Coinler

Alpha Finance Lab (ALPHA) nedir?

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Alpha Finance Lab , Binance Akıllı Zincir (BSC) ve Ethereum’dan başlayarak farklı blok zincirlerinde birlikte çalışacak ve kullanıcılara alfa getirecek bir ürün ekosistemi oluşturmaya odaklanan, zincirler arası bir DeFi platformudur.

Alpha Finance Lab tarafından oluşturulan ilk ürün olan Alpha Lending , algoritmik olarak ayarlanmış faiz oranlarına sahip merkezi olmayan bir kredi protokolüdür.

ALPHA belirteci, platformun yerel yardımcı belirtecidir. Token sahipleri, herhangi bir varsayılan krediyi karşılamak için ALPHA tokenlerini stake ederek ağ ücretlerinden bir pay kazanabilirler. ALPHA jetonları, likidite madenciliği ve yönetim oylama için de kullanılabilir.

Alpha Finance Lab, Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO) aracılığıyla iki düzeyde yönetişimi uygulayacaktır: ürün düzeyinde yönetişim ve Alfa Finans düzeyinde yönetişim. Ürün düzeyinde yönetişim, ALPHA token sahiplerinin belirli Alpha ürünlerinin temel parametrelerine oy vermesine izin verecektir. Alpha Finans düzeyinde yönetişim, ALPHA token sahiplerinin Alpha ürünleri portföyünün birlikte nasıl çalıştığına oy vermesine olanak tanıyacak.

Alpha Finance Lab, hem BSC hem de Ethereum’da birlikte çalışacak bir ürün ekosistemi oluşturan bir DeFi platformudur.

Projenin ilk ürünü olan Alpha Lending , merkezi olmayan, havuz tabanlı bir kredi protokolüdür. Kullanıcılar, protokolde desteklenen varlıkları tedarik ederek faiz kazanabilirler. Borç verenler tarafından yatırılan varlıklar, her bir varlığın toplam likiditesini borç alanların ödünç alabileceği havuzlanmış bir fona toplayan akıllı bir sözleşmeye aktarılacaktır. Borçluların ödediği faiz, borç verme likidite sağlayıcılarına orantılı olarak dağıtılır.

Alpha Ürünü

Bir kullanıcı borç veren olmak isterse, BNB gibi desteklenen varlıklardan birini protokole yatırabilir. Para yatırıldıktan sonra, kullanıcı, yatırdığı BNB’sinin kullanıcının payını temsil eden faiz taşıyan tokenler olan alToken’leri ( alBNB gibi) alacaktır. Borç verenin aldığı faiz, BSC’deki her blokta tahakkuk ettirilir.

Borç Verme Havuzu Sözleşmesi : Para yatırma, ödünç alma, geri ödeme, geri çekme ve tasfiye gibi işlevler dahil olmak üzere, borç verme havuzundaki kullanıcı davranışlarını yönetir.

Borç Verme Havuzu Yapılandırıcısı : Borç Verme Havuzu için yapılandırma işlevleri sağlar ve havuz yapılandırması ve faiz oranları hesaplaması dahil olmak üzere belirteç havuzlarının yapılandırmasını uygular.

alToken Sözleşmesi : alTokens’in basımını ve yakılmasını yönetir. alToken, bir kullanıcının borç verme pozisyonunu veya yatırılan tutarın o varlığın toplam likiditesindeki payını temsil eder.

Alpha Coin Nereden Alınır?

Alpha coin Alpha finans, şuanda binance den satın alabilirsiniz. Binance en güvenilir altcoin borsalarındandır.

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu