Coinler

Cardano (ADA)

Cardano (ADA) Nedir? Fiyatı, Analizi ve Detaylı Bilgiler

Cardano an itibari ile 0,04479996 Dolar üzerinden işlem görmektedir. En büyük çapta market hacmine sahip kripto paralar içerisinde bulunan ADA Piyasa büyüklüğü olarak 12.Sırada bulunmaktadır. ADA, Cardano platformunun finansal belirteçlerinin yanı sıra bireyler ve kuruluşlar tarafından kullanılan ademi merkeziyetçi uygulamaları (dapps) çalıştırmayı amaçlayan yerel belirtecidir.

Piyasa değeriCilt 24 saatDolaşımdaki ArzMaksimum Tedarik
1,161,531,723 ABD Doları
25,927,070,538 ADA
$ 65,082,608
1,452,738,077 ADA
25,927,070,538 ADA31,112,483,745 ADA

Cardano Nedir?

2015 yılında kurulan Cardano, kullanıcılarının ihtiyaçlarını daha verimli bir şekilde karşılama amacında olan ayrıca diğer sistemlerin de bu ekosisteme entegre olmasına yardımcı olan kripto projeleri için daha dengeli ve sürdürülebilir bir ekosistem sağlamayı hedeflemektedir.

Platformun kendisi, sistemin daha esnek ve daha kolay korunmasına yardımcı olması gereken iki katmandan oluşur:

1) İskan Katmanı, Eylül 2017’de başlatılmıştır ve değer aktarımı için bir defterdir.

2) Hesaplama Katmanı, kullanıcılara akıllı sözleşmeleri gerçekleştirme araçları , gelecekteki ticaret ve ticaretin temelini oluşturacak dijital yasal anlaşmalar sağlayacaktır.

İki katman arasındaki iletişim , yan zincirler aracılığıyla sağlanacaktır .

Cardano’nun benzersiz bir özelliği olarak göze çarpan nokta, ağdaki düğümlerin uzlaşmaya varmalarına yardımcı olan Ouroboros adı verilen risk algoritmasıdır . Cardano geliştiricileri Ouroboros’un gösterdiği güvenlik seviyesinin hiçbir zaman ödün verilmeyen Bitcoin blok zincirine kıyasla daha iyi ve güvenli olduğunu iddia ediyor. 

Cardano Geliştiricileri

Şu anda, üç kuruluş platformun geliştirilmesine yardımcı olmaktadır.  Bu Platformlar ;

  • Cardano topluluğunun desteklenmesinden sorumlu olan Cardano Vakfı ve düzenleyici ve ticari konularda yetkililerle birlikte çalışmaktadır.
  • IOHK , Charles Hoskinson, rakip blockchain platformu Ethereum kurucularından, ve Jeremy Wood tarafından 2015 yılında kuruldu 2020 yılına kadar bir platform geliştirmek için sözleşme tutan bir Kripto Para araştırma ve geliştirme şirketi.
  • Yeni başlayanlara yatırım yapan ve Cardano blok zincirinin üzerine inşa edilmesi için ticari girişimlere yardımcı olan Emurgo .

Cardano Fiyatı

Yazımızın Hazırlandığı sırada 0,044 USD seviyesinde olan Ada tüm kripto paralar gibi 2019 yılını düşüş ile geçirdi. Bir zamanlar fiyatının 1 Dolar seviyelerinde olduğunu düşündüğümüzde çok büyük kayıplar yaşandığı çok bariz bir şekilde görülüyor. Ekim 2019 itibari ile yaklaşık 25 milyar ADA madeni para dolaşımdadır ve toplam arzın 45 milyar olması planlanmaktadır.

Cardano fiyatı, 2018 ve 2019 daki Dev Altcoin düşüşlerinden etkilenen bir çok coin gibi fiyatını eritti. Fiyatı 2018 Ocak ayında 1,01 ABD Dolara kadar yükselen ADA 0,044 usd gibi bir fiyata geriledi. Küçük bir örnekle 100 Ada 100 Dolar Ediyor iken Şuanda 4.4 Dolar Ediyor. Cardano pazarının payı hakimiyeti Ekim/2018 ayında 30 milyar ABD dolarına yakın iken şuanda 2 milyar ABD doları seviyesindedir.

Cardano’yu nasıl edineceğinizi merak ediyorsanız, önce ADA şifreleme para birimini destekleyen bir cüzdan indirmeniz gerekir. Yahut Cardanonun Listelendiği borsalarda hesabınız olması gerekmektedir.

ADA Alım ve Satım İşlemlerin Yapıldığı Borsalar

Ada büyük bir kripto para olduğu için neredeyse tüm borsalarda karşımıza çıkmaktadır. İşlem hacimlerine bakıldığında BitMEX Bittrex ,  HitBTC ,  Binance ,  Upbit borsaları sıralanmaktadır. Cardano daha fazla borsada yer almayı hedefliyor – sosyal medya kanalları aracılığıyla yeni ortaklıklar duyurulacak.

ADA şuanda binance den satın alabilirsiniz. Buraya tıklayarak kayıt olduktan sonra satın alabilirsiniz. Yatırım tavsiyesi değildir fiyatın ne olacağı belli olmaz. Her zaman üzmeyecek yatırımlar yapılması gerekiyor

Ayrıca Şirket ADA’nın gelecekte Japonya’daki ATM makinaları aracılığı ile satın alınmasını hedefliyor.

Cardano Haberleri

En son Cardano haberlerini ve gelişmelerini sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu