BinanceCoinlerKripto Borsalarından HaberlerKripto Para Haberleri

Nervos (CKB) Coin Nedir?

Nervos, katmanlı bir kripto-ekonomi ağıdır. Nervos, bir kripto ekonomisinin altyapısını iki katmana ayırır: bir güven kökü ve akıllı saklama görevi gören bir doğrulama katmanı (katman 1) ve yüksek performanslı işlemler ve gizlilik koruması için bir nesil katmanı (katman 2).

Bu belge, halka açık bir izinsiz blok zinciri ve Nervos’un 1. katmanı olan Nervos Common Knowledge Base’e (CKB) genel bir bakış sağlar. CKB güven oluşturur ve bu güveni üst katmanlara genişleterek Nervos’u bir güven ağı haline getirir. Aynı zamanda Nervos ağının değer deposu olup, varlıklar, kimlikler ve ağda oluşturulan diğer ortak bilgiler için halka açık, güvenliğe ve saldırılara dayanıklı gözetim hizmetleri sağlar.

Nervos (CKB) Genel Bakış;

Nervos CKB (Ortak Bilgi Tabanı), ağ için ortak bilgi muhafazası sağlayan merkezi olmayan ve güvenli bir katman olan katman 1 blok zinciridir. Ortak bilgi, küresel fikir birliği ile doğrulanan durumları ifade eder. Kripto varlıklar, ortak bilgi örneğidir.

Nervos’ta CKB ve tüm katman 2 protokolleri, kripto ekonomisine hizmet etmek için birlikte çalışır. CKB (veya katman 1), durumun depolandığı ve tanımlandığı yerdir ve katman 2, çoğu işlemi işleyen ve yeni durumlar oluşturan üretim katmanıdır (veya hesaplama katmanı, bu iki terim birbirinin yerine kullanılabilir). 2. Katman katılımcıları, gerekli gördükleri zamanda, yeni oluşturulan durumları nihayetinde CKB’ye sunar. Bu durumlar, küresel bir ağdaki düğümler tarafından gerçekleştirilen ilgili doğrulamayı geçerse, CKB bunları bir eşler arası düğümde güvenli bir şekilde depolar.

Katmanlı mimari, durumu ve hesaplamayı ayırarak her katmana daha fazla esneklik ve ölçeklenebilirlik sağlar. Örneğin, oluşturma katmanındaki (katman 2) blok zincirleri farklı konsensüs algoritmaları kullanabilir. CKB, en geniş fikir birliğine sahip en alt katmandır ve Nervos ağındaki en güvenli fikir birliğini sağlar. Ancak, farklı uygulamalar farklı fikir birliği kapsamlarını tercih edebilir ve tüm uygulamaları CKB’nin fikir birliğini kullanmaya zorlamak verimsiz olacaktır. Uygulamalar, özel ihtiyaçlarına göre uygun üretim yöntemlerini seçebilir. Bu uygulamaların devletleri daha geniş bir anlaşma için CKB’ye sunması gereken tek zaman, bu durumları CKB’nin küresel mutabakatıyla doğrulanan ortak bilgi haline getirmeleri gerektiği zamandır.

Binance, 2021-01-26 12: 00’da (UTC) Nervos Network’ü (CKB) listeledi ve CKB / BTC, CKB / BUSD ve CKB / USDT ticaret çiftleri için açık ticaret yapacak. Kullanıcılar artık ticarete hazırlık olarak CKB yatırmaya başlayabilecekler.

Binance’ye göre Nervos (CKB);

Nervos Network, Nervos Network’ün 1. katman, iş kanıtı halka açık blok zinciri protokolü olarak Nervos CKB (Ortak Bilgi Tabanı) ile açık kaynaklı bir halka açık blok zinciri ekosistemi ve protokoller koleksiyonudur. CKB belirteci, ağın yerel belirtecidir ve ağdaki durum depolamasını kullanma haklarını temsil eder. CKB ayrıca blok ödülleri, işlem ücretleri ve NervosDAO aracılığıyla stake etme ödülleri kazanmak için ödeme olarak kullanılır.

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.