Arbitrum, 23 Mart Tarihinde Airdrop Yapacağını Duyurdu

Arbitrum

Uzun süredir airdrop yapması beklenen Arbitrum, resmi twitter hesabından yayınladığı bir video ile 23 Mart tarihinde airdrop yapılacağını duyurdu.

Geçtiğimiz yıl Aptos tarafından yapılan airdrop sonrası bir çok kullanıcı büyük miktarda kazanç sağlamıştı. Son aylarda gerçekleşen farklı bir airdropta Blur’dan gelmişti. Yapılan airdroplardan sonra gözler bir başka airdrop ihtimali olan Arbitrum’a çevrilmekteydi.

Platformdan gelen bir açıklama ile kripto topluluğunun heyecanları bekleyişi sona erdi. Arbitrum twitter üzerinden yayınladığı bir video ile 23 Mart tarihinde airdrop yapacağını resmi olarak duyurdu.

Kullanıcılar airdrop kazanma hakkına sahip olup olmadıklarını Arbitrum web sitesi üzerinden cüzdanlarını bağlayarak kontrol edebilirler. Ortaya çıkan detaylara göre kullanıcılara dağıtılan ARB tokenin toplam arzının 10 milyar ARB olduğu, token dağılımının ise Hazineye %42.78, takım ve danışmanlara %26.94, yatırımcılara %17.53, Airdrop olarak ise %12.75 şeklinde dağıtılacağı açıklandı.

Son olarak yapılan açıklamada, “Arbitrum DAO, zincirin teknolojisinin nasıl geliştirileceğinden zincirden elde edilen gelirin ekosistemi desteklemek için nasıl kullanılabileceğine kadar temel protokol düzeyinde kilit kararları kontrol etme gücüne sahip olacak” denildi.

Arbitrum Nedir?

Arbitrum Ethereum ağında artan talepten dolayı işlemlerde yaşanan gecikmeler ve yüksek gas ücretlerine bir çözüm olarak Offchain Labs tarafından geliştirilen bir katman-2 ölçeklendirme çözümüdür. 

Optimistic Rollup teknolojisini kullanan Arbitrum, güvenilir bir şekilde, yüksek verim ve düşük maliyetli akıllı sözleşmeler oluşturulmasını sağlamaktadır. Ayrıca Ethereum’da olduğu gibi, Arbitrum kullanılarak oluşturulan merkeziyetsiz uygulamalar (dApp’ler) Solidity programlama dilinde yazılmaktadır bu da Ethereum Virtual Machine (Ethereum Sanal Makinesi, EVM) ile uyumluluk sağlamaktadır. 

Ayrıca Arbitrum, için daha önce airdrop yapabileceğinden Youtube kanalımızda bahsetmiştik.

Konu hakkındaki düşüncelerini bizlere yorum olarak sunabilirsiniz. Ayrıca bu tür anlık haberler için bizleri Telegram, Youtube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.