Makaleler

Arbitraj nedir

Herkes ucuza ürün alıp kar ederek satmak ister, işte size bunu yani arbitraj nedir bu yazımda anlatacağım. Arbitraj sadece kripto para birimleri veya borsalarda yapılmaz gerçek hayatımızda da olan bir sistemdir. Peki nedir bu arbitraj hemen anlatmaya başlayalım.

Arbitraj bir malı bir ürünü ucuz bir yerden satın alıp pahalı bir yerde satmaktır. Arbitraj bazen anında, bazen saatler bazen de günler sonucu yapılır. Arbitraj fırsatı nasıl değerlendirilir ve arbitraj ile nasıl para kazanılır diyorsanız, hızlı arbitraj en önemli noktadır. Yani hız arbitrajda en önemli etkendir örneğin; 3 tl ye satılan bir ürünü başka bir yerde 4tl ye almak isten insanların olduğunu gördünüz hızlıca bunu 3 tl ile alıp hemen ürünü gidip satmanız gerekmektedir. Aksi taktirde sizden önce bunu yeteri kadar hacim ile yapan birisi olursa tüm talebi karşılayacak ve sizin arbitraj fırsatınızı kapatacaktır. Kripto para arbitraj konusunda en hızlı ve en çok kazandıran bir tekniktir. Çünkü kripto paralar kolay satılır, kolay transfer edilir ve alım satım marketleri çeşitlidir. Örnein A borsasında alım/satım yapılan bir kripto para B borsasında %10 daha ucuz olabilir hızlıca ucuz borsadan satın alıp pahalı borsada satarak yeterli hacim ile fiyatları eşitleyebiliriz.

arbitraj nedir

Arbitraj nedir taktiği

Arbitraj nedir nasıl yapılır bunu anladık peki en hızlı arbitraj nasıl yapılır. Hızlı arbitraj yapmak için size kısaca en çok kullanılan taktiği anlatayım. Arbitrajda en hızlı yöntem Arbitraj botlarıdır bu botlar bir borsada alır diğer borsada anında satar bunun için iki borsada da aynı ürün ve paradan olması gerekmektedir. Peki bu botlar nasıl çalışır arbitraj botları programlanmış bir robot gibi düşüne biliriz. A borsasında %10 ucuz kripto para olursa orada para ile, btc ile veya usd ile kripto para alırken diğer borsalardaki aynı kripto parayı satmaktadır. Yani hızlı arbitraj ı şöyle düşünelim siz bir botsunuz bot kadar hızlı işlem yapamazsınız ama olsun kendinizi 2 borsada mause klavye ile bilgisayar başında arbitraj işlemi yapan bot gibi düşünelim. A ve B borsalarında bir miktar kripto paramız ve usdt (dolar) var. Bunları şu şekilde ayıralım

A borsası

  • 100 adet kripto para
  • 1000 usdt

B borsası

  • 100 adet kripto para
  • 1000 usdt

(kripto paranın şuanki fiyatı 1 usd)

Arbitraj için örneğin A borsasında talep bir anda arttı ve %5 fiyat yükseldi 1.05 usd oldu B borsasında fiyat daha ucuz. A borsasındaki 100 adet kripto paramızı 105 usd ye satarız. B borsasında ise 105 usd ye 105 adet kripto para alırız. Bu durumda 5 adet kripto para daha fazla almış ve arbitraj yapmış oluruz. Şimdi arbitraj ın tam anlamda gerçekleşmesi için fiyatların bir çok defa arbitraj yapıp eşitlendiğinde ve sakinleştiğinde iki borsada da kripto para karlarını satıp dolar olarak çekebiliriz. İşte bu arbitraj işlemini hızlıca bir borsa api botunun anında yaptığını düşünelim gerçekten ufak ufak ciddi karlar getirecektir. Arbitraj botlarının sağlam ve güvenilirini bulmak gerekmektedir. Arbitraj yapmak kolay ve en etkili kripto para kazanç yoludur. Arbitraj global piyasalarda da yapılır ama bu kadar hızlı yapılan piyasa sanırım kripto para platformlarıdır. Bitcoin ile arbitraj yapmak için ufak hacimsiz borsaları tercih edebilirsiniz. Hacimli borsada fiyat net ve önden gideceği için hacimsiz borsadan geriden takip eden fiyatları bu yöntem ve sermaye ile yapabiliriz. Eğer programlama yazılım konusuna hakimseniz sizde kendi kripto para arbitraj botunuzu yazıp işlemleri gerçekleştirip para kazanabilirsiniz. Bitcoin satın alma, bitcoin yatırım hakkında bitcoinairdrop.net web sitemizde sizlere bir çok makale yazıyor ve gerçekten bilgiler paylaşıyoruz. Umarım kripto para kazanma arbitraj ile para kazanma hakkında yazdığımız bu makalemizi beğenmişsiniz dir. Bitcoin ticaretinde para kazanmada en önemli nokta başarılı teknik analiz, temel analiz ile ticaret ve arbitraj dır. Hacimsiz kripto paralarda ciddi arbitraj fırsatları olmaktadır. Arbitraj fırsatlarını takip edebilceğiniz ve siteleri vardır. Hangi kripto para nerde kaç para nerelerde satılıyor incelemek için coinmarketcap.com dan bakabilirsiniz. Kripto para arbitraj ve ticaret de bol kazançlar. Telegram gurubumuza  gelmeyi ve bizleri twitter dan takip etmeyi unutmayalım. Yorum olara ksoru cevap ve merak ettiğiniz diğer konuları bekliyorum.

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.