Smooth Love Potion (SLP) Nedir?

Smooth Love Potion (SLP), Axie Infinity (AXS) ekosisteminde kullanılan ERC-20 tabanlı bir tokendır. Axie Infinity oyununu oynayarak kazanılan token olan SLP, oyundaki deneyim puanının yerine geçiyor.

Halihazırda en popüler metaverse NFT oyunlarının başında gelen Axie Infinity (AXS),
oyna-kazan modelinde tasarlanmış olup Pokémon ve Tamagotchi gibi popüler oyunlardan ilham alarak oluşturulmuştur.

Her Axie aynı zamanda ERC-721 tabanlı birer NFT’dir. Oyuncular, Axie’leri ile görevler yaparak onları savaştırarak Smooth Love Potion (SLP) tokenlardan toplayabilir ve bunları daha sonra itibari paraya dönüştürebilirler.

Oyunda var olan Axie’ler totalde yedi kez geliştirilebilir. Geliştirme ücretleri 100 SLP token olarak başlar ve artarak devam eder. İkinci seviye 200, üçüncü 300, dördüncü 500, beşinci 800, altıncı seviye 1300 SLP ve son olarak yedinci seviye 2100 SLP değerinde. Bu üst sınır, piyasada hiperenflasyon oluşmasını önlemek için eklendiği belirtilmiş.

İçerik

Smooth Love Potion (SLP) Nasıl Çalışır?

slp

SLP, yakım mekanizmasına sahip bir altcoindir. her yeni Axie üretiminin ardından, kullanılan SLP tokenler kalıcı olarak yakılır. Oyuncular günlük olarak yalnızca sınırlı miktarda SLP farm edebildikleri için kullanıcıların daha fazla Axie üretmeye başlamasıyla birlikte token talebinin de artması beklenmektedir.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi Smooth Love Potion (SLP), Axie Infinity oyununun yerel kripto parasıdır. Eskiden “Small Love Potion” adıyla bilinen SLP, sınırsız arza sahiptir.

SLP’yi Benzersiz Yapan Nedir?

slp

Oyun içi para birimi olan SLP’nin, direkt kripto para borsalarında listelenmesi alışılmışın dışında bir durum. Bu bir bakıma, Super Mario oyunundaki paraların gerçek değeri olan bir varlığa çevrilmesini anımsatıyor.

Ayrıca Axie’lerin yetişkinliğe ulaşana kadar geliştirilme şekillerine bağlı olarak birbirlerinden farklılaştığını ve bu sayede diğer benzersiz token (NFT) yapılarından farklı olduğunu söyleyebiliriz.

Son olarak, SLP Binance bünyesindeki Innovation Zone bölümünde listelenecek birkaç oyun içi tokenden biri olduğu için de benzersiz.

SLp’nin Kurucuları Kimlerdir?

Slp

Smooth Love Potion (SLP), Axie Infinity oyununun kripto para birimidir. Bu yüzden başlıkta yer alan sorunun cevabını vermek için Axie Infinity projesinin kurucularına bakmalıyız.

Axie Infinity, Sky Mavis şirketi tarafından 2018 yılında kurulmuştur. Şirketin CEO’su olan Trung Nguyen hem oyunun hem de SLP tokenın ardındaki isimdir.

Nguyen bir yazılım geliştiricisiydi. Kendisinin anlatımına göre oyuncuların oyunlardaki varlıklara gerçekten sahip olamamasından dolayı rahatıszlık duyduğunu bu nedenle blokchain teknolojisini kullanarak oyuncuların varlıklarına gerçekten sahip olabilecekleri bir oyun tasarlamak istemiş. Axie Infinity (AXS) bu şekilde meydana gelmiş.

Smooth Love Potion (SLP) Partnerleri Kimlerdir?

slp

Axie Infinity ve aynı zamanda dolaylı yoldan SLP’ye yatırım yapan şirketleri,partnerleri incelediğimizde:

Animoca Brands, Libertus Capital, Collaborative Fund, COIND, 500 Startup Vietnam gibi 15 firma tarafından yatırım aldığını ve 7 finansman turunda toplam 9 milyon dolar topladıkları bilgisine ulaşıyoruz.

Smooth Love Potion (SLP) Yol Haritası Nasıldır?

slp

Axie Infinity ve SLP için hazırlanmış olan yol haritasını bırakmış olduğumuz bağlantı üzerinden yakından takip edebilirsiniz. Ekip çizmiş olduğu yol haritasını takip etmeye ve sitede yer alan bilgileri sık sık kontrol ederek güncel tutmaya çalışıyor.

Yol Haritası için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Tokenomics Nasıldır?

SLP tokenın kendisine ait bir tokenomics bulunmuyor sizler için asıl coin olan Axie Infinity’in token tahsisini hazırlamış olalım
Sky Mavis, oyunun AXS yönetişim belirtecini aşağıdaki şekilde dağıttı:

slp
  • Kamu Satışı: %11
  • Özel Satış: %4
  • Staking Ödülleri: %29
  • Kazanmak İçin Oynayın: %20
  • Danışmanlar: %7
  • Sky Mavis: %21
  • Ekosistem Fonu: %8

Smooth Love Potion (SLP) Nasıl Satın Alınabilir?

Smooth Love Potion (SLP), Dünyanın en büyük borsalarından birisi olan Binance’de listeli durumdadır. Satın almak ve ömür boyu %20 komisyon indiriminden faydalanmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

* Bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamı için bizleri Youtube,  Telegram, ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz. *