Coinler

Bonfida (FIDA) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Bonfida (FIDA) Coin Nedir?

Bu yazımızda önemli kripto para borsalarından FTX platformunun kendi coini olan BONFİDA (FIDA)‘yı inceliycez dilerseniz yazımıza geçelim.

Bonfida, açık kaynaklı Serum ticaret protokolü üzerine inşa edilmiş ve ayrıca Solana blok zinciri tarafından desteklenen, merkezi olmayan bir gözetim dışı borsadır. Serum , Solana ve Serum DEX’te aktif olarak ticaret yapan büyüyen kullanıcı tabanı arasındaki boşluğu dolduran eksiksiz bir ürün paketi sağlar . 

Ayrıca platform, Serum on-chain üzerinde gerçekleşen herhangi bir işlemi depolayan bir backend yapısına sahiptir, bu da borsaya CoinMarketCap ve Coingecko tarafından halihazırda kullanılmakta olan verileri kendi hizmetlerini sunmaları için sunmasına olanak tanır.

Bonfida kullanıcıların zincir üzerinde üst düzey koleksiyon ürünleri satın almasına olanak tanıyan bir NFT e-ticaret mağazası olan Solible’ı da geliştirdi.

Bonfida (FIDA) Kim Tarafından Kuruldu?

Proje, ön, arka uç ve blok zinciri geliştirme konusunda uzmanlığa sahip kripto endüstrisinde uzmanlardan oluşan bir ekip olan Bonfida Vakfı tarafından inşa edildi. Ekip ayrıca topluluk oluşturma ve mükemmel müşteri hizmetleri sağlama konusunda da uzmandır. Ekip, kripto alanında kazanılan deneyimlerinin yanı sıra, analitik ve mühendislik alanlarında çalışma konusunda da oldukça rahat.

Bonfida Serum GUI

Bonfida’nın uzun vadeli hedefi, Serum GUI’nin amiral gemisi ürünü olarak kalmaktır. Şu anda Bonfida, Serum kullanıcısının tüm ihtiyaçlarını karşıladığı için mevcut en iyi GUI olma prestijine sahiptir. Platform ayrıca kullanıcı dostu bir arayüz ekler.

Serum API

Bonfida’nın arka ucu, Serum için zincir üzerinde gerçekleşen tüm işlemleri saklamasına izin verir. Bu saklanan işlemler daha sonra Coingecko gibi büyük kripto firmaları tarafından kullanılan verileri sağlamak için kullanılır.

Buna göre Bonfida, Web 2.0 ile Solana blockchain arasındaki boşluğu kapatmak için de çalışıyor. Platform, bir Serum sipariş yerleştirme API’si oluşturarak bunu başarabilecektir. Bunu başarmak için FIDA’nın stake edilmesi bekleniyor.

Bonfidanın Kullanıma Sunacağı Muhteşem özellikler

  • Kullanıcılara özel pazarlara ve listelere erişim verin

Bonfida, Serum’da özel pazarlar listelemeyi planlıyor. Bu listeler FIDA sahipleri tarafından yönetilecektir. Platform, Alameda Research ve diğer birçok platform gibi diğer platformlarla kurduğu ilişkiler aracılığıyla bu pazarlara likiditeyi getirmeyi de planladı.

  • Gelişmiş bir zincir içi sipariş türü

Şu anda sadece iki emir türü vardır: limit ve piyasa. Bonfida, Serum’da kar ve zararı durdurma emri oluşturarak daha da ileri gitmeyi hedefliyor. Platform ayrıca, platform kullanıcılarının bu özelliği kullanabilmek için FIDA holdinglerini hisselerini gerektirecek hem zincir içi hem de zincir dışı sipariş türleri sunmayı hedefliyor.

  • TradingView grafikleri aracılığıyla yerleşim siparişi verin

TradingView grafiklerinin zincir üzerindeki verilerle geliştirilen ilk platform Bonfida’dır. 

Bu hizmet önümüzdeki yıllarda değişimlerin vazgeçilmezi olacaktır. Bununla birlikte, özellikle grafikler aracılığıyla yerleşimlerin yanı sıra grafikteki konum çizgisi ile sipariş sırasına gelince, hala yapılması gereken bazı iyileştirmeler var. Bu iyileştirmeler yapıldığı anda, kullanıcılar TradingView grafiği aracılığıyla yeni ve sınırsız bir işlem fırsatına erişebilirler.

  • İki ticaret modunun geliştirilmesi

Bonfida, iki ticaret modu oluşturarak Serum ekosistemine girmenin önündeki engelleri azaltacak: gelişmiş ve temel.

Gelişmiş ticaret modunda, kullanıcılar mevcut ticaret modunu Bonfida botları ve gelişmiş sipariş türleri gibi daha gelişmiş özelliklerle deneyimleyebilecekler. Öte yandan, temel ticaret modu dönüştürme işlevine odaklanacaktır. Grafikleri veya gelişmiş sipariş türleri olmayacaktı.

  • GUI ücretleri

Gerçek, Bonfida’nın iş modelidir. Ücretler üzerine inşa edilmiştir ve GUI’sinde tamamlanan siparişlerden üretebilecektir. Tüm bu ücretler daha sonra bir FIDA satın almaya veya yakmaya gider.

Ne olursa olsun, ücretlerin kullanımı FIDA sahiplerinin ayrıcalığı olarak kalacaktır.

Bonfida (FIDA) Coin Nasıl Alınır?

Bonfida (FIDA) Coin şu anda FTX,BitMax gibi kripto para alım satım platformlarından alınabilir. BitMax Kayıt

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.