CoinlerKripto Para Analiz

Holochain ve $HOT Coin Hakkında Herşey ! (Holochain Klavuzu)

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Holochain Nedir?

Holochain, geliştiricilere merkeziyetsiz uygulamalar oluşturmaları için bir çerçeve sunar ve veri merkezli Blockchain paradigmasını temsilci merkezli bir sisteme dönüştürmeyi amaçlar. Bu uygulamalara muazzam kullanım hacimlerinde barındırmak ve yönetmek için gereken büyük ölçeklenebilir kripto-muhasebe altyapısını sağlar. Holochain bir blockchain değildir. Blockchain teknolojisini daha da ileriye götürmeye çalışan yeni bir zincirdir.Geleneksel blokzincirde bilgiler dağıtılmış ağlarda kriptografik hash’ler ile saklanır. Ağın her bir üyesi, global bir consensusu (fikir birliğini) korur. Yani her üye bağımsız ve bütünlük içinde ağı doğrular ve bütünlüğü sağlar. Bu özellik blokzincir teknolojisini geleneksel teknolojiden farklı kılan şey. Holochain’in sisteminın yanında ise blokzincir oldukça geleneksel kalıyor. Çünkü blokzincirin doğasından ötürü bazı zayıflıkları mevcut. Bütün blokzincirin ağdaki her bir üye tarafından onaylanması ihtiyacından ötürü ölçeklenebilirlik problemi ile sık sık karşı karşıya kalınıyor. Ele alınan veri miktarı ne kadar büyük olursa blokzincirde herhangi bir zamanda meydana gelebilecek saniye başına işlem sınırlaması da bir o kadar kısıtlı oluyor.Holochain’in sisteminde gerçek bir küresel uzlaşma yoktur. Bunun yerine, ağdaki her bir temsilci esasen dağıtılmış bir karma tabloyla Blockchain’de sınırlı bir şekilde yönetilen ve saklanan özel bir çatal tutar. Bu, ölçeklenebilirlik sınırlarının olmadığı ve Holochain’de barındırılan dApp’lerin geleneksel Blockchain’lerden neredeyse her şeyden daha azıyla daha fazlasını yapabileceği anlamına gelir.

Holochain açık kaynak kodludur ve Go’da yazılmıştır. Go, kullanım kolaylığı ve C’ye benzerliği nedeniyle seçildi. Özellikle Holochain için yazılmış dApp’ler, CSS, HTML ve JavaScript kullanan ön uç sistemler için JavaScript veya Lisp ile geliştirilebilir.

Holochain ($HOT) nereden alınır?

 Holochain’in dijital para birimi Holo diye adlandırılır ve borsalarda HOT kısaltmasıyla işlem yaparız. Holochain , satın almak için aşağıdaki borsaları kullanabilirsiniz.

Holo (HOT) Token Nedir?

holochain binance
holochain altcoin

Holochain, 30.202 ETH’ı bulan bir ICO’yu yani ilk halka arzı tamamladı ve 133.214.575.156 HOT token tedarik edildi. Şuan işlem hacimi daha çok binance borsasında dönen coinin güncel fiyatı 0.0046 Türk Lirasıdır.Eğer vadettiklerini başarırlarsa başarılı bir yatırım coini olması muhtemel.

HOT şu anda bir Ethereum ERC-20 token’ıdır. Bu nedenle donanım cüzdanları dahil olmak üzere herhangi bir Ethereum cüzdanında saklanabilir. Fakat ileride kendi minnetine geçebilme ihtimaline karşı tokenlerinize bişey olmaması için gelişmeleri takip etmenizi öneririz.

Holochain’in Kullanım Alanları

  • Sosyal ağlar
  • Tedarik zincirleri
  • Uber ve Airbnb gibi, uçtan uca işleyen platformlar
  • Oylama sistemleri
  • İş akışı düzenleme ve geri dönüş toplama sistemleri ile çeşitli kamu kuruluşları

Ortak verilerin merkezi kontrol olmadan paylaşılması Holochain’in en önemli özelliği. Örneğin tamamen merkezsiz bir Wikipedia hayal edilebilir. Bildiğiniz gibi Facebook kullanıcı verilerini kullanıyor ya da satıyor, Holochain ile arada Facebook gibi bir aracı olmadan sosyal ağ yaratılabilir. Şu anda Holochain tabanlı Clutter adında Twitter benzeri bir uygulama bulunuyor. Holochain tedarik zincirleri ve şirket içi bilgi paylaşımında kullanılabilir, kullanıcı ulaşımlarının eşit olduğu eşten eşe (P2P) uygulamalar çalıştırabilir.

Holochain’in gizlilik gerektiren işlemlerde kullanılması önerilmiyor çünkü veriler bütün DHT ile paylaşılıyor. Gelecekte TOR gibi anonimlik sağlayan uygulamalar geliştirilebileceği ifade ediliyor. Holochain büyük boyuttaki dosyalar için uygun değil çünkü her birim kendi verisini tuttuğu için kimse bir başkasının büyük dosyalarını indirmek istemeyecektir. Son olarak verilerin kesinliğini esas alan ve mantıksal doğruluk ile çalışan uygulamalar yine Holochain’in doğası gereği ağa uygun olmayacaktır.

$HOT Coin Teknik Bilgileri :

Teknik Altyapı: ERC20 Token
Maksimum Koin Adedi: 177,619,433,541
Toplam Koin Adedi: 177,619,433,541
Dolaşımdaki Koin Adedi: 133,214,575,156
Algoritma: HoloChain

POW / POS: Distributed Hash Table (DHT)
Token Satışı: 28/04/2018 de token satışı tamamlanmış ve $20,388,500 token satışı yapılmıştır ICO Fiyatı: 1 HOT = 0.0002 USD (0.0000002267 ETH)
Güncel Fiyat: 0,004619 TL (04.09.2019)
Borsaya Giriş Tarihi: 30/04/2018
COİNMARKETCAP Sıralaması = 49.

Güncel $HOT Teknik Analiz =

$HOT Usdt Grafik tede görüleceği gibi düşüş sona ermiş gözükmekte. Ben BTC bazında 7 satoshinin altına düşecegini sanmıyorum. O sebeple usdt bazındada BTC artışına göre grafikte ufak oynamalar olur. Burada HOT u yükseltecek tek şey hacim, hacim gelmeden yatay seyrine devam eder. (Teknik Analiz sahibi = Orhan Yılmaz )

Etiketler

Mert Özsarp

Kripto para uzmanı ve Endüstri Mühendisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı