Kripto Para Haberleri

LİBRA

LİBRA yenilenen vizyonunda resmi ödeme sistemi lisans sürecini başlattığını duyurdu.

Yeni vizyon doğrultusunda whitepaper incelendiğinde Libra çok ses getireceğe benziyor. Öyleki COİNBASE da bu konuda sessiz kalmadı; ve şunları twitter’da söyledi.

Terazi, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insana kripto paraların benzersiz faydalarını sunma potansiyeline sahiptir ve Terazi Derneği bugünkü güncellemeyle bu cephede ilerleme kaydetmeye devam etmektedir.

Yeni Libra projesi ile Libra, artık sadece yeni stabil kripto para birimleriyle çalışacak. Başka bir ifade ile Libra insanların her biri yerel bir para birimine bağlı olan farklı para türlerini kullanarak mal ve hizmet alıp satmasının bir yolunu sunacak. Libra, bundan sonraki dönemde yeni stablecoinler yaratacak. Tabi bu resmi makamların onayı ardına gerçekleşecek. Libra bu vizyonunun denetimi FINMA – İsviçre Finansal Piyasa Denetim Otoritesine lisans başvurusunda bulundu.

Yeni tanıtım belgesinde dört temel değişiklik fark edildi; işte onlar:

Birincisi “Çok paralı madeni paraya ek olarak tek para birimi istikrarlı paralar sunmak.” İkincisi, “Terazi ödeme sisteminin güvenliğinin sağlam bir uyum çerçevesi ile artırılması” ile ilgilidir. Diğer iki alan, “kilit ekonomik özelliklerini koruyarak gelecekte izinsiz bir sisteme geçişi sürdürmek” ve “Terazi Rezervinin tasarımına güçlü korumalar inşa etmek” dir. 

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.