Kripto Para Haberleri

Son dakika Bitcoin Hack Twitter Şoku

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Bitcoin hack; Bir çok fenomen, elonmusk, kripto para borsaları, Ceoları twitter hesapları hacklendi, hacklenen hesaplardan bitcoin gönderilmesi istenildi. Hesaplardan Bitcoin dağıtımı yaptıklarına dair mesajlar paylaşılırken, mesaja tıklayanların Bitcoinleri ele geçirildi.


Twitter’daki bir güvenlik açığından faydalanan hackerlar, başta Jeff Bezos, Elon Musk ve Bill Gates olmak üzere pek çok kişi ve kriptopara kurumunun hesabını ele geçirdi. Hesaplardan Bitcoin dağıtımı yaptıklarına dair mesajlar paylaşılırken, mesaja tıklayanların Bitcoinleri ele geçirildi. 

Hesaplardan paylaşılan metinlerde “topluluğa 5000 BTC (45.889.950 dolar) ‘yi geri veriyorum” ifadesi kullanıldı. Kullanıcılardan Crypto For Health domainine tıklamalarını isteyen hackerlar, kısa sürede yaklaşık 38 bin dolar toplamayı başardı.

Atılan mesajların bir çoğunda BTC cüzdan adresi paylaşılarak bu hesaba bağış yapılması da istendi. Bir süre sonra toplanılan miktar 100 bin dolara ulaştı. 

bitcoin hack

Hacklenen hesaplar:
elonmusk Bitcoin Ripple Tronfoundation kucoincom binance bitfinex Gemine SatoshiLite CoinDesk Apple JeffBezos Uber Billgates JoeBiden
?Çalınan toplam #bitcoin: 11.56

Twitter’daki büyük açığı kullanan hackerlar büyük şirketlerin ve bazı şahısların hesaplarını hackledi.

Söylenene göre hesapların değil’ doğrudan #Twitter’ın hacklenildiği düşünülüyor. Sözkonusu hackerler istediği hesaptan istediği tweet’i atabiliyorlar.

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu