Kripto Borsalarından Haberler
Trend

BV CRYPTO: KRİPTO PARA DÜNYASINA YENİ BİR YAKLAŞIM

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

“BV (Boğaziçi Ventures ) Crypto ” geleneksel sermaye ve kripto dünyası arasında köprüler kuruyor.

İlk Bitcoin işleminin üzerinden 10 yıl geçtiğini düşünerek günümüze baktığımızda, kripto para piyasalarının 10 yıl içerisinde hacim, çeşitlilik ve gelişmişlik açısından geldiği noktayı şaşırarak gözlemliyoruz. Global olarak bakıldığında sadece Blockchain teknolojisi değil aynı zamanda kripto para alanı da; toplam 300’ün üzerinde kripto para borsası ve 5,000’in üzerinde kripto para ile bir çok yatırımcının ilgisini çeken ve hızla gelişmeye devam eden bir yatırım ve teknoloji alanına dönüşmüştür. Bu gelişme beraberinde, kripto paralara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların karşılaştığı bazı problem ve zorlukları da getirmiştir.

BV Crypto App

Yatırımcılar,  BV Crypto App üzerinden anlık olarak tüm yatırımlarını, performanslarını ve güncel piyasa haberlerini takip edebilmektedirler.

BV Kripto Fonu yatırımcısına özel uygulama BV Crypto, AppStore ve Google Play’de!

BV Crypto uygulamasını App Store ve Google Play‘den indirebilirsiniz.

BV Crypto uygulaması, BV Kripto dijital varlık paketi yatırımcılarına, Boğaziçi Ventures tarafından saklama ve kripto para alokasyonu yapılan portföylerinin anlık olarak durumunu, dijital varlık paketi içindeki kripto paraların anlık fiyatlarını ve kripto dünyasına ait haberleri izleme imkanı sunuyor.

BV Crypto uygulaması yatırımcının kripto fonuna ait; performans grafiği, giriş tarihi, adedi, giriş fiyatı, anlık fiyat, girilen günden itibaren yüzdesel getiri, , fonun içindeki kripto paraların fiyatları ve yüzdesel ağırlıkları gibi bilgilerle beraber, fondan çıkış için işlem ofisine aktarılmak üzere çıkış emri veren çıkış butonunu da içeriyor.Haberler bölümünde ise kripto dünyasına ait gelişmelere yer veriliyor.

Kripto Piyasalarındaki Güvenlik Sorunu: 

Kripto paralara yatırım yapmak isteyen yatırımcı, bu konuda tecrübeli dahi olsa pek çok güvenlik riski ile karşı karşıya kalmaktadır. İşlemin yapılacağı internet ağının güvenliğinden, yatırım yapılan paraların saklanma şekline kadar pek çok detay güvenlik konusunda önemli riskler taşımaktadır. Örneğin; kripto dünyasının kısa geçmişinde, bazı kripto para borsalarındaki yetersiz güvenlik önlemleri sonucunda hacklenmeler meydana gelmiş ve bir çok kullanıcı zarar görmüştür. Bir diğer güvenlik sorununu da dolandırıcılık projelerinin varlığından kaynaklanmaktadır. Özellikle piyasaya yeni giren ve nispeten tecrübesiz  yatırımcılar için, yeterli araştırma yapmadan yaptıkları yatırımlar, dolandırıcılık projeleri sebebiyle para kaybetmelerine sebep olabilmektedir.

Getiri Potansiyeli Yüksek Kripto Paraların Tespit Edilmesinin Zorluğu:

Sayısı 5,000’in üzerinde olan kripto paraların arasından; gerek teknoloji açısından gelişmiş, gerek güvenilir ve gerekse getiri potansiyeli bulunan projeleri tespit etmek için sadece ciddi bir zaman ve emek harcamak değil aynı zamanda önemli derecede uzmanlaşma da gerekmektedir.

