Bitcoin HaberleriBitcoin Videoları

Satoshi Nakamoto Kimdir?

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Satoshi Nakamoto Kimdir bitcoinairdrop.net ekibi olarak bunu araştırdık ve size video ve kısa bir yazı hazırladık. Bitcoin in sahibi kimdir, bitcoin i ilk üreten kimdir bu tür sorularınıza cevap bulacaksınız.

Satoshi Nakamoto Kimdir? Satoshi Nakamoto Bitcoin’i geliştirdi ve yarattı. Bitcoin Whitepaper’ını, 1 Kasım, 2008 (GMT+8) tarihinde yayınladı ve ilk Bitcoin’ini 4 Ocak, 2009 (GMT+8) tarihinde kazdı.

Bitcoin’i yaratıp Genesis Block’tan itibaren Bitcoinlerden yararlanabilecek birisiydi. Yani Satoshi Nakamoto tam olarak kimdir? Yıllar geçtikçe birçok insan Satoshi Nakamoto olduğunu idda etti. 2013 yılında, birileri dünyaca bilinen matematikçi Shinichi Mochizuki’nin Satoshi olduğu teorisini sundu 2014 yılında, hackerlar Satoshi Nakamoto’nun email hesabına ulaştı ve hesabın sahibinin Dorian Nakamoto olduğunu buldular. Dorian Nakamoto ise, email adresini ve şifresini yakın zamanda tesadüfen aldığını, ve Satoshi olmadığını söyledi.

2016 yılında Craigh Wright kendisinin Satoshi Nakamoto olduğunu iddia etti ve hesabın private keyini bildiğini söyledi. Ama kendisine yöneltilen sorulara cevap veremeyerek bu iddiasını çürütmüş oldu.

Binance Kayıt binance kayıt

Talha Infal

Blokchain gönüllüsü, kripto para uzmanı ve Girişimci. Yazar, araştırmacı analist.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu