Kripto Para Haberleri

Kripto Para Nedir ?

Son zamanlarda kendinden çok söz ettiren  kripto paralar yeni bir teknoloji olmasından ötürü bir çoğumuzun aklında soru işaretleri bırakmaktadır. Peki kripto para nedir ? sorusunun cevabını verelim.

Kripto para sanal ortamda üretilmiş belli bir kural ve algoritmalara dayanan şifrelenmiş bir kaç sayfa veya daha fazla metin şeklindeki para birimleridir. Çok karmaşık bir kapı kilidinin sadece doğru anahtarla açılmasına benzetebiliriz. Buna dayanarak kripto para birimleri ve miktarları ayarlanır ve piyasaya sürülürler.

Kripto Paralar ile Diğer Para Birimlerinin Farkı Nedir?

Kripto paraları merak  eden birisinin ilk olarak aklında olan sorulardan biriside , Kripto paralar ile diğer para birimlerinin farkı nedir ? sorusudur .Merak etmeyin ve yazımızı okumaya devam edin cevabınızı alacaksınız.

Kripto Paralar ile Diğer Para Birimlerinin Farkı Nedir?

Kripto paraların aslında normal para birimlerinden pek bir farkı yok sadece sanal ortamda yazılımsal olarak geçerliliği olan paralar olması dışında . Normal para birimlerinden farkı olmadığını söyleme sebebim ise bizler kağıt paraları üretirken  200 liralık bir banknot ürettiğimizde 200 TL harcamış olmuyoruz daha ucuza mal ediyoruz ve paraya değer yüklüyoruz .Devletler ve toplumlar para birimi kullanmada anlaştığı için kullanıyoruz .Bu yüzden biz kağıt parçalarına değer yükleyebiliyor iken bu neden yazılımsal kodlara yüklenemesin ikisinin de mantığı tamamen aynı sadece insanlar değerli yapıyor para birimlerini  ha kağıt ha belirli kodlarla ve mantalitede yazılmış birkaç sayfa metin .Aynı mantıkla bakıldığında ikisi de tamamen aynı .

Ayrıca kripto para birimlerinin devletlerin kullandığı para birimlerinden bir çok avantajı var bu yüzden günümüz de kripto para birimlerinden çok fazla söz ediliyor ve değeri artış gösteriyor.

Kripto Paraların Avantajları Nelerdir ?

Kripto Paraların Avantajları Nelerdir ?

Kripto paraların değerlenip piyasa hacimlerinin artmasının asıl sebebi avantajlarıdır. BTC’nin kısa sürede çok fazla değerlenmesinin nedenidir.

Kripto Paraların Avantajlarına geçecek olursak.

  • Şahıslar ve Şirketler kripto paraları kullanarak yaptığı parasal işlemleri gizli tutabiliyor.
  • Gelişen teknolojide insanlar daha kolay ve hızlı şekilde işlemler yapabiliyor.
  • Başka ülkedeki birisine çok hızlı ve ucuz bir şekilde para gönderebiliyorsunuz .İnceleme yaparak seçtiğiniz kripto paraya göre gönderdiğiniz para miktarı fark etmeksiniz belki de 1-2 TL komisyon ile gönderim farkına sahip oluyorsunuz. Bankalarda ki komisyonu ve hızı hesaba katığımızda çok uygun bir sistemdir.
  • Ülke içinde bile bankalardan daha ucuza para transferleri yapabilme imkanına sahip oluyorsunuz.
  • Büyük miktarda para gönderdiniz diye ek komisyon ve işlem ücretlerinden kurtulmuş oluyorsunuz.

Bu avantajlar göz önünde bulundurulduğunda kripto paraların değerinin artmasının kaçınılmaz olduğunu kolayca anlayabiliyorsunuz.

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.