Celsius CEL Coin Nedir?

celsius

Celsius CEL Coin Nedir konulu yazımız sizlerle. Peki nedir celsius;

Celsius Network, ücretsiz bir mobil uygulama aracılığıyla erişilebilen, blockchain tabanlı bir borç verme platformudur. Bir başka deyişle; Celsius, üyeliğin geleneksel finans kurumları aracılığıyla sağlanamayan küratörlü finansal hizmetlere erişim sağladığı, Blockchain tabanlı bir pazar platformudur.

Bir tasarruf hesabına para yatırmaya benzer şekilde, kripto para birimi fonlarını celcius’ta saklamak, her hafta sahip olduğunuz varlıklara faiz kazandırır. Önerme nispeten basit: 

  1. Celsius uygulamasına kripto para yatırırsınız.
  2. Şirket daha sonra bu fonları bireysel ve kurumsal borç alanlara borç veriyor.
  3. Her Pazartesi, Celsius’un bu kredilerden ve diğer faaliyetlerden elde ettiği gelirden bir ödeme alırsınız. Celsius ekibi, şirket gelirinin% 80’ini kullanıcılara sağlamaktan gurur duyar.

Yine de uygulamanın işlevselliği, basit faiz ödemelerinin çok ötesine geçiyor.

Borç vermenin diğer tarafında, krediler Celsius aracılığıyla da alınabilir.

Celsius (CEL) bir kripto para birimidir ve Ethereum platformunda çalışır. 
Celsius’un dolaşımda 238.863.519.826 ile mevcut arzı 695.658.160.967’dir. Şimdiki mcap değeri 330 milyon dolar civarıdır.

Blockchain tabanlı borç verme platformu Celsius Network, yakın zamanda genişletilmiş kitle fonlaması teklifinde bir gün kala 1.000’den fazla yatırımcıdan 20.17 milyon dolar topladı. Haberlerde bu konu şöyle işlendi;

Celsius Hisse Senedi Fonu Turunu 18,8 Milyon Doların Üzerinde Artışla Kapattı: Seri A finansmanı, FinTech ve kripto şirketleri için en büyük yatırım platformlarından biri olan BnkToTheFuture aracılığıyla tamamlandı.

Celsius, kullanıcılarının% 0,70’ten başlayarak alışılmadık derecede düşük faiz oranlarıyla nakit ve kripto kredileri ödünç almalarına izin veren demokratikleştirilmiş bir blok zinciri platformudur. Şirketin gelirlerinin% 80’inden fazlası faiz ödemeleri şeklinde topluma geri döndüğü için herhangi bir ücret yoktur.

Şirket, geleneksel finans kurumları aracılığıyla genellikle bulunmayan hizmetler sunuyor ve kullanıcıların başlangıçta yaptıkları yatırıma göre% 10’a kadar kripto para kazanmalarına izin veriyor. Celsius ayrıca, CelPay uygulaması aracılığıyla kriptoları anında transfer etme olanağı sunarak, kullanıcıların herhangi bir cüzdan gerekmeden Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini göndermelerine olanak tanır.

Sitelerinde proje kendini şöyle tanıtıyor;
** Kredi almak, arkadaşlara göndermek ve servet oluşturmak için dijital para birimi, anlamlı ödüller ve gerçek esneklikle herkes için erişilebilir olmalıdır. Bu Celsius.
** Finansal özgürlüğün bir fiyat etiketi ile gelmediği bir ekonomi. İnsanların çıkarlarının ilk konulduğu yer. Etik davranışın temel olduğu ve herkesin – ve biz de herkesi kastettiğimiz – finansal olarak başarılı olma fırsatına sahip olduğu yerlerde. Biraz insanlık ve dürüstlükle ve erişilebilir olduğu kadar güçlü bir dijital para biriminin gücüyle, bugün yeni ekonomiye giriyoruz.
** Celsius, büyük bankalar tarafından terk edilen, adil faiz, sıfır ücret ve şimşek hızında işlemler gibi, küratörlü hizmetlerden oluşan bir platform sunmaktan gurur duyuyor. Amacımız, her seferinde tek bir mutlu kullanıcı olan finans sektörünü alt üst etmek ve kripto yoluyla finansal özgürlük sağlamaktır.

