Coinler

Lisk Coin Nedir

lisk coin

LİSK COİN NEDİR, ne işe yarar sizinle paylaşacağız.

Lisk coin, yazılımcıların kendi adındaki Lisk ağında zincirler geliştiren bir uygulamadır. Lisk coin kendi block zincir ağına sahip merkezi olmayan bir sistemdir.

NASIL ÇALIŞIR

Ağ için ana yazılım uygulaması olan Lisk Core, protokol kurallarını uygular, onu çalıştıran bilgisayarların senkronize olmasını ve sorunsuz çalışmasını sağlar.

Lisk yazılım geliştirme kiti (SDK), Lisk Core ile uyumlu merkezi olmayan uygulamalar (dapps) oluşturmak için kullanılır.

SDK, üç bileşen içerirler

  • Lisk Framework – dap ps modülleri arasındaki etkileşimi kolaylaştırır.
  • Lisk Elements – bir dizi kodlama kitaplığından oluşur.
  • Lisk Commander – kullanıcıların blok zinciri ile etkileşime girmesini sağlayan bir araçtır.

COİN AĞI


Lisk ethereum ağı ile ilgili gerekli benzerlikler taşısada lisk blok zincirleri akıllı sözleştirmeleri kendi sistemini kullanarak farklı uygulama ya da işlevler üretmek için kurulmaktadır LSK, Lisk coin’in simgesidir.

NERDEN VE KİM TARAFINDAN ÇIKARILDI

Coinin geliştiricilere sunmak istediği en büyük şey ise Lisk ağıyla entegre olmuş yan ağların tokenleriyle bağlantı oluşturabilmek. Mayıs 2015 tarihinde Max Kordek ve Oliver Beddows tarafından Crypti’den çatallanmış olan Lisk, bu sayede sektörün en popüler sanal para birimi olan Bitcoin’e ticaret noktasında ikinci büyük rakip konumda olmaktadır

DEĞERİ


Lisk coin
2,3 milyar dolarlık piyasa hacmiyle 30 ocak itibariyle $188,011,891 piyasa değerinde ve $1.27 dolar seviyesinde seyretmektedir.
Kripto para birimlerinin en büyük sorunu ölçeklendirmeleridir lisk kendi ağında bu sorunların üstesinden gelebilmekte ve çözebilmektedir. Lisk’in üzerinde durduğu bir diğer önemli konu ise yazılımlarını javascript ile yapmaları. Javascript’e ulaşılabilirliğin her yazılımcı açısından kolay olduğunu açıklayan lisk coin yaratıcıları üreticileri projelerini geliştirme sürecinde ve güzel bir hacime ulaşmaktadırlar.

Lisk Coin nerden alınır

Lisk coini binance borsasından hızlı ve kolay bir şekilde almak mümkün.

lisk coin güncel fiyatları öğrenmek için tıklayın

Bizlere değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkürler bol kriptolu günler…

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.