TEZOS (XTZ)

TEZOS

Tezos’un sitesindeki ilk cümle; açık kaynaklı bir platform, küresel araştırmacı ve inşa ediciler tarafından varlıklar ve uygulamalar için oluşturulabilen bir sistemi tanımlamaktadır. 

Tezos, ilk olarak 2014 yılında Arthur Breitman ve Kathleen Breitman’ın öncülüğünde geliştirilmeye başlandı. 2017 yılında yapılan ICO sürecinde 232 milyon dolar toplayarak o dönem oldukça yüksek popülarite elde etmişlerdi. Tam anlamıylaTezos, XTZ sembolü ile bilinen, merkezsiyetsiz bir blockchain sistemi kurmak üzere İsviçre’de geliştirilmiştir.  

İçerik

TEZOS’UN ESAS AMACI NEDİR

TEZOS’UN ESAS AMACI NEDİR sorusuna en güzel cevap; gerçek bir dijital toplum kurarak kendini yöneten yeni bir merkezi olmayan blok zinciridir. Tezos bildiğimiz Ethereum gibi bir akıllı sözleşme platformudur. Temel farkı ise blok zinciri yönetişim yöntemi ile zaman içinde protokolde güncellemeler yapmaya imkan sağlıyor. Yani öyle yok hard fork, yok görüş ayrılıklarından dolayı ikileşme; buna ortam hazırlamamak için; eğer olacaksa da en son bu durumun meydana gelmesi adına İHTİYAÇ VE GELEN TEKLİFLER DAHİLİNDE DEĞERLENDİRİLEN ÖNERİ İLE sürekli gelişim/değişim/güncelleme içerebiliyor. 

Tezos, gerçek anlamda bir dijital toplum kurarak kendini yönetebilen merkeziyetsiz bir blockchain oluşturmayı amaçlamaktadır. Tezos, PoS algoritmasını kullanan ve topluluk tarafından yönetilen bir kripto paradır. Sıfırdan yaratılmış olan az sayıdaki kripto paradan biridir; yani, var olan bir sistemin üzerine katman eklenerek ortaya çıkmamıştır. Ortak çıkarları ve ilgileri ile bir araya gelen bu dijital topluluk Tezos (XTZ) tokenleri ile ortak kararlar vererek platformu daha da geliştirmeleri amaçlamaktadırlar. 

Tezos XTZ gelişmeler

Tezos için yapılacak tüm öneri/teklif/ilerleme hamlesi topluluğun onayına sunulur ve ortak karar verilir. Bu durum, onu diğer blockchainlerden ayırıyor. Bir geliştirici, Tezos üzerinde yenileme ya da değişim önerisinde bulunur ve dilerse, yapmak istediği çalışma önerisini topluluğun onayına sunar ve önerisi kabul edildiği takdirde token olarak ödeme alır. Bu sistem sayesinde hem Tezos’un geliştirilmesi için teşvik sağlanmış oluyor hem de hiçbir bakım, değişim ya da yenilenme işlemi tek elden çıkmamış oluyor. 

Tezos (XTZ) yetkilendirilmiş PoS madenciliğinde ise cüzdanınızda yeterli miktarda Tezos (XTZ) olması yeterlidir. Tezos (XTZ) madenciliği için herhangi bir cihaza veya elektrik tüketimine gerek yoktur. Madencilik sanal yapılmaktadır. 

BİR ANLAMDA STAKE DEDİĞİMİZ BU İMKANLA KUCOİN’DE BİNANCE’DA OKEX DE STAKE/CÜZDANDA COİN OLMASI KARŞILIĞI YILLIK EN AZ %6 LARI BULAN ÖDÜLLERİ ALABİLMEKTEDİRLER. 

TEMEL ANALİZ ADINA; blockchain ülkesi olan İSVİÇRE’DEN çıkmış olması, starp-up lara verilen önemlerin yanı sıra kurumsal firmaları kendine çekmesi kısa zamanda COİNBASE SIX OKEX BİNANCE gibi borsalarda listelenmesi, Amerikan yatırımcıları ve şirketlerinin yatırımda bulunması, 232 milyon dolar gibi bir rakamdan ICO ya çıkması, BTC VE ETH’ye göre daha esnek ve geliştirilebilir olması, topluluğun dünyayı kapsamaya çalışması TEZOS’U UZUN VADEDE DEĞERLİ KILABİLİR GÖRÜŞÜNDEYİZ.

Tezos XTZ Coin Nerden Alınır ?

XTZ tezos coin şuanda binance den satın alabilirsiniz. Buraya tıklayarak kayıt olduktan sonra satın alabilirsiniz. Yatırım tavsiyesi değildir fiyatın ne olacağı belli olmaz. Her zaman üzmeyecek yatırımlar yapılması gerekiyor.