İçerik

Celsius

Celsius (CEL), mobil uygulama üzerinden erişilebilen, blockchain tabanlı bir kripto para birimi platformudur. Platform, finansal hizmetlerin toplum için olması gerektiği inancına dayanıyor. CEL, geleneksel finans kurumlarında bulunmayan küratörlü finansal hizmetlere erişim sağlar. İnsanların eline güç vererek bankacılığın geleceğini değiştirmeyi amaçlayan ilk blockchain tabanlı ve tamamen şeffaf finansal hizmettir. Sahipler, varlıklarını Celsius Cüzdanına devrederek faiz kazanabilir ve yıllık faiz oranları% 4,95 gibi düşük ve teminat karşılığında ABD Doları ödünç alabilirler.

Celsius Network uygulamasını indirerek varlığınızla faiz kazanmaya başlayabilirsiniz.

  • Faiz Kazanımı: Bankalar paranızı ücretsiz vermenizi beklerken, CEL gelirinin% 80’ini mevduat sahiplerine geri öder.
  • Topluluk: CEL, Celsius misyonunu somutlaştırmak ve yaymak için oluşturuldu. Topluluğun boyutu, jetonun başarısını doğrudan yansıtan bir faktördür.
  • Somut faydalar sağlayan değerli bir varlık: CEL, kullanıcıların neredeyse yarısı tarafından kullanılmaktadır. Muadillerinin aksine bir değeri var.

Tokenomik

Celsius CEL Jetonun fiyatı, jetonu elinde tutmayı, CEL’de% 30 daha fazla faiz kazancı elde etmeyi veya kredileri% 30 indirimle geri ödemek için CEL’i kullanmayı seçerek CEL’i destekleyen kişi sayısı ile doğru orantılıdır.

Celsius ekonomisi, kripto para piyasası yerine CEL topluluğuna bağlıdır. CEL ekonomisi, topluluk büyüdükçe ve kullanıcılar faiz geliri elde etmek için daha fazla para yatırdıkça hareket eder.

Celsius, piyasaya sürüldüğünden beri Bitcoin ve Ethereum’dan daha iyi performans gösteren bir varlık oldu. Bunun temel nedeni, CEL’in spekülatif bir varlık olmamasıdır. CEL, faiz kazanmak, kredi almak ve talebe dayalı bir platforma yatırım yapmak isteyen kişilerin taleplerine bağlıdır.

Celsius Ağı, CEL cüzdanlarını, topluluk tarafından tutulan varlıkları, faiz gelirinin dağıtımı için satın alınan varlıkları ve daha fazlasını izlemenizi sağlar.

Celsians.com

Celsians.com, şeffaflığı artırmak ve Celsius Ağı hakkında CEL topluluğuna kullanıcı dostu bilgiler sağlamak için tasarlanmış bağımsız, topluluk tarafından işletilen bir web sitesidir. Celsians.com, tüm verileri kapsamlı görsel grafiklere dönüştürdü ve blok zinciri verilerinin bulunması ve doğrulanması zor olabileceğinden sağlam bir topluluk veri kümesine gerçek zamanlı erişim sağladı.

Bu web sitesinde CEL, Faiz Oranları geçmişi, topluluk büyüme tablosu vb. Gibi bilgiler bulabilirsiniz.

Celsius Coinmarketcap da son günlerde top30 da olması hala önemli/önde gelen borsalarda listeli olmamasına rağmen mcap değerinin yüksek olması projeyi ön plana çıkardığı gibi dikkatleri üzerine çekti. Yakın zamanda önemli borsalarda listeleme gelebilir fakat yeri gelmişken belirtmekte fayda olabilir.