BinanceBitcoin Videoları

Futures Kazanç Hesaplama Vadeli işlemler Kazanç

Binance vadeli işlemlerde hesap makinesi kullanımından bahsedeceğim. Hesap makinesi sayesinde işleme girmeden veya işlem deyken kar zarar ve ligasyon fiyatınızı kolay bir şekilde hesaplayabilirsiniz. Haydi başlayalım sizlere uygulamalı göstermek istediğim için hemen bir pozisyon açayım. Pozisyonu bitcoin ile açmak istiyorum kaldıraç oranı monks ve ben şuan için cross emir tipini tercih ediyorum. Cross ve izolatör ne olduğunu merak ediyorsanız, binance futures eğitim setinde görebilirsiniz. Bİnance Futres Kayıt için indirimli kodu ile kayıt olabilirisniz.

18560 tan longa emir gireceğim sayısında yani ne kadarlık bitcoin pozisyonu açmak istediğimizde 0 nokta 05 belirliyorum ve jong diyorum ben işlemlerimi limit kısmından yapıyorum arkadaşlar. Market kısmını seçerseniz işleminiz hemen gerçekleşir fakat fazla komisyon ödersiniz. Ben biraz cimrilik mi yapıyorum dedim artık dedim. Ben limit emir kullanıyorum ki daha az komisyon edeyim. Çünkü uzun vadede bu komisyon işleri gerçekten adamı mahvediyor. Durmadan market emirle al sat al sat yaparsan ettiğin karların ve yazarların bir kısmı komisyona gidecek. Ondan dolayı yaklaşık 12 dakika beklesen bile ben limit emir tercih ediyorum. Yani benim almak istediğim fiyata gelirse ben alırım, gelmezse yapacak bir şey yok. Yani strateji bu yönde bekleyelim. 560 a geldiğinde benim emrimi alacaktır. Şurada orta da görebilirsiniz. 18560 geldiğimdebenim longa ömrüm devreye girecek. Emanet dediğimizde emir’in büyüklüğü yani ben kaç bitcoin ile bu işlemi açtım? Şurdan başka koinler de seçebilirsiniz. Burada başka koinler delonghi yapabilirsiniz. Hesap makinesini şu kısımdan girebiliyorsunuz, burada pinel hesabı tagged ton fiyatı p dedi. Arkadaşlar şuan işlemi açma sak da size göstereyim. Pinel dediğimiz arkadaşlar kâr zarar oranı benim giriş fiyatı 18 566 expression yani entry giriş arkadaşlar eksik de çıkış quantity de miktar. Pozisyona girdiğim bitcoin miktarını da btc yazıyor zaten ben bu pozisyonu 19.000 $ da kapatırım.

