Coinler

VeChain Token

VeChain (VEN) nedir?

VeChain, tedarik zinciri yönetimi süreçlerini geliştirmek için tasarlanmış, blockchain özellikli bir platformdur. Kurcalamaya dayanıklı ve dağıtılmış defter teknolojisi kullanarak VeChain, perakendecilere ve tüketicilere satın alınan ürünlerin kalitesini ve özgünlüğünü belirleme olanağı sağlar. Ürün kaynak materyallerinden servis geçmişine ve yedek parça değiştirmelere kadar, bir ürünün tedarik zinciri hareketi hakkındaki her bir bilgi kaydedilebilir ve doğrulanabilir ve tüm katılımcılar için güvenli bir tedarik zinciri yönetim ekosistemi ortaya çıkar.

VeChain bu güvenli tedarik zinciri yönetim ekosistemini varlık dijitalleştirme yöntemi ile gerçekleştirmeyi planlıyor. VeChain, üreticilerin platforma benzersiz kimliklere sahip ürünler atamalarını sağlar. Bu, üreticilerin, tedarik zinciri ortaklarının ve hatta tüketicilerin ürünlerin tedarik zincirleri üzerinden hareketini izlemelerini sağlayacaktır. VeChain, bir ürünü markalamak ve izlemek için VeChain Identity (VID) teknolojisini kullanır. VID’ler, bir VID’ye karşılık gelen rastgele bir karma değer üreten bir SHA256 karma işlevi kullanılarak üretilir. Bu VID daha sonra her ürün için kullanılacak Yakın Alan İletişimi (NFC) etiketine, Hızlı Yanıt (QR) koduna veya Radyo Frekansı Tanımlaması (RFID) etiketine yazılabilir. Bu yöntem, etiketlenmiş ürünün ve ürünün tedarik zinciri faaliyetleri gibi ilgili tüm bilgilerin gerçek iş dünyasından platforma çevrilmesine olanak tanır.

Örneğin, platform ve beraberindeki teknolojiler şarap endüstrisinde kullanılabilir. Bir şişe şarap, hem şarap üreticisi hem de tüketicinin şarabın üretim noktasından son tüketiciye kadar hareketini izlemesine izin veren bir VID ile donatılabilir. Şarabın özgünlüğü tedarik zinciri sürecinin her aşamasında belirlendiğinden, tüketiciyi dolandırmak için her türlü girişim tespit edilecektir.

Ürünlerin varlık sayısallaştırmasına izin vermenin yanı sıra VeChain, yetkilendirmeye dayalı dijital sahiplik yönetimini de destekler. Bu, ürünlerin sahipliğinin platformda dijital olarak temsil edilebileceği anlamına gelir. Bu, dijital bir varlığın hem genel bir anahtara hem de özel anahtara sahip bir hesaba bağlanmasına izin veren akıllı sözleşme teknolojisi kullanılarak yapılır. Ortak anahtar herkese açık hale getirilir ve diğer kullanıcılar tarafından tanınabilen ve erişilebilen bir takma ad e-posta adresi olarak gösterilir. Özel anahtar, kullanıcıya ilgili dijital öğeye yetki ve erişim izni verir.

Ağ düğümleri kullanılarak platformda güvenlik sağlanır. Bu ağ düğümleri, ekosisteme doğrudan katılan işletmeler ve kuruluşlar tarafından kontrol edilebilir. Ağ düğümleri aşağıdaki gibi hizmetler sağlayabilir: kalite denetimi, cüzdan hizmetleri ve hatta özel bir anahtar yönetimi hizmet sağlayıcısı olarak görev yapabilir. Platform, VeChain belirteçleri (VEN) olarak bilinen kendi yerel belirteç öğesinden de yararlanacak. Bu jetonlar akıllı sözleşmenin yürütülmesi için gereken GAZ olarak kullanılacaktır. Bunun yanı sıra VEN’ler, ekosistemin işletimi yoluyla kolaylaştırılmasına yardımcı olan ağ düğümlerine verilecekleri için bir teşvik mekanizması olarak da kullanılacaktır.

VeChain Vakfı da var. Vakıf, ağın inşasından ve teknolojik araştırma ve geliştirmeden sorumludur. Vakıf ayrıca iş geliştirme konusunda da önemli bir rol oynamaktadır. Vakıf, blockchain teknolojisini bir hizmet olarak kullanmakla ilgilenebilecek kuruluşlarla ortaklıkları teşvik eder ve destekler. Buna ödeme hizmetleri, özel anahtar yönetimi, akıllı sözleşme geliştirme ve cüzdan geliştirme dahildir.

VeChain (yazı yazıldığı sırada), şu anda aşağıdakilerle ortak çalışmaktadır:

Babyghost
BitOcean
Çin Unicorn
Yönlendirilmiş İthal Ürünler
DNV GL
Sağlık Co Ltd
Hyperledger
Jiangsu Baskılı Elektronik Co Ltd
Kuehne ve Nagel
MadeForGoods
Microsoft,
PwC
Renault
Xiamen Yenilik Bilgi Teknolojisi Co Lt


VeChain’in Geleceği

Şüphesiz, blockchain teknolojisi tedarik zinciri yönetiminde önemli bir yenilik olabilir. Büyüyen iş ortaklıkları ve teknolojik gelişmeler listesi ile VeChain, tedarik zinciri yönetimi hakkında düşünme şeklimizi yeniden şekillendiren yıkıcı ve yenilikçi güç olarak konumlanıyor.

Vechain fiyatı, Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesini vurdu ve 9 $ değerini aştı ve bir borsada ilk kez listelendiği için% 4000’in üzerinde bir artışla.  ICO’da VEN değeri sadece 0.24 $ idi.  Vechain fiyatı Aralık ayında artmaya başladı ve şimdi 3.32 $ değerinde işlem görüyor.  Vechain fiyatının 2018’in ikinci çeyreğinden sonra değer kazanması bekleniyor.

 VET Cüzdanları

 VET / VEN depolamasına ayrılmış bir cüzdan bulunmaktadır. Şirket, VEN olarak bir ERC-20 jetonu vardır, MyEtherWallet, Mist ve MetaMask gibi Ethereum uyumlu herhangi bir cüzdanda saklayabilirsiniz.

Çift taraflı token VeChain Thor (VET), VeThor (VTHO)

Şu anda, Ethereum blok zincirinde VEN adı verilen bir ERC-20 jetonuydu. VeChain ana ağı başlatıldığında, VEN 1 VEN: 100 VET oranında VET’e dönüştürülüyor. Ayrıca, VTHO üretiyor ve VET sahiplerine 0.000432 VTHO: 1 VET taban hızında verilir.

VET’in en yüksek fiyatı 4 Eylül 2018’de 0.019533 $ ve VTHO’nun en yüksek fiyatı 1 Ağustos 2018’de 0.040216 $ idi.

VeChain Thor ICO, 17 Ağustos – 17 Eylül 2017 tarihleri ​​arasında gerçekleşti ve yaklaşık 20 milyon dolar ETH kazandı. VeChain Thor ana ağında başlatılan ilk ICO, 25 Mayıs 2018’de Plair (VeChain destekli, blockchain tabanlı bir oyun ödül sistemi) idi.

MEÖ’yi destekleyen kripto para piyasaları arasında Binance, BitMart, Bitfinex, LBank, Huobi, DragonEX, Kucoin ve Gat.io bulunmaktadır.

MEÖ ticaret çiftleri BTC, ETH, USDT ve USD gibi fiat para birimlerini içerir. Günlük olarak yaklaşık 13.000.000 $ ‘lık VET ticareti yapılmaktadır.

VET ve VTHO, Ledger Nano S donanım cüzdanıyla birlikte resmi VeChainThor Cüzdanında saklanabilir.

VeChain’i nerden alabilirim?

 VeChain (VEN) Thor güncellemesinden sonra (VET) ‘e geçiş yaparken, birçok borsa hala listelerini güncellemek zorunda. binance den satın alabilirsiniz. Buraya tıklayarak kayıt olduktan sonra satın alabilirsiniz.    VeChain (VEN / VET), LBank, Binance, Bithumb, Huobi ve CoinMarketCap’te (CMC) bulabileceğiniz daha pek çok şey için satın alınabilir.

 Jeton BTC, BCH, ETH, BNB, INR, USD, USDT, KRW, LA ve TRY için takas edilebilir.  VEN şu anda 3.80 $ ‘dan, 1.996.527.284 $’ lık piyasa değeriyle ve toplam 873.378.637 VEN arzından 526.047.017 VEN’lik dolaşım arzına sahip.

 VeChain, çeşitli sektörlerden işletmelere operasyonel sorunları için blockchain tabanlı çözümler sunar.  Giderek büyüyen yüksek profilli iş ortakları listesiyle VeChain, işleme ve ürün kontrolü için kullanılan çok aranan bir hizmet olma yolunda ilerliyor.

VeChain şirketlerin blockchaini benimsemelerini sağlayacak blockchain olmayı hedefler.

Dolaşımdaki arz Toplam arz

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.