Kripto Borsalarından Haberler

Huobi Global ETH 2.0 Tek Tıkla Staking İşlemlerini Başlatacak

Huobi Global ETH 2.0 Tek Tıkla Staking İşlemlerini Başlatacaktır haberimiz sizlerle.

Ethereum yeni dönemi geldi çattı. ETH 2.0 geldi borsalar staking hizmetlerini başlattı. Dünyanın en büyük borsalarından Huobi de staking hizmetini duyurdu. Detaylara geçmeden önce Huobi borsası ve ETH 2.0 konusuna kısaca yer vermekte fayda var.

Huobi

Huobi  kurulduğu 2013 yılından bu yana hacklenmeyen ve kullanıcıların en çok güvendiği dijital alım satım platformdan birisidir. Adını sıkça duyduğumuz borsaların en başında geliyor. Benim de sıklıkla kullandığım ve kullanırken kullanışlılık güvenlik gibi unsurları direkt hissedebildiğim bir borsa. Yakın zamanda Türkiye’de de bir ofis açan Huobi, kripto para dünyasının en büyük ve en önemli oyuncularından bir tanesi. Türkiye’de yasal bir kuruluşa sahip olan tek yabancı borsa. Bir anlamda yasal sorumluluklar taşıyor.

Detaylar için huobi borsası ve huobi token nedir ve borsaya ilişkin huobi borsası kullanımı

ETH 2.0

ETH 2.0 aylardır hatta yıllardır beklenen bir süreçti. Ve nihayet ETH 2.0 geldi çattı ve staking başladı. Ethereum 1.0, proof of work (PoW) olarak bilinen konsensüs mekanizmasını kullanırken Ethereum 2.0 bir proof of stake (PoS) mekanizması kullanacaktır.

Öncelikle yeni versiyona geçiş ile, consensus(fikir birliği) algoritması olarak PoS -Proof of Stake- kullanılmaya başlanacak. Stakinge Ethereum yatıran doğrulayıcılar (validator), Ether’leri sistemde kilitli tuttukça hem transfer ücretlerinden kazanç sağlayacak hem de transferlerin doğrulanması için sisteme katkıda bulunacaklar. Fakat yeni blocklar için madencilere verilen block ödülü kavramı artık olmayacak.

PoS, madenciliğe kıyasla daha güvenli ve çok daha çevre dostu bir algoritma.

Ve nihayet ETH 2.0 geldi çattı ve staking başladı. Nasıl mı başvuracağız, İşte huobi borsasının duyurusu;

Sayın Kullanıcılar,

Huobi Global ETH 2.0 proof-of-stake güncellemesini destekleyecek ve ETH 2.0 Tek Tıkla Staking özelliğini uygulamaya sunacaktır. Bu özellik ile, ETH için BETH teminat göstererek ETH 2.0 proof-of-staking madenciliğine katılabilirsiniz. Huobi Global ağın durumuna bağlı olarak BETH transfer işlemlerini en kısa sürede başlatacaktır.

Nasıl Katılırım? (1 Aralık’ta başlatılması beklenmektedir)

Uygulama: Huobi Uygulamasına giriş yaptıktan sonra ilgili özelliğinin olduğu butona veya görsele tıklayın.

ETH 2.0 Tek Tıkla Teminat Özelliği Kuralları:

  1. Getiri hesaplaması 1 Aralık 2020, 15:00’ten itibaren hesaplanmaya başlanacaktır.
  2. 1 ETH : 1 BETH olarak hesaplanacaktır.
  3. BETH Fiyatı: Huobi Global ağın durumuna bağlı olarak BETH transfer ve alım satım işlemlerini en kısa sürede açacaktır.
  4. Alt-limit: 0.1 ETH
  5. Teminat Getirisi: BETH getirileri, ETH 2.0 teminat ağı + ek HPT getirisi olarak hesaplanacaktır. Yıllık tahmini getiri oranı %6 ile %20 oranında değişiklik gösterebilir. Nihai getiri oranı işlemler açıldıktan sonra belirlenecektir.
  6. Getiri Dağıtımı: Getiriler borsa hesaplarına (T+1) günde dağıtılacaktır. Ağın durumuna göre getirilerin dağıtım süresi değişiklik gösterebilir.
  7. Uyarı: ETH 2.0 kurallarına göre, yapılan ETH teminatı geri döndürülemez.
  8. Teminatın Geçerliliğini Yitirmesi: ETH 2.0, BETH teminatlarının geçerliliğini yitirmesi riski bulunmaktadır. İlgili risk Huobi tarafından karşılanacak olup, kullanıcıların herhangi bir ödeme yapmasına gerek yoktur.

BETH(Beacon ETH)Nedir?

Beacon ETH (BETH), beacon ağı üzerinde, sadece onaylayıcılar(validator) tarafından kullanılan yeni bir dijital varlıktır. İki farklı yöntem ile oluşturulmaktadır: 1) Beacon ağı üzerinden onaylayıcılar ödül olarak dağıtılarak  2) ETH teminatı gösterilip BETH satın alınarak.

Huobi borsasına kaydınız yoksa linkten kaydolup staking hizmetlerini başlatabilirsiniz.

Bu arada aşağıya sizlere için iki ayrı video bırakıyoruz. ETH 2.0 staking ve Huobi borsasını kullanımına ilişkin.. İyi seyirler.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.