Coinler

Solana Coin

Solana SOL Coin Nedir?

Solana Coin, merkeziyetsizlikten veya güvenlikten ödün vermeden ölçeklenebilirlik sağlamaya odaklanan tek zincirli, delege edilmiş bir Proof-of-Stake protokolü olan Solana’nın yerel token’ıdır.

Solana kendisini, hızlı, güvenli ve sansüre dirençli bir blok zinciri olarak tanımlıyor. Solana’nın 2017’nin sonlarında eski Qualcomm, Intel ve Dropbox mühendisleri tarafından kurulduğu biliniyor.

Solana (SOL) Nedir?

Solana (SOL) , tüm yüksek büyüme oranlarına sahip ve yüksek frekanslı blok zinciri uygulamalarını desteklemek ve dünyanın finansal sistemlerini demokratikleştirmek olan bir platformdur. Solana’nın ölçeklendirme çözümünün çekirdeği, tek, güvenilir bir zaman kaynağı olmayan dağıtılmış ağlarda zaman sorununu çözmek için oluşturulan Tarih Kanıtı (PoH) adında merkezi olmayan bir saattir. Doğrulanabilir Gecikme İşlevleri kullanarak PoH, her bir düğümün yerel olarak SHA256 hesaplamaları ile zaman damgaları oluşturmasına izin verir. Bu, ağ üzerindeki zaman damgalarının yayınlanması ihtiyacını ortadan kaldırarak genel ağ verimliliğini artırır.

Solana Özellikleri

  • Ölçeklenebilirlik: Solana, blok sürelerini 400 milisaniye olarak korurken saniyede 50.000’den fazla işlemi destekleyebilir.
  • Merkeziyetsizleştirme: Solana Turbine blok yayılma protokolünün kullanılmasıyla platform, yüksek performanslı ve ölçeklenebilir kalırken binlerce node’u destekleyebilir.
  • Pahalı olmayan uygulama: Ağdaki işlem maliyetlerinin 1 milyon işlem için 10 ABD dolarına mal olduğu tahmin ediliyor.

SOL, Solana platformunun kendi kripto para birimidir ve çeşitli kullanım durumlarında kullanılabilir. .

kullanıcılar, Solana ağındaki basit token işlemleri ve akıllı sözleşme yürütmeleri için ödeme yapmak amacıyla SOL token’ını kullanabilir. buna ek olarak gelecekte SOL token’ların yönetişim token’ı olarak kullanılacak.

SOL Coin Yorum

SOL coin yorumlarına bakıldığında, yatırımcıların özellikle son yaşanan artışlarla birlikte SOL coin’den iyi bir performans bekledikleri görülüyor. orta vadede yatırımcılar Solana coin’den umutlu gibi görünüyor.

Bununla birlikte SOL coin’in arkasındaki platformun gelecek vaat ettiğinin düşünülmesi de Solana (SOL) fiyat beklentilerinin artmasını sağlıyor..

SOLANA KURUCU VE TAKIMI..

Solana ekibi, dünyanın önde gelen Qualcomm, Intel, Dropbox, Google, Microsoft, General Catalsyt ve Omada gibi bazı organizasyonlarında yıllardan kazanılan deneyim ve sezgiden beslenmektedir.

Solana 2017 yılının sonlarında eski Qualcomm, Intel ve Dropbox mühendisleri tarafından kuruldu.

“Yüksek Performanslı Blockchain, Yüksek Performanslı Ekip” sloganı ile oldukça iddialı bir projede tabi ki yine iddialı ve başarılı bir ekip mevcut.

Solana Kurucusu; Anatoly Yakovenko‘ dur. Qualcomm’da işletim sistemlerinin, Mezosphere’de dağıtılan sistemlerin ve Dropbox’ta sıkıştırmanın geliştirilmesine öncülük etti. Yüksek performanslı İşletim Sistemleri protokolleri için 2 patenti var. Her CDMA flip telefonunu (100m + cihazlar) çalıştıran ve Qualcomm telefonlarında Project Tango’yu (VR / AR) mümkün kılan teknolojinin geliştirilmesini sağlayan BREW için çekirdek bir çekirdek geliştiricisiydi.

Greg Fitzgerald Solana’nın baş mimarı ve CTO’su olarak karşınızda. Greg, BREW işletim sistemi için C ve Lua arasında çift yönlü bir RPC köprüsü oluşturdu. LLVM derleyici araç zinciri için ARM arka ucunun başlatılmasına yardımcı oldu ve Haskell’de bir akış LLVM optimizatörü, Python’da lisans analizi aracı ve TypeScript’te reaktif bir web çerçevesi. 

Raj Gökal; Solana operasyonları, ürünleri ve finansı yönetir. Ürün yönetimi ve finansında 10 yıl geçirdi. General Catalyst’te girişim yatırımcısydı.

Eric Williams, veri bilimine ve token ekonomisine yön veren bir bilim adamı.

Stephen Akridge; tüm zamanını kod tabanında geçirir. Qualcomm ve Intel’de 10 yıllık kritik GPU optimizasyon uzmanlığına sahiptir. Nvidia’yı sürekli yenen GPU arka ucuna liderlik etti.

Michael Vines; 14 yılını Qualcomm’da geçirdi ve Mühendis’ten Kıdemli Direktörlüğe hızla yükseldi. ​​İpek Laboratuvarları’nın kurucusu ve başkan yardımcısıydı. Michael 3 patente sahiptir.

Jeff Levy; operasyonları ve finansı yönetir. CareAtHand’ı kurup sattıktan sonra daha önce Aclima’da Operasyon Başkan Yardımcısıydı. Daha önce, Twitter ve Google’da ops rolleri vardı.

Jack May; 17 yıl sonra Qualcomm’da, BREW çekirdeği ve CDMA geliştirmesinden başlayarak Qualcomm’un İleri Teknoloji Departmanı’nda takımlar geliştirmek ve liderlik yapmak için ekipte yer alıyor.

Solana’nın Benimsenmesi

Solana, son zamanlarda büyük şirketler tarafından artan bir şekilde benimsendiğini gördü. Geçen ay kripto para borsası FTX, Solana’da Serum adlı merkeziyetsiz borsasını başlattı. O zamanlar FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Solana’yı “harika” olarak nitelendirdi ve “Ethereum’dan 10.000 kat daha hızlı ve 1.000.000 kat daha ucuz” olduğunu iddia etti.

Solana entegrasyonu ile Tether artık sekiz blok zinciri üzerinde çalışıyor: Algorand, Ethereum, EOS, Liquid Network, Omni, OMG Network ve Tron.

Solana Coin Nasıl Alınır?

9 Nisan 2020’de Binance listelenmesinin ardından platformda SOL/BNB, SOL/BTC ve SOL/BUSD işlem çiftleri kullanıcılara hizmet vermeye başladı.

Solana Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu olan Binance aracılığı ile güvenli ve hızlı bir şekilde alınabilir.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.