BinanceBitcoin Haberleri

Binance Hacklendi

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Binanceden 7000 Btc Çalındı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarının başında gelen Binance Dün yerel saat ile 20.15te hacklendi. Bu hack sonrasında borsadan 7000 btc çalındığı belirtildi. Çalınan bu paraların binancenin kendisinemi ait yoksa kullanıcıların paraları olduğu henüz tam netleştirilemedi. Bu işlemden etkilenen tüm kullanıcılara zararları Binance Safu Fonundan karşılanacağı belirtilmiştir.

Binance Açıklaması

Bugün, 7 Mayıs 2019, 17:15:24 (UTC) ‘de büyük bir güvenlik ihlali tespit ettik. Bilgisayar korsanları çok sayıda kullanıcı API anahtarı, 2FA kodu ve potansiyel olarak başka bilgiler elde edebildiler. Bilgisayar korsanları, phishing, virüs ve diğer saldırıları içeren çeşitli teknikler kullandılar. Hala kullanılan tüm olası yöntemleri sonuçlandırıyoruz. Henüz tanımlanmamış ek etkilenmiş hesaplar da olabilir.

Hackerlar bu işlemden 7000 BTC Çekti

Borsaadan hacklenen paralara ilişkin detayları aşağıdaki linkten ayrıntıları ile görebilirsiniz. https://www.blockchain.com/btc/tx/e8b406091959700dbffcff30a60b190133721e5c39e89bb5fe23c5a554ab05ea

Yukarıdaki işlem tek bir hesaptan çekilen işlemleri göstermektedir. Bu işlem dışında başka etkilenen hesap olup olmadığı henüz bilinmiyor. Borsa Diğer tüm cüzdanlarımız güvenli ve zararsızdır açıklamasını yapsada herkesin kendi hesap hareketlerini kontrol etmesinde fayda vardır.

Hacker’lar beklemek ve en elverişli zamanda birden fazla görünüşte bağımsız hesaplar aracılığıyla iyi yönetilen eylemleri uygulamak için sabrı vardı. İşlem, mevcut güvenlik kontrollerimizi geçecek şekilde yapılandırılmıştır. Maalesef bu çekilişi idam edilmeden önce engelleyemedik. Gerçekleştirildiğinde, geri çekilme sistemimizde çeşitli alarmları tetikledi. Bundan hemen sonra tüm para çekme işlemlerini durdurduk.

SAFU Fonu Kullanılacak

Kapsamlı bir güvenlik incelemesi yapmalıyız. Güvenlik incelemesi, büyük olan sistemlerimizin ve verilerimizin tüm bölümlerini içerecektir. Bunun BİR HAFTA ile ilgili olacağını tahmin ediyoruz. İlerlerken sık sık güncellemeler yayınlayacağız.

En önemlisi, para yatırma ve çekme işlemlerinin bu zaman dilimi boyunca KALDIRILMIŞTIR. Bu zor durumda anlayışınız için yalvarıyoruz.

İşlemlerinizi etkinleştirmeye devam edeceğiz, böylece eğer isterseniz pozisyonlarınızı ayarlayabilirsiniz. Lütfen ayrıca bilgisayar korsanlarının belirli kullanıcı hesaplarını kontrol edebileceğini ve bu arada fiyatları etkilemek için kullanabileceğini de anlayın. Durumu yakından izleyeceğiz. Ancak para çekme işleminin engellenmiş olduğuna inanıyoruz, bilgisayar korsanlarının pazarları etkilemesi için fazla bir teşvik yok.

Bu zor zamanda, şeffaflığı korumaya çalışıyoruz ve desteğiniz için teşekkür ederiz.

Etiketler

Halit Vuran

Kripto Para dünyasına BitcoinAirdrop.Net Projesi ile devam ediyorum. Coinler, anlık fiyatları ve son gelişmeleri sizinle paylaşmaya devam edeceğim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı