Airdroplar

Air Drop Nedir ?

Kripto paraların dünyasında ortaya çıkan air drop ,ilk bakışta beynimizde pek bir şey şekillenmediğinden Air drop nedir ? sorusu aklımıza geliyor. Havadan gelen yardım anlamına gelen air drop borsaların veya global çapta yapılan projelerin yeni kullanıcılara ücretsiz şekilde çıkardıkları coinlerden bir miktar hediye etmesine deniliyor.

Air drop nedir sorusunun kısaca cevabı budur şimdi ayrıntılarına girelim ve  coinlerden nasıl daha verimli kazanç elde edebileceğimize bakalım.

Borsalar Air Drop Neden Yapar ?

Öncelikle borsalar bu coinlerin neden dağıtıyor sorusunu yanıtlayarak başlamak daha mantıklı çünkü genel olarak baktığımızda bir kuruluş neden direkt parasal değere sahip bir şeyi insanlara dağıtsın ki sorusu aklınıza gelmiş olabilir.

Bunu marketlerde tadımlık olarak verilen yiyeceklere benzetebiliriz .Çünkü borsa coininin bir kısmını dağıtıyor ki hem bu sayede borsaya kayıtlı kullanıcı sayısı artsın hem de coinin projesini beğenenler daha sonra satın alsın diye yapılıyor. Yani bir nevi kendi reklamını yapıyor.

Bu reklam sitelere Google reklamları veya sosyal medya reklamları vermekten daha verimli çünkü etrafınızda gördüğünüz reklamlar yerine birisinin size direkt olarak söylediği reklamlar yani kulaktan kulağa olan reklamlar her zaman daha etkilidir. Borsalar genellikle kullanıcılarına davet ettikleri kişi kadar daha fazla coin vermeyi teklif ediyor ve bu sayede bu reklam kısa zamanda büyük kitlelere ulaşıyor. Ayrıca kendi sosyal medya hesaplarını takip edip gönderileri beğenip paylaşmalarına da ödül veren projeler oluyor kısacası hem borsa hem de kullanıcılar için yararlı bir uygulama.

Air Droplar Para Kazandırır Mı ?

Air Droplar Para Kazandırır Mı ?

Doğru air drobu seçtikten sonra neden kazanamayasınız şahsen yazar olarak bende kazandım fakat en başta boş air droplara da katılıp vakit kaybettiğimi fark ettim. Bu yüzden air drop seçerken dikkat etmemiz gerekleri iyi dinleyin.

  • Air droplar yapılırken belli bir ödül miktarı belirlenir ve borsaların amacı her kullanıcıya eşit miktarda ödül dağıtmaktır fakat bazı kişiler normal hayatta da olduğu gibi fazladan almak için sahte hesaplar kurup daha fazla ödül almaya çalışırlar. Borsalar bunu engelleme amaçlı kimlik doğrulama uygulaması geliştirmişlerdir. Bunu yaparak her kullanıcın tek hesap kurduğunu doğrulanmaktır. Doğrulama işlemi isteyen borsalar işi ciddiye aldıklarını gösterir.
  • Kimlik doğrulama uygulamaları olmayan borsalar genel olarak projeye verdikleri önemi gösteriyorlar ve genellikle verdikleri ödüllerde sıkıntı çıkıyor veya vermiyorlar. Bu yüzden telegram botlarından ve kimlik doğrulaması olmayan projelere katılım yapmanız sadece size zaman kaybı olacaktır.
  • Bir air droba katıldınız da girdiğiniz sitenin kalitesi ve kullanım kolaylığı da bu etmenlerin içindedir daha doğru düzgün site dahi kuramayan bir borsadan ne beklenebilir ki .Bu iki kurala dikkat etmeniz size yeterde artar.

Air Droplardan Nasıl  Para Kazanmaya Başlarım

Bu yazıyı yazdığım tarihte 6278 tane coin piyasada bu da demek oluyor ki tek başınıza tüm air dropları takip etmeniz imkansız denebilir .Air dropları takip etmek için kurulmuş telegram guruplarına katılmanız her air  dropcu için büyük önem teşkil eder çünkü herkes farklı yerlerden air drop bulup paylaşıyor bu iş bir kişinin takip edebileceği bir iş değil . Sizde air droplara katılmak için ilk olarak telegram gurubumuza katılabilir ve sitemizden takip edebilirsiniz.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.