Coinler

Chainlink (LINK) Coin Nedir?

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Chainlink (LINK), PayPal ve Visa gibi ödeme servisleri, Wells Fargo ve HSBC gibi bankalar ya da Ethereum ve Blokzincir ağları gibi altyapılar arasında köprü kurulmayı hedefleyen merkezsiz bir Blokzincir projesidir.

2015 yılında oluşturulan LINK token’lar, Bitcoin’in henüz 20 bin dolara ulaşmadığı 2017 yılında bir ICO token satışı sırasında kullanıcılarına sunuldu.

Chainlink (LINK) Coin Amacı Nedir?

Chainlink, Blockchain ile eski sistemler arasındaki boşluğu doldurmayı amaçlıyor. Bir akıllı sözleşme yalnızca bulunduğu Blockchain üzerindeki verileri yönetebilmekteydi. Büyük bir potansiyele sahip olan Blokzincir teknolojisi dünyadaki birçok sektör tarafından kullanılamamaktaydı. Bu durumun üzerine Chainlink, zincir dışı uygulama programlarındaki, veri havuzlarındaki ve buna benzer diğer kaynaklardaki verilerin sürece dahil edilmesini sağlamıştır.

Chainlink (LINK) Coin Nasıl Çalışır?

Chainlink, merkezsiz bir Oracle (uzman) ağıdır. gerçek dünya uygulamalarına, verilerine ve bir API’ye bağlanarak, dünyadaki verileri alarak ve Blokzincire entegre eder ve bu verilerin akıllı sözleşmelerde kullanılmasına olanak sağlar. Peki bunu nasıl yapar?

Chainlink başlangıçta akıllı sözleşme olarak adlandırılmıştır. Zincir işleme,akıllı sözleşmelere ve Servis Seviyesi Anlaşması’nda (SLA) belirtilen parametrelere sahiptir. Oracle, verileri müdehalelerin önüne geçmek için toplar, doğrular, Blockchain’e kaydeder ve ödüllendirmeleri Chainlink’in yerel Ethereum token’ı olan LINK ile yapar. En önemlisi ise bu verilerin akıllı sözleşmelerde kullanılmasını sağlar.

Chainlink (LINK) Coin Nasıl Alınır?

LINK tokeni Binance, BKEX, LATOKEN, Huobi Global, CoinBene ve CoinEx gibi borsalardan kolaylıkla almamız mümkündür.

Büyük Bir Ortaklık: Google

Google, Chainlink ile ortaklık kurduğunu 13 Haziran 2019 tarihinde duyurdu. Chainlink yaptığı açıklamada “Google’ın Chainlink’i entegre eden en büyük şirketlerden biri olduğunu paylaşmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.Bu ortak sayesinde Google Cloud kullan kişiler, Google’ın en popüler bulut hizmetlerinden biri olan BigQuery’ye bağlanmak için ChainLink’i kullanabilecekler.

Chainlink (LINK) Coin İstatistikleri

Chainlink Değeri₺13,50 TRY
Piyasam Sıralaması15.
Piyasa Değeri₺4.724.993.104 TRY
24 Saatlik Hacim₺1.125.800.869 TRY
Dolaşan Arz350.000.000 LINK
Toplam Arz1.000.000.000 LINK
Tüm Zamanlar En Yüksek₺26,49 TRY 
(29 Haziran 2019)
Tüm Zamanlar En Düşük₺0,736697 TRY 
(23 Eylül 2017)

Chain Link Coin Nereden Alınır

Chain Link coin şuanda binance den satın alabilirsiniz.  Buraya tıklayarak kayıt olduktan sonra satın alabilirsiniz. Şuan fiyatı güncel aşağıda verdim. Yatırım tavsiyesi değildir fiyatın ne olacağı belli olmaz. Her zaman üzmeyecek yatırımlar yapılması gerekiyor.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu