoruz.

Gözümüze çarpan önemli detaylardan biri Kurumsal başlığı altındaki Hakkımızda sayfasında şirketin tanıtımı yapılmış, şirketin misyon ve vizyon değerlerinden bahsedilmiş. Bu Türkiye’deki hemen hemen hiçbir borsada karşılaşmadığımız bir durum, şirketin kurumsal anlayışa verdiği önemi göstermesi açısından oldukça güzel. 

Hakkımızda sayfasında kendi ifadeleriyle “Barimeks, kullanıcı dostu arayüzüyle, finans uzmanlarından kripto para ile yeni tanışan yatırımcılara kadar uzanan geniş bir yelpazeye dünya standartlarında bir hizmet sunmayı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda Türkiye’nin en iyi Bitcoin borsası olma hedefiyle platform geliştirme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. “ deniliyor. Umarız bu amaçlarına ulaşırlar ve Türkiye’deki kripto para yatırımcıları da kurumsal zemine oturmuş güvenilir bir kripto para borsasına kavuşur. 

Barimeks Kolay Alış Satış Arayüzü

Barimeks kolay alım satım arayüzü ile yeni başlamış kullanıcılara kolaylık sağlayan arayüzü geliştirmiş ve kullanıcılarına sunmuştur. Kripto para kolay alım satım arayüzü Barimeks youtube kanalında yayınlanan bitcoin kolay alım satım videosunda detaylı olarak anlatılmış. Bu özellik Türkiye’deki bir çok Bitcoin borsasında mevcut. Barimeks arayüzünde diğerlerinden farklı olarak girilen tutara göre alış/satış tahtalarından işlem yapılacak emirler işaretleniyor. Tahmini fiyat girilen miktara ve alış/satış tahtalarındaki işlemlere göre hesaplanıyor. Bu şekilde işlem yapan kullanıcıya alış/satış tahmini maliyetleri gerçek zamanlı olarak daha doğru ve bir şekilde gösterilmiş oluyor. Bu ince düşünülmüş özellikleri nedeniyle bizden bir yıldızı hak ediyorlar. 

Gelişmiş Grafik Arayüz

Barimeks’de fark ettiğimiz güzel özelliklerden bir tanesi de gelişmiş grafik arayüzü. Öncelikle Tasarımı oldukça sade ve güzel, gece modu ve gündüz modu olarak iki renk seçeneği mevcut. WEB tasarımı tamamen mobil uyumlu olarak tasarlanmış; yani telefon tablet vs. gibi cihazlarla rahatlıkla kullanılabiliyor olması sayesinde  kullanıcının her an her yerde rahatlıkla işlem yapmasına imkan sağlıyor.

Barimeks grafik arayüzünde trader’ların alım/satım işlemlerini çok kolaylaştıracak diğer borsalardan farklı bir çok yeni özellik geliştirilmiş. En güzel özelliklerden bir tanesi bekleyen limit alım ve satım emirlerinin grafik üzerinde gösterilmesi, emir fiyatlarının sürükle bırak ile değiştirilebilmesi ve grafik üzerinden iptal edilebilmesi. Ancak Bitmex gibi uluslararası çok gelişmiş borsalarda olan bu tür özellikleri Türkiyedeki bir borsada olması çok sevindirici. 

Fakat Barimeks’in farklı özellikleri bunlarla da bitmiyor; Grafik ekranda bulunan ayarlar menüsünden açılabilen opsiyonel özellikler ile  kullanıcılar o güne kadar yaptıkları tüm alım ve satım işlem maliyetleri grafik üzerinde görüntüleyebiliyor. Ayrıca yapılan her bir alım satım işlemi de grafik mumları üzerinde ayrı ayrı gösterilebiliyor. Bu kullanışlı özellik sayesinden yatırımcılar tam olarak hangi mum’larda ne kadarlık alım satım işlemi var görselleştirilebiliyor. Barimeks bu tür yenilikçi özellikleriyle adından oldukça söz ettireceğe benziyor ve gelişmiş grafik ekranı ile bizden bir yıldızı daha hak ediyor. 


Barimeks Kurucusu Kimler

Barimeks kurucu ortakları 45 yılı aşkın süredir yazılım, bilişim sektöründe faaliyet göstermekte olan kariyer sahibi bireylerdir. Eğitim olarak Orta doğu teknik üniversitesi gibi başarılı bir üniversitede eğitim almışlardır. Kurucu ortaklar daha önce aselsan, tubitak, türk telekom gibi öne çıkan teknoloji şirketlerinde kariyer basamaklarını tırmanmışlardır. Kurucu Ortakların isimleri ve linkedin profilleri aşağıda.

İbrahim Demir Linked-In

Uğur Özmen Oktay Linked-In

Ahmet Bahadır Bozdağ

Barimeks Yüksek Güvenlik

Kripto para borsalarında en büyük sorun güvenliktir hacklenme veya içerden bir kripto para çalınma tehlikesine karşı kripto para borsaları en büyük önemi güvenlik kısmına vermek zorundadır. 

Barimek güvenlik kısmına oldukca fazla önem veriyor. Barimeks bilişim sektöründe uzun yıllardır deneyimli kadrosu ile platformun mimari tasarım ve kodlanma aşamasından itibaren güvenlik göz önünde bulundurularak geliştirmiş. Barimeks güvenlik uzmanları para veya bilgi hırsızlığına karşı sayısız mekanizma geliştirmiş ve önlemler almış. 

Barimeks Ücretler ve Kazançlar

Barimeks işlem komisyonlarında şu anda 31 ocak 2020 ye kadar kayıt olan tüm kullanıcılarına 3 ay süre ile piyasa alıcı işlemlerinde komisyon almayacaktır. Bu sayede hızlıca hacimlenme artışı görünecetir. Ayrıca  platforma tavsiyeniz ile kayıt olacak kullanıcıların yaptıkları işlemlerde ödedikleri komisyon ücretlerinin %20’sini platformun tanıtımına katkıda bulunduğunuz için size geri ödüyor.  Komisyon oranları ise aşağıdaki tabloda detaylı verilmiş olup işlem hacmine göre değişmektedir. Oranlara %18 KDV dahildir. 

30 Günlük İşlem HacmiPiyasa YapıcıPiyasa Alıcı
100,000.00 TL’ye kadar%0.20%0.25
100,000.00 TL – 250,000.00 TL arası%0.15%0.20
250,000.00 TL – 1,000,000.00 TL arası%0.10%0.18
1,000,000.00 TL – 2,500,000.00 TL arası%0.08%0.14
2,500,000.00 TL – 10,000,000.00 TL arası%0.06%0.10
10,000,000.00 Üstü%0.04%0.08

Çekme Yatırma İşlem Ücretleri

Para BirimiÇekmeYatırma
Türk Lirası3.5 TLÜcretsiz
Bitcoin0.0005 BTCÜcretsiz
USD Tether5 USDTÜcretsiz

Türk Lirası Yatırma Çekme ve Limitler 

Türk lirası yatırma çekme işlemleri oldukca hızlı müşteri memnuniyeti açısından mükemmel. Kripto para borsası para yatırma çekme işlemlerine fazlasıyla önem veriyor bu noktada güvenlikleri ön plana koyarak belirli limitler koymuştur. Kripto para borsalarının bir çoğunda bu limitler onaylı hesap ve onaysız hesap olarak değişmektedir. 

Ön Onaylı Hesap

Kullanıcılar kimlik ve adres bilgilerini girip sistem üzerinden onaylatarak hesapları için ön onay alabilirler. Ön onaylı hesaplar aşağıdaki limitler dahilinde Türk Lirası yatırma/çekme ve Kripto Para yatırma işlemlerini gerçekleştirebilirler.GünlükAylık
Türk LirasıYatırma100,000.00250,000.00

Çekme100,000.00250,000.00
Kripto ParaYatırmaLimitsizLimitsiz

ÇekmeÇekemezÇekemez

Onaylı Hesap

Kullanıcıların hesap onaylarını tamamlamak için kimlik, adres belgeleri ve özçekim fotoğraflarını sisteme yüklemeleri gerekmektedir. Onaylanmış hesaplar aşağıdaki limitler dahilinde Türk Lirası yatırma/çekme ve Kripto Para yatırma/çekme işlemlerini gerçekleştirebilirler.GünlükAylık
Türk LirasıYatırma250,000.001,000,000.00

Çekme250,000.001,000,000.00
Kripto ParaYatırmaLimitsizLimitsiz

ÇekmeLimitsizLimitsiz

Minimum İşlem Miktarları

Para BirimiMinimum EmirMinimum ÇekmeMinimum YatırmaOndalık Basamak
Türk Lirası50.00 TL50.00 TL50.00 TL2 Hane
Bitcoin0.001 BTC0.001 BTC0.001 BTC8 Hane
USD Tether10 USDT10 USDT10 USDT2 Hane

Barimeks Kayıt Olma

Barimeks kolay arayüz ile kayıt olmak oldukca hızlı ve kolay. Hızlıca mail ve şifre belirleyerek kayıt olabilirsiniz. Güvenlik tedbiri olarak her kullanıcıdan telefon numarası istemektedir. Hesap onayı ise diğer borsalar ile aynı, kimlik ve adres onayı istemektedir. Kimlik onayı yaparak avantajlardan faydalanın.

referanlı kayıt linki https://www.barimeks.com/?c=D88BlWryAz23YB

www.barimeks.com 

Barimeks sosyal medya hesapları

Medium https://medium.com/@barimeks

Etiketler

Talha Infal

Elektrik ve elektronik müh öğrencisi. Blokchain gönüllüsü, kripto para uzmanı ve Girişimci.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
felis massa diam dapibus suscipit vel, id, elit.
Kapalı
Kapalı