dYdX (DYDX) Nedir? Ne İşe Yarar?

dydx

İçerik

dYdX (DYDX) Nedir? Ne İşe Yarar?

dYdX, bir merkeziyetsiz katman 2 protokolüdür ve katman 2, mevcut bir blockchain sisteminin üzerine oluşturulan ikincil bir çerçeve veya protokoldür. Bu tür protokollerin temel amacı, önemli kripto para ağlarının işlem hızını artırmak ve bir blockchain’i daha verimli hale getirmektir.

DYDX Ne zaman ve kim tarafından kuruldu?

DYDX, Antonio Juliano tarafından 2017’de kuruldu. Token’ının ilk arzı ise,  2021 yılının eylül ayında gerçekleşti.

Projenin Özellikleri

• Ethereum ağı üzerinde kurulu, katman 2 çözümü sunan bir projedir.

• Likidite havuzu aracılığıyla, kullanıcıların hem borç alıp vermesine olanak sağlar. Bu sistem, borç veren kullanıcıların aynı zamanda faiz kazançları sağlamalarını destekler.

dYdX, bir yönetişim tokeni olarak öne çıkar. Bu tokenleri elinde bulunduran kullanıcılar, platformun gelişimine yönelik karar süreçlerinde söz sahibi olabilirler.

• Üyeler ayrıca, tokenlerini stake ederek ekstra kazançlar elde edebilirler. Kullanıcıların işlemlerini kolaylıkla yapabilmeleri için son derece kullanıcı dostu bir arayüz sunar.

• Yüksek hız ve güvenlik ile işlem yapma imkanı sağlayan Katman 2 çözümü, akıllı sözleşmelerle desteklenir.

• Kullanıcılar, çeşitli kripto para cüzdanları aracılığıyla platforma bağlanabilmekte ve işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Bu cüzdanlar arasında Trust Wallet ve Metamask gibi popüler seçenekler bulunur.

dYdX, marjin işlemleri yapma imkanı sağlar; ancak bu tip işlemler öncesinde kullanıcının belirli bilgiye sahip olması gerekmektedir.

• Projenin arkasında, girişimciler, yazılımcılar ve mühendisler gibi konularında uzman bir ekip bulunmaktadır. Bu ekip, dYdX’in başarılı olmasını sağlayan temel faktörlerden biridir.

Madenciliği yapılıyor mu?

DYDX, madenciliği yapılan bir kripto para türü değildir. Token sahiplerine; geriye dönük madencilik ödülü, trade ödülü ve likidite sağlayıcı ödül olmak üzere üç farklı yöntemle gelir elde etme imkânı sunar.

dydx

Token Verileri

Toplam arz : 1B ETHDYDX
Maksimum Arz : 1B ETHDYDX
Dolaşımdaki Arz : 183,77 milyon ETHYDX

DYDX Tokenı Nereden Alabilirim?

Aşağıdaki borsaları kullanarak güvenli ve hızlı bir şekilde DYDX Token satın alabilirsiniz.

Binance
KuCoin
OKX
Bybit
Gate.io
Bitget

İlginizi Çekebilir: Binance Labs’tan Web3 Platformuna Büyük Yatırım!