Kripto Para Analiz

Bitcoin Analizi

Gün geçtikçe bitcoinle ilgili sorular analizler artmaya devam ediyor.

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Bu yazımızda güncel Bitcoin durumuna ilişkin analizimizi paylaşacağız. Bir önceki yazımızda Bitcoinin 9000-10000 aralığında haziran ayı içerisinde olmasının sağlıklı olacağından bahsetmiştik. Şuan Bitcoin 9000-10000 aralığında gidip geliyor; bu durum sağlıklı. Lakin ABD olayları; Virüs dalgasının kuvvetle ihtimal yeniden dünya geneli kısıtlamaları artırması bakalım Bitcoine nasıl yön verecek haydi başlayalım…

Bitcoin 2017 ATH si ardına 20000 lere çıkmışken elbette düzeltme gelmesi elbette yükselişini sindirmesi gerekti. Bu tam 2 sene sürdü. 3200 lere kadar da düştü. Bitcoinin geçmiş doğası gereği sert yükseliş ve düşüşler içinde olduğu göz önüne alınınca 3200 PRATİKTE HALA UZUN VADE KANAL İÇERİSİNDE YÜKSELİŞ EĞİLİMİNDE OLDUĞUNUN İŞARETÇİSİ İDİ.

Öyle ki dünya geneli hükümetler adına kriptoparalara ilişkin genel anlamda yumuşamalar, devletlerin kendi digital paralarını geliştirme adımları, hükümetlerce kriptopara yasaklarının ortadan kalkması, var olan projelerin dünya üzerinde eksikliği hissedilen birçok noktaya parmak basıp EKSİKLERİ GİDERME ÇABASINDA OLMASI—————– Bitcoinin benimsenme durumunu çok hızla artırmakta idi. Öyleki geçmişe nazaran elinde Bitcoin tutanların sayısının artması, Bitcoin cüzdanlarının her geçen gün kendini, katlaması bu durumunda sayısal istatistiki sonucu idi. Ve bir daha önemlisi HALVİNG GERİDE KALMIŞKEN; halving destek bölgesi 7900-8100 aralığı temel destek olmak üzere; 8400 üzerinde 2020 yılı içerisinde durdukça Bitcoin adına umutlar hep yukarı yönlü olacaktı.

Burada kritik durum; Bitcoin her ne kadar gerek yasalar gerek hükümetler gerek insan faktörü adına genişlemeler kaydetse de işin içine para kazanma ve kaybetme olgusu girince Bitcoinin yükseliş trendi HAZİRAN TEMMUZ AĞUSTOS aylarında 10500 altında kalabileceğe benziyor. Bundaki en temel sebep Coronavirüs hala devam ederken ABD RUSYA HİNDİSTAN AFRİKA gibi bölgelerde ciddi yükseliş ve vaka sayılarıyla kendini göstermekte.

Bu durum esasında Bitcoine yarayacak; çünkü yeryüzünde sürekli basılan paralar eninde sonunda DEĞERLİ VE AZ BULUNUR KIYMETLİ ÜRÜNLERE KAYACAK. Lakin bu süreçteli hassas nokta gerek borsalar gerekse kriptoparalar adına baskı unsuru olabilecek. Küresel ekonomi adına 2. dalganın resmi beyanına ilişkin haberler yeni Bitcoin düşüşünü tetikleyebilir. Bitcoin için 7200 ler; bir alt destek 6600 ler gündeme gelebilir. Ama bu durum Bitcoin adına tamamen FAKE HAREKET OLACAK.. Öyleki Martta 3750 leri gören Bitcoin çok kısa sürede kendini 10000 lere attı. Üstelik virüs hiç azalmadı. Küresel satış dalgasından nasibini alsa da ÜZERİNE KOYMAYI BİLEN BİR Bitcoin VAR ortada..

Bitcoin

Coronavirüs özellikle borsalarında işine ekmek sürüyor. Vadeli ve margin üzerinden biriken emirlere göre BALİNALAR virüs bahanesini istediği gibi öne sürerek emirleri patlatabiliyor. Borsaların da elinde bol miktarda bitcoin olduğu göz önünde tutulunca margin ve vadeli işlemlerde kaldıraçlı hizmetleri kullanan arkadaşların özellikle 2-3 ay daha dikkatli olması gerekiyor.

Bitcoinin sadece birkaç ay daha imtihanı kaldı. Ardına gelmesi beklenen esas bahar gelmiş olacak. Özellikle 9. ay itibariyle resmi aşı haberlerinin duyurulması itibariyle virüsün bahane Bitcoinin şahane yükselişini herkesin izleyeceğini düşünüyoruz. Kurumsal şirketlerin kriptopara projelerine bu denli devasa yatırım yaptığı bir ortamda; müşterilerini kriptoya çektiği bu süreçte ELBETTE BİTCOİN’DE GEÇMİŞ MAZİSİNİ TEKRARLAYACAKTIR.

Bitcoinin gerçek yükselişini 10500 üzerine attıktan sonra rahatlıkla konuşmaya başlayabiliriz. 10500 altında kaldıkça virüs bahanesi ve küresel satış haberleri bir süre daha Bitcoin’de 8100-7200-6600 hatlarını bizlere gösterebilir. Bu denildiği gibi tamamen fake tamamen olması gereken tamamen ani bir satış AMA KENİNİ TOPARLAYIŞ SÜRECİYLE KENDİNİ GÖSTERECEK..

En sevdiğimiz yatırım ürünü olan bitcoinin temel anlamda herşey lehine işlerken biraz daha sabırlı olup; denge ve analizlerle bitcoin alım satımına dikkatle yaklaşım parayı korumak ve artırmaya çalışmak en isabetli olanı. Margin ve vadeli işlemlerdeki adımlarınıza bir süre ara verilebilir; kaldıraçlar düşük tutulabilir. Yazı yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte bir genel değerlendirme, sohbet ortamı ve fikir paylaşım üzerinedir.

Bu Yazı yatırım tavsiyesi içermez.  Örnekler üzerinden tanıtma//işlem yapmayı açıklama yazısıdır. Yazı asla tavsiye// al-sat // kullanacıları teşvik etme içermeksizin; Yazı yazarlarca anladığı ölçüde coini tanıtma uğraşı ve çabasıdır. RİSKTEN- KAR/ZARARDAN YAZARLAR SORUMLU TUTULMAZ/sorumluluk kabul edilmez. Herkes kendi iradesinden, daha detaylı araştırma yapmaktan sorumludur. Detay araştırmak isteyen iradesiyle daha fazla bilgi edinebilir. Sadece buraya bağlı kalmayabilirsiniz. Bol kazançlar

Bitcoin ile bol kazançlar arkadaşlar.
Bitcoin ile esen kalın; bitcoin ile bol kazanın dileğiyle.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu