Zetachain Nedir?

zetachain

Bugün, blok zincir teknolojisinin sınırlarını zorlayan yenilikçi bir proje olan ZetaChain’in (ZETA) incelenmesiyle karşınızdayız.

İçerik

ZetaChain Nedir?

ZetaChain, farklı blok zincirleri arasında veri ve akıllı sözleşmelerin sorunsuz bir şekilde transfer edilmesini mümkün kılan, açık kaynaklı bir temel blok zincir platformudur. Bu platform, kripto para birimleri ve finans dünyasını daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlayarak, çoklu ve çapraz zincir entegrasyonu konusundaki mevcut engelleri aşmayı hedefliyor.

ZetaChain, Proof of Stake (PoS) mekanizması kullanarak, Cosmos SDK ve Tendermint Konsensüs algoritması temelinde geliştirilmiş bir Katman 1 blok zinciri olarak, geliştiricilere ve kullanıcılara zincirler arası geçişlerde kolaylık sağlar.

ZETA Nedir?

ZETA, ZetaChain ekosisteminin kalbinde yer alan ve işlem ücretlerinin ödenmesi, ağ güvenliğinin sağlanması ve staking işlemleri için kullanılan yerel bir kripto para birimidir. Bu token, platformun çapraz zincir işlemleri, güvenlik, veri transferi ve diğer temel işlevlerini destekler.

Dikkat Çeken Özellikleri

ZetaChain, merkeziyetsiz bir yapıya sahip olup, kullanıcılar için açık ve erişilebilir bir blok zincir ağı sunar. Hiper bağlantılı düğümler, ağ üzerindeki işlemleri izleyip doğrulayabilen gözlemcilerle donatılmıştır, bu da geliştiricilere güçlü ve yenilikçi uygulamalar oluşturma imkanı tanır.

Omnichain akıllı sözleşmeler, ZetaChain’in eşsiz özelliklerinden biridir; bu, akıllı sözleşmelerin yerel olarak dağıtılmasına ve bağlı oldukları zincirlerle etkileşime girmesine olanak tanır.

Çapraz zincir mesajlaşması, geliştiricilerin farklı zincirler ve katmanlar arasında veri transferi yapmasını kolaylaştırır, bu da güçlü çapraz zincir uygulamalarının geliştirilmesine kapı aralar.

ZetaChain, akıllı sözleşmeleri olmayan zincirler dahil olmak üzere, bağlı zincirlerin varlıklarını ve kasalarını yönetme yeteneğine sahiptir, bu da varlıkların birleşik bir şekilde yönetilmesini sağlar.

ZetaLabs, ZetaChain üzerine inşa edilen omnichain dApp’ler ve ZetaChain’in kendisinin geliştirilmesine katkıda bulunmak için oluşturulmuş bir platformdur. Kullanıcılar, bu platformda uygulamaları test edebilir, öğrenebilir ve geliştirmelerine yardımcı olabilirler.

Yol Haritası

ZetaChain, 2021 yılının sonlarında tanıtıldı ve kısa süre sonra, 2022’nin başlarında teknik detaylarını içeren beyaz kağıdını yayınladı ve geliştirme ağının lansmanını duyurdu. Lansmanından bu yana, ZetaChain, gelişim yol haritasında bir dizi başarıya imza atmış ve gelecekte gerçekleştirmeyi hedeflediği projelerle yoluna devam etmekte.

Zetachain

ZETA Artık OKX Borsasında!

Geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruda OKX borsası, OKB ve BTC kilitleyen kullanıcıları $ZETA ile ödüllendireceğini açıkladı. Detaylar için buraya tıklayarak etkinlik detaylarına göz atabilirsiniz.

OKX Borsasına Komisyon İndirimli Kayıt Linki = https://www.okx.com/join/INDIRIMLI

Coin Mühendisi Katıl üyesi olarak ayrıcalıklardan yararlanabilir, Gönülden destek seçeneği ile özel telegram grubumuza dahil olabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.