Coinler

Bitcoin SV Nedir

Bitcoin SV neyi amaçlar

15 Kasım 2018’ deki tartışmalı Bitcoin Cash çatalından sonra ortaya çıkan Bitcoin SV (Satoshi  Vision) Satoshi Nakamoto ‘ nun görüşlerine sadık kalarak yeni bir coin oluşturmayı hedefliyor.

Önde gelen BSV madenciliği işletmesi CoinGeek ve diğer madencilerin talebi üzerine oluşturulan Bitcoin SV, madenciler için net bir seçenek sunmayı ve işletmelerin güvenilir bir şekilde uygulama ve web siteleri kurmasını sağlamayı amaçlıyor.

Bitcoin SV projesi, nChain tarafından başlatılan geliştirme çalışmaları ile Antiguan merkezli CoinGeek Mining’in isteği üzerine yaratılmış ve desteklenmiştir. Proje, küresel BSV topluluğu adına Antiguan merkezli Bitcoin Derneği’ne aittir ve Bitcoin SV kodu açık kaynaklı MIT lisansı altında kullanıma sunulmaktadır.

Bitcoin SV yeni logo

Bitcoin SV yol haritasında da belirttiği gibi diğer geliştirici ekiplerin aksine orijinal Bitcoin protokolünün esaslarına sonuna kadar bağlı kalmayı vadediyor.Geliştirici ekip aynı zamanda güvenlik konusunda da oldukça iddialı. Huobi ve Poloniex gibi büyük borsalarda dahil toplam 7 kripto para borsasında işlem gören BSV yazının hazırlandığı 07.09.2019 tarihinde yaklaşık 133 amerikan doları civarında bir değere sahip.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.