Binance Futures Para Kazanma

Arkadaşlar burada 19000 $ yazıyorum. Ne kadarlık bitcoin ödeme açtık? Biz bu işlemi 0 nokta 05 kakule yani hesapla diyorum ve yaklaşık gördüğünüz gibi ruh dedi işe. Ben bu işlemde yaklaşık yüzde 47 lif bir kar elde edeceğim ve 46 dolarlık şu anda 0 nokta 05 bitcoin 46 $ ediyor. Ve 22 $ değerinde benim bu işlemden bir kazancım olacak. Peki ben bu işlemi zarar ediyorum. Yani bitcoin düştü ve ben zararda kapatmak zorunda kaldım. Onun içinde 18560 girdiğim pozisyona ben 18400 d stop oldum. Mesela kalkıp diyorum. Bakın 8 dolarlık bir zararla bu da yaklaşık yüzde 17 lif bir kayba denk geliyor. Hesaplandığında eğer böyle bir durumla karşılaşırsam. Önceden görebiliyorum, bakımda pozisyon orda daha pozisyonu bile açmadan pozisyon hakkında fikir sahibiyim. Burada mesela 25 yaptığınızda oranı değişecek. Yüzde 21 lif bir zarara denk geliyor. Bu longa için böyle bir de bunun şort kısmı var. Şortta da mesela şortta ben bu işlemden kar ederim çünkü 18560 girdim. Bitcoin 18400 e düşmüş 25 iks de gördüğünüz gibi bu seferlik bu seferde 8 $ değerinde bir karım oluyor. Yani peyn 8 Dolar oluyor. Bu projede yüzde yüzlük mesela şunu 125 2 yapın, bunu 18000 $ yapın. Bakın şimdi karı görün. Bakın yüzde 377 kar var. 7 dolarlık girdiğim işlemde 28 $ değerinde yaniparayı yaklaşık dörde katlamış oluyoruz. Pinel yani kâr zarar hesabını bu şekilde yapabilirsiniz. Tarzı pres var arkadaşlar tarzı pvc dediğimiz şey de sizin satış için hedef fiyatını veren bir özellik hesap makinesinde mesela enterprise 18560 ve siz bu işlemden oniks kaldıraçla. Mesela 12 kaldıraçla yüzde 20 kar elde etmek istiyorsunuz. Burada hesapla dediğinde bitcoin fiyatı 18560 tan 18931 e geldiğinde siz yüzde yirmilik bir kar oranı elde etmiş oluyorsunuz. 12 kaldıraçla iken bunu mesela 52 si yaptığınızda kalkınma eklediğinizde daha düşük bir miktar çıkıyor. Ayrıca kaldıracağınızı mesela şunu şöyle yapalım, birde mesela yüzde binlik bir kar elde etmek istiyorsunuz. 50 kaldıraçla erken kalk dediğimizde bitcoin 22000 dolarlara gelmesi lazım ki siz yüzde binlik bir kar elde edin, şort içinde aynı şekilde bir delik istasyon fiyatı var. Arkadaşlar lokasyon fiyatı dediğimiz şey de sizin pozisyonunuz un sıfırlanacağı fiyat demek aslında siz 100 dolarla bir işleme girdiğinizde 2 tas yon fiyatınıda. Bitcoin fiyatı veya girdiğiniz coin fiyatı düşerse sizin paranızın sıfırlandı. Fiyata biz lokasyon fiyatı diyoruz mesela şurada demin opun ordusu bu arada beklerken emir devreye girmiş. Şu anda yaklaşık yüzde birlik bir kar var. Girdiğim 92 dolarla cross işleme girmişim ve yaklaşık bir buçuk dolar değerinde şuan bir karım var.