Volatilitenin Yüksek Olduğu Kripto Piyasalarında Yatırımların Kontrol Edilmesi:

Kripto para piyasalarında kısa dönemli dalgalanmalar çok yüksektir. Bir ay gibi kısa bir sürede 300% kar görülebileceği gibi yine benzer bir süre zarfında 50%’nin üzerinde düşüşler görmek de çok olasıdır. Bu volatilite karşısında düzgün pozisyonlar alıp riski minimize  etmek için belirli bir yatırım tecrübesi ve araştırma gerekmektedir. 
BV Crypto; Boğaziçi Ventures ve Bosphorist Venture Capital işbirliği ile, bulunduğumuz coğrafyada bir ilki gerçekleştirerek, kripto para yatırımcılarının yaşadığı bu sorunları ‘’kurumsal’’ bir yaklaşım ile çözmek, ‘’maksimum güvenlik ve optimum dağılım’’ yaklaşımı ile de, farklı risk gruplarındaki kripto yatırımcılarına farklı ürünler sunmak amacı ile   kurulmuştur. BV Crypto; farklı risk grubu ve farklı getiri beklentisindeki yatırımcıların, kripto paralara kolayca yatırım yapmasını, bu yatırımları güvenli bir şekilde saklamasını ve değişen market dinamiklerine karşı doğru pozisyonlar almasını ve risk grubu ile uyumlu optimum kazanç elde etmesini sağlamak üzere 4 adet dijital varlık paketi sunmaktadır. Bununla birlikte yatırımcılarına,  BV Crypto uygulaması ile de portföylerini anlık olarak izleme, seçtikleri dönemlerde de performanslarını takip etme imkanı sağlamaktadır.

BV Top 30: Kripto Paketi

Yatırım hedefi; 12 ay içerisinde, minimum risk alarak maksimum getiri sağlamaktır. BV Top 30, BV Crypto Yatırım Komitesi tarafından piyasada, büyüklük sıralamasına göre ilk 30’da yer alan kripto paralar arasından seçilerek oluşturulmaktadır. Dengeli bir getiri sağlayabilmek için portföyün 10%’u ile “trading” yapılmaktadır.

BTC Plus: BTC Yatırımları İçin Sabit Getiri

BTC Plus, “maksimum güvenlik”li saklama yaklaşımı ile yalnızca BTC yatırımı yapmak isteyen yatırımcılar için tasarlanmıştır. 3-12 aylık dönemler için sabit getiri sunmaktadır.

BV Crypto AI: AI Tabanlı Kripto Alım-Satım

BV Crypto AI, kripto dünyasının çoklu borsa ortamında, uluslararası partnerler ve BV Crypto tarafından geliştirilmiş olan başarılı ve güvenli algoritmalar ile aktif olarak işlem yaparak getiriyi maksimum seviyeye taşımayı hedeflemektedir. Diğer paketlere göre risk oranı en düşük olandır.

BV Spot: Kripto Yatırıma Hibrid Yaklaşım

BV Spot, diğer BV Crypto paketlerine göre daha yüksek risk alarak en yüksek getiriyi sağlamayı hedefler. Getiriyi maksimize etmek için, gelecek vadeden alternatif kripto paralara odaklanır ve stratejik olarak karar verildiğinde diğer BV Crypto paketlerine de yatırım yapabilir.

BV Crypto Community

Sunduğu ürünler, yenilikçi yaklaşım ve takip imkanı sağlayan uygulaması yanında BV Crypto, kripto para piyasası ile ilgili kısa-orta-uzun vadeli analizler ve araştırmalar hazırlayarak kullanıcılarını ve kripto para meraklılarını bilgilendirmeyi hedeflemektedir.  Bununla birlikte düzenlediği etkinliklerle, blockchain ve kripto para alanında çalışan ve/veya bu alanlara ilgi duyan kişi ve kurumları bir araya getirerek bu güvenilir ve bilgilendirici içerikler ve meet-up’lar ile Türkiye’deki kripto para ekosistemini geliştirmeyi hedeflemektedir.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu