Coinler

Loom Network (LOOM) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Loom Network, sosyal medya ve oyun dApp’lerine odaklanan Ethereum tabanlı bir yan zincir platformudur. Zincir dışı geliştirme ve birlikte çalışabilirliği kullanarak Ethereum’daki tıkanıklık sorunlarını gidermeyi amaçlamaktadır. 

Loom Network Nedir?

 1. Loom Network , akılda büyük ölçekli sosyal uygulamalar ve oyunlar ile tasarlanmış blok zinciri tabanlı bir platformdur. Platform, blockchain teknolojisinin uygulamalarının işlemlerle sınırlı olmadığını kanıtlama fikri ile geliştirildi.
 2. Platform, geliştiricilerin sosyal uygulamalar ve oyunlar dahil olmak üzere kendi büyük ölçekli DApp’lerini sorunsuz bir ortamda çalıştırmalarına olanak tanır. Herhangi bir programlama dili bilgisi gerektirmez ve uygulamalar platformdaki ortak dillerde bile geliştirilebilir.
 3. Loom Network’ün temel ürünü, geliştiricilerin blok zinciri altyapısı hakkında herhangi bir bilgiye ihtiyaç duymadan kendi blok zincirlerini oluşturmalarına olanak tanıyan bir Yazılım Geliştirme Kitidir (SDK). Esasen bir “kendi blok zincirinizi oluşturun” üretecidir.

Tezgah Ağı Nedir?

Şirket, ölçeklenebilir, daha hızlı ve daha önce geliştirilen herhangi bir şeyden daha istikrarlı olan Ethereum tabanlı bir altyapıya sahip olduğunu iddia ediyor. Geliştiriciler, Loom Network’ü ve ekipleri tarafından geliştirilen araçları kullanarak, boyut ve kapsam açısından World of Warcraft ve benzer MMORPG’lere benzer küresel sosyal uygulamalar ve devasa oyun dünyaları yaratabilirler.

Tezgah Ağı Kimdir?

Loom Network, Matthew Campbell, Luke Zhang ve James Duffy tarafından 2017 yılında Platform as a Service (PaaS) olarak kuruldu. Solidity programlama dili kullanılarak oluşturulan merkezi olmayan uygulamaların (DApps) Ethereum blok zincirinde çalışmasına izin verir.

Şirket, CryptoZombies projesiyle şimdiden başarıya ulaştı . Bu, akıllı sözleşmeler yazmak isteyen geliştiriciler tarafından kullanılan oyunlaştırılmış bir öğrenme aracıdır. Geliştiriciler, bir dizi etkileşimli öğretici aracılığıyla kendi kripto ile toplanabilen Zombi oyunlarını geliştirirler (CryptoKitties’i düşünün ama Zombies ile) ve aynı zamanda akıllı sözleşmelerin nasıl yazılacağını öğrenirler.

Proje Eylül 2017’de başlatıldı ve 6 ay içinde 130.000’den fazla geliştirici Solidity’yi kullanarak akıllı sözleşmeler yazmayı öğrenmek için onu kullandı. Ağustos 2019 itibarıyla 300.000’den fazla geliştirici, akıllı sözleşme programlamayı öğrenmek için CryptoZombies’i kullandı.

Şirket tarafından geliştirilen diğer projeler şunları içerir:

DelegateCall : Soru gönderip yanıtlayarak jeton kazanın!

 Solidity:  kod paylaşım sitesi

SolidityX : derlenen, varsayılan olarak güvenli programlama dili

Relentless : kartlarınızı toplamanıza, kontrol etmenize ve GERÇEKTEN sahip olmanıza izin veren çığır açan (dijital) bir kart oyunudur

Tezgah Ağı Geliştirme

 1. Loom Network web sitesinde, çekirdek yönetim ekibi, kurucu ekip, geliştiriciler, ön ve arka uç mühendisler, pazarlama ve operasyon ekibi ve diğerlerini içeren 50’den fazla üyeden oluşan bir ekip listelenir.
 2. Loom Network’ün kurucuları James Martin Duffy, Luke Zhang ve Matthew Campbell’dir.
 3. Loom Network’ün CEO’su ve kurucu ortağı Matthew Campbell, bir programcı ve yazılım geliştirici olarak yaklaşık 20 yıllık deneyime sahiptir. Loom Network’ü kurmadan önce Gucci ve Bloomberg dahil birçok şirketle çalıştı.
 4. Loom Network’ten önce kurucu ortak James Martin Duffy, Kore iş portalı KoreanJobFinder.com’u kurdu ve bir bitkisel takviye markası olan Auragin’in kurucu ortağı ve Başkanıydı. Ayrıca geliştirici olarak birkaç yıllık deneyime sahiptir.
 5. Loom Network’ün üçüncü kurucu üyesi Luke Zhang, yazılım geliştirici olarak 5 yıldan fazla deneyime sahiptir.

Loom Network’ün Avantajları Nelerdir?

 1. Loom SDK, Ethereum yan zincirinin daha gelişmiş bir versiyonu olan bir DAppChain oluşturur.
 2. DAppChains, Ethereum akıllı sözleşmeleriyle paralel çalışan ve Ethereum’u temel katman olarak kullanan tam teşekküllü blok zincirleridir.
 3. Her DApp, Ethereum ve Bitcoin’den farklı olarak verileri ölçeklendirmek ve halka açık, çatallanabilir verilere izin vermek için optimize edilmiş kendi DAppChain’ine sahip olacaktır.
 4. Loom SDK tamamen özelleştirilebilir ve geliştiricilerin DApp’lerini herhangi bir dilde oluşturmasına olanak tanır. Geliştiricilerin, fikir birliği mekanizmasından ve kendi kural kümelerinden her yönü seçerek kendi DAppChain’lerini sıfırdan oluşturmalarına izin verilir. Delege Edilmiş Proof-of-Stake (DPoS) gibi kural kümeleri kullanılarak yüksek ölçeklenebilirlik sağlanabilir.
 5. Ethereum temel katman olduğundan, DAppChain tabanlı varlıklar Ethereum’un güvenlik garantilerine sahiptir.
 6. Loom Network, birden fazla oyunu kapsayan evrenler, sonsuz dünyalar vb. Gibi blockchain teknolojisi olmadan mümkün olmayacak oyunlar oluşturmayı mümkün kılar.
 7. Ayrıca, Loom platformundaki sosyal uygulamalar reklam tarafından yönlendirilmez, ancak ademi merkeziyetçilik nedeniyle karma puanları (veya jetonlar) açısından daha çok para kazanılabilir.
 8. Loom belirteci, Loom Ağındaki tüm DApp’ler için bir üyelik belirteci olarak işlev görür. Kullanıcılara platformdaki tüm DApp’lere tam erişim geçişi sağlar ve Tezgah Ağındaki tüm DAppChains’deki işlevler.
 9. Loom belirteci aynı zamanda bir yazılım lisans anahtarı olarak da işlev görür ve DAppChains arasında veya bir DAppChain’den Ethereum’a herhangi bir varlık aktarımı, kullanıcıların cüzdanlarında en az 1 Loom belirteci bakiyesine sahip olmasını gerektirir.

Loom Network (LOOM) Coin Nasıl Alınır?

Dünyanın en güvenilir kripto para borsası olan Binance aracılığı ile LOOM/BTC,LOOM/ETH paritelerinde işlem yaparak gönül rahatlığıyla LOOM coin alınabilir.Binance Kayıt

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.