Binance Futures KAR

Pinel dediğimiz şey ettiğimiz kârın dolar hali role de bizim yüzdesel kârımız. Lokasyon fiyatımız da 14.946 arkadaşlar bitcoin fiyatı 18560 tan 14946 ya. Yani lig düşerse paramız sıfırlanıyor arkadaşlar hesap makinesi ondan dolayı kullanmak önemli. Şimdi hesap makinemizi geri dönelim. Likidi afyon fiyatın verdik. En son şuradan işleminin türünü seçersiniz. Cross var ve izole ted izolatörü ayrı crosshair onun için video çekmiştim, kanalda bulabilirsiniz. Buradan lok şortunu ayarlıyorsunuz. Mesela enterprise bizim neydi arkadaşlar 18560 yani giriş fiyatımız ne kadarlık? Biz bitcoin’e girdik, 0 nokta 05 bitcoin ile girdik, kalk gidiyoruz ve benim lokasyon fiyatın buradaki gibi. Yani şurada da görürsünüz. 14946 burada da aynı rakam çıkıyor. Bu cross tayken arkadaşlar crossed alsanız lokasyon fiyatını düşürmek için burada girdiğiniz 92 doların yanında girmediğiniz boştaki parayı da devreye sokuyor ve sizinle 2 tas yon fiyatını düşürüyor. Maksimum maksimum işleme girebileceğiniz miktarı belirliyor. Ben şu anda mesela bu pozisyona ek olarak ben şu anda 90 dolarla girmiştim işleme bu pozisyona 3673 $ daha ekleyebiliyor. Ortalama düşürmek için veya ekleme yapmak için daha fazla yapamıyorum. Mac sonunda bu arkadaşlar bir de o pres var. O pres kademeli alış veya satış yapan insanlara yarayan bir özellik mesela benim en prison 18560 benim pozisyona girdi. Miktarda 0,05 kalk diyorum. Benim giriş fiyatı şu anda 18560 et pozisyon diyorum. Pozisyon ekliyorum, bitcoin mesela düştü. Benim bende ortalamamı düşürmek istiyorum veya aynı zarardayım pozisyona para ekleyerek ortalamamı daha lokasyon fiyatından uzaklaştırmak istiyorum ve bunun içinde 18300 den ben biraz daha bitcoin alıyorum arkadaşlar bundan da 0,09 la kalıyorum ve kalkül ediyorum bakın benim ortalamamın düştü fiyatı gösteriyor. 18.392 ye düştü, ilk olarak 18560 tan pozisyona girmiştim. Ve sonra da düştükçe ekleme yaptım. Bu sayede avantaj yani ortalama benim fiyatını düşürmüş oluyorum ki daha rahat kar edebileyim. Bakın bu arada pozisyonumuz 00:05 bitcoin ulaştığımız pozisyon yaklaşık 5 dakika içinde para kazandırdı. Yüzde 3 kar az değil. Hani bu ben şimdi size göstermek için küçük bir miktarla girmiştim pozisyona şimdi pozisyonu kapatalım arkadaşlar bir de kapatmaya göstereyim sizlere. Şuradan fiyatı ayarlıyorsunuz. Ben mesela kaç a geldiğinde 18640 a geldiğinde benim limit olarak emrini yani pozisyonumu kapat diyorum. Limit dedim. Ve şu anda opun olursa kapatma emrini de verdim. Yani hiçbir yerde market emrini kullanmıyorum. Anca market emrini çok büyük kamplarda hemen kullanabilirsiniz. Bu fiyat 18640 a geldiğinde benim emrim kapanacak. Ayrıca bana videolarda çok soru soruyorsunuz, ben binance ve giremiyorum neden giremiyorum? Çünkü arkadaşlar şuradaki en yani england en giriş. Biz türkiye’den girdiğim için orada tr yazıyor. Onu silip şöyle sileceksiniz, mesela tr varsa bu normalde tr oluyor, siz bunu en yapacak.

Binance Kaldıraçlı işlem


bu sayede kolaylıkla gelebilirsiniz. Arkadaşlar bana binance yani kaldıraçlı işlemlerde spot işlemlere göre binance ine spota göre daha fazla komisyon kesiliyor ve bu komisyonlar uzun vadede gerçekten bize çok zararlı oluyor. binance futures kaydolurken referans linki ile kayıt olmanızı öneriyorum. Bu kaydolma sayesinde yüzde onluk bir komisyon indirimi kazanacaksınız. Eğer benim referans linkinden kayıt olmak isterseniz açıklama kısmına indirimli yazabilirsiniz. Açıklamaya zaten kodu da bırakırım. Bu sayede yüzde onluk bir indirim kazanabilirsiniz. Kendinize iyi bakın arkadaşlar sorularınızı yorum kısmına bekliyorum. Böyle videoların devamı için kanala abone olup videolar yorum atarak destek olabilirsiniz. Herkese bol kazançlı günler diliyorum. Bitcoin’in bu 18000 dolarlık bir serüveninde çok büyük riskler alıp parasız kalmayın kaldıracağınızı düşük tutun ve ben binance ve eğitim serilerinin ilk başta çekmeye başladığında. 6000 dolardı ve yaklaşık kısa sürede 3 sadece bitcoin yaptığını, altcoinler de o kadar arttı inşallah hepimiz hani bir gün buradan güzel kazançlarla ayrılabiliriz. Görüşmek üzere herkese bol kazançlar.

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.