CoinlerEğitimMakaleler

MEME COİN, TOKEN NEDİR ?

Meme coin, merkeziyetsiz finansın popülerleşmesi neticesinde , Ethereum blockchain üzerinde geliştirilen değiştirilemez bir token olarak yerini almıştır . 2020 Ağustos ayında kullanılmaya başlanan Meme Coin , DeFi token ticaretinin yüksek derecede popülerleşmesi esnasında ani yükseliş ve düşüş aksiyonlarına şaka yollu verilen bir tepki olarak hayata geçti ve ismi de bu yüzden ‘’şaka’’Coin olarak ta bilinmektedir.

Birtakım cisim yada şekillerle ilişkilendirilen sembolden ziyade şaka olarak piyasaya sürülen kripto para birimidir. Bunun günümüzdeki en güzel örneği ise Bir köpek tasviriyle akıllara kazanınan Dogecoindir. Meme coinler, güncel olaylardan ilham alması ve influencerlar tarafından desteklenmesi ile ön plana çıkmıştır.Örneğin Elon musk ın Dogecoin hakkındaki görüşleri paylaşımları ve yorumları Dogecoin in fiyatlanmasında ciddi roller oynamıştır.

Meme coins to watch in 2022 - Nairametrics

Meme Coinler kendiliğinden bir değere sahip değildir, isminden de belli olduğu gibi bu kripto para birimleri sosyal medyada paylaşılan şakalar ve görseller olarak değerlendirilmektedir.Belirli bir şirketleri, projeleri ve Yol haritaları yoktur bu hususlar Meme Coin in en büyük özelliğidir.

Kripto para yatırımcıları, genellikle güçlü bir ekibe, yatırımcılara ve topluluğa güvenir ,Proje hakkında detaylı araştırmalarını yaparlar ve bir çok unsurun takibinden sonra proje yatırımı hakkında karar verirler. Ancak meme coinlerde bu durum çok farklıdır, meme coin yatırımcıları Coinle bağdaştırdıkları kişi yahut kişilerin paylaşımlarına göre haraket ederler , Örneğin Dogecoin in Elon musk paylaşımları ile değer kazanması gibi.

En popüler Meme Coinler arasında Dogecoin,Shıba,Safemoon gibi memeleri sayabiliriz.

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.