Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Binance , Vadeli İşlem Borsasına IOTA’yı Ekledi

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Binance, IOTA Coin yatırımcılarını sevindirecek yeni bir duyuru yayınladı. IOTA severler artık Binance Futures üzerinden vadeli işlem ticareti yapabilecekler. Binance futures bitmexe benzeyen binance platformu.Piyasanın en büyük kripto paralarından biri olan MIOTA artık Binance’in vadeli işlem platformunda da kullanılabilecek. Şirketin açıklamalarına göre yatırımcılar 50 kata kadar varan kaldıraç oranlarıyla vadeli işlem ticareti yapabilecekler.

BİNANCE 1

IOTA (MIOTA) Nedir?

IOTA; nesnelerin interneti (IoT) sektörüne yönelik faaliyet gösteren, ölçeklenebilir, merkezsiz, modüler ve işlem ücreti olmayan bir kripto paradır. Bu kripto paranın sahip olduğu özellikler arasında, Tangle adı verilen teknoloji dikkat çekmektedir. Blockchain teknolojisini içermeyen yenilikçi ve gelecek vadeden bir yaklaşım sunmaktadır.

IOTA, David Sønstebø, Sergey Ivancheglo, Dominik Schiener ve Dr. Serguei Popov tarafından 2015 yılında kurulmuştur. Almanya’da kurulu olan IOTA Vakfı tarafından yönetilmektedir.

IOTA nın kullandığı Tangle Teknolojisi

Sektörün kullanım alanı sektör ile birlikte büyüdükçe, küçük miktarlarda gerçekleştirilen işlemler de giderek artmaktadır. Mikro işlemler olarak bilinen bu işlemlerden alınan işlem ücretlerinin kimi zaman, transfer edilen miktardan daha fazla olabilmektedir. Tangle, ölçeklenebilir, hedefe odaklı ve devrim niteliğinde bir bloksuz dağıtımlı teknolojidir. Bu yenilikçi teknoloji, hiçbir işlem ücreti olmadan varlık transfer etme işlemlerine olanak sağlamaktadır. Böylece çok küçük miktarlarda işlem yapmak da mümkün hale gelmektedir. Bitcoin’e göre transfer hızları da oldukça yüksektir. IOTA’da madencilik ve bloklar bulunmamaktadır. Almanya’da kurulu olan IOTA Vakfı tarafından yönetilmektedir.

IOTA Nasıl Çalışır?

Bir işlem gerçekleştiren bütün kullanıcılar ağın güvenliğine katkı sağlamaktadırlar. işlem gerçekleştirmek için, kullanıcıların diğer işlemlerin onayı üzerinde çalışmaları gerekir. Bundan dolayı açık kaynaklı ve benzersiz bir dağıtımlı yapıya sahip olan Tangle, bünyesindeki her işlemi , her biri iki önceki işlem tarafından onaylanmış, iki önceki işlem tarafından onaylanmaktadır. Buna göre ağın onaylanması, ağın temel özelliklerinden birisine dönüşmüştür. İşlemlerin onaylanması ağın kullanımınıyla beraber olduğu için bu yeni sistem, mevcut blockchain yapısından ayrılmakta ve işlem sayısı arttıkça, sistem hızı ve güvenliği artmaktadır.

IOTA’nın Amacı

IOTA’nın amacı, gelecekte hayatımızın içinde sürekli olacak olan akıllı nesnelerin, kullandığı verileri kripto para piyasasında satmak istemesidir. Bu satış yapma durumunun nedeni ise evinizde veya iş yerinizde, günlük hayatınızda kullandığınız IoT(Nesnelerin interneti) cihazların ürettiği bilgilerin açık bir pazarda satışa sunulması. Örneğin, yaz kış kullandığınız klimanız tüm verileri kaydetmektedir ve bu verileri satarak hem fayda hem de gelir sağlayabilir.

IOTA (MIOTA) Nasıl Alınır, Satılır?

IOTA’yı pek çok borsadan almak mümkündür. Binance, Coinex, Huobi, Bitfinex gibi borsalardan kolaylıkla IOTA alım satımı yapabilirsiniz.

Etiketler

Mert Özsarp

Kripto para uzmanı ve yatırımcı. Airdrop avcısı, blokchain uzmanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı