NFT STAKE ETMEK

Stake etmek yoluyla pasif kazanç sağlayabileceğinizi heralde bilmeyeniniz yoktur. Stake denince mutlaka herbirinizin bir fikri vardır. Peki diğer kripto varlıklarda pasif gelir amacıyla kullanılan stake yöntemi NFT ler içinde kullanılabilir mi?NFT stake etmek, kripto dünyasında pasif gelir elde etmenin yeni yollarından bir tanesidir. .
NFT sahipleri ve koleksiyonerler NFT koleksiyonlarındaki parçaları satmadan bunları stake etmek yoluyla pasif gelir sağlayabilmektedirler.

NFT Staking Nedir? (En İyi NFT Staking Platformları!) - buldumZ

Kullanıcılar, NFT’leri kilitleyerek yıllık yüzde getiri (APY-Annual Percentage Yield) ve stake edilen NFT sayısına göre ödüller alabilirler. Bunun için ise Proof Of Stake (POS) yöntemi kullanılmaktadır. NFT lerin genel anlamda diğer kripto varlıklar kadar ARZ ları yoktur bu yüzden stake ederek kazanmak tercih edilen bir yöntemdir.

Son zamanlarda adından sıkça bahsettiren Gaming Metaverse platformlar NFT Stake etmek neticesinde kullanıcılara oyunlarında daha fazla ilerleme kaydedebilecekleri ve seviye atlayabilecekleri  Avatarlar ve NFT varlık  gibi ödüller sunmaktadır. Bu şekilde NFT lerin zamanla farklı kullanım alanları da keşfedilmektedir.

Sizler NFT Stake yoluyla hem elinizdeki varlıklarınızı korurken bir yandanda NFT üzerinden pasif gelir sağlamış olacaksınız.

NFT stake etmek tıpkı diğer kripto varlıkları stake etmek gibidir. İhtiyacınız olan tek şey Stake etmeye uygunluğu olan bir NFT ve bunun yanında elinizdeki NFT’ye uyumlu bir kripto para cüzdanıdır. NFT stake yöntemiyle ilgili bir çok platform çalışma yaparken sizler hali hazırda MOBOX gibi platformlardan NFT lerinizi stake edebilirsiniz.