Coinler

Audius (AUDİO) Coin Nedir?

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Audius (AUDİO) Coin Nedir yazımız sizlerle. Son günlerin en çok konuşulan projelerinden olan Audius Coin nedir, önemi nedir, geleceği var mıdır; Audius coini önemli yapacak olan şey nedir haydi başlayalım.

Audius, blockchain tabanlı müzik akışı hizmetinin nihayet bağımsız sanatçıların ihtiyaçlarına dikkat eden bir çözüm olduğunu söylüyor. Audius’un web sitesi, “müzik platformları, şirketlerin veya büyük plak şirketlerinin değil, sanatçıların ve hayranların istediklerini dinlediklerinde en iyi halini aldığını” ve yüklenen parçaların “asla sansürlenemeyeceğini veya kaldırılamayacağını” söylüyor. TechCrunch, Audius’un blok zincirinin “gizli sosunu” taşıdığını söylerken, Yahoo finans, “sektördeki en acil ihtiyaçları yeterince ele aldığını” ifade ediyor.

Audius, Ekim 2020’de 1 milyar AUDIO belirteci basılan ve yaklaşık olarak aşağıdaki gibi dağıtılan ana ağını başlattı :

  • Airdrop : 55MM SES (% 5,50)
  • Vakıf Hazinesi : 180MM AUDIO (% 18.00)
  • Takım ve Danışmanlar : 405MM SES (% 40.50)
  • Yatırımcılar : 360MM AUDIO (% 36.00)

Audius

Audius, dinleyiciler ve yaratıcılar arasındaki doğrudan işlemleri kolaylaştıran, herkese herhangi bir ses içeriğini dağıtma, para kazanma ve yayınlama özgürlüğü veren, merkezi olmayan bir müzik paylaşım ve akış protokolüdür.

Projenin misyonu herkese herhangi bir sesi paylaşma, para kazanma ve dinleme özgürlüğü sunmaktır. Dünyanın pek çok yerinde yaygın müzik sansürü, hayatın sadece kabul edilen bir parçasıdır. Bu nedenle Audius, seslerinin duyulmasını isteyen tüm insanların haklarının korunmasına yardımcı olmak için böyle bir platform oluşturmayı amaçlıyor.

AUDİO ağın yerel yardımcı program belirtecidir ve aşağıdakiler için kullanılır:

  • Keşif veya içerik düğümlerini çalıştırmak için stake etme, böylece kullanıcılar daha yüksek bir hayran keşfi olasılığı ve ağ ücretlerinden pay alacaklar (Kullanıcıların ağ ücretlerinden pay alması için keşif veya içerik düğümlerini çalıştırmak için stake etme)
  • Sanatçı jetonları ve rozetleri gibi özel özelliklerin ve hizmetlerin kilidini açmak ve başarılarını paylaşmak isteyen hayranlardan oylama gücü almak için stake etme;
  • Protokolün gelecekteki yinelemelerini şekillendirmek için protokol yönetişim oylamasına katılmak. (Protokol yönetişim oylamasına katılmak)

Protokol, birlikte çalışan aşağıdaki ana bileşenlerden oluşur:

  • İçerik düğümleri : İçeriği barındırmak ve sanatçılar adına içeriğe erişim izni vermek için kullanıcı tarafından işletilen bir düğüm ağı (Audius içerik defterini indeksleyen ve meta verileri almak için kolayca sorgulanabilen bir arayüz sağlayan keşif düğümleri)
  • İçerik defteri : Audius protokolünde erişilebilen tüm veriler için tek bir doğruluk kaynağı, içerik düğümleri tarafından barındırılan içeriğe referansları sabitleme (Sanatçılar adına içerik barındırmak ve içeriğe erişim izni vermek için içerik düğümleri)
  • Keşif düğümleri : Audius içerik defteri indeksleyen ve meta verileri almak için kolayca sorgulanabilir bir arayüz sağlayan, kullanıcı tarafından işletilen bir düğüm ağı (Audius protokolünde erişilebilen tüm veriler için tek bir doğruluk kaynağı olarak içerik defteri, içerik düğümleri tarafından barındırılan içeriğe referansları sabitleme)

Audius Nereden Satın Alabilirim?

BinanceLabs

Binance’in yatırım ve kuluçka kolu Binance Labs, Audius’a stratejik bir yatırım yaptı.

Yeni tasarlanmış bir kripto, şu anda dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in yardımıyla dalgalar kazanıyor.

Birkaç gün önce, merkezi olmayan müzik akışı platformu Audius (AUDIO) kripto parasını piyasaya sürdü.

Audius, güvenlik, özellik erişimi ve yönetişim için belirlenen yerel bir platform jetonuna (AUDIO) sahiptir. AUDIO, kullanıcılar tarafından protokolün gelecekteki yinelemelerini şekillendirmek için kazanılır ve aracılarla dolu bir müzik endüstrisine özgü mülkiyette bir topluluk dinamiği oluşturur.

Sanatçıların hayranlarıyla doğrudan bağlantı kurabilmesinin yolu, web3’ün ahlakına hitap eden ve Audius topluluğunun önümüzdeki aylarda yakından keşfedeceği bir araçtır.

Binance’in yatırım ve kuluçka kolu olan Binance Labs, herkese herhangi bir ses içeriğini dağıtma, para kazanma ve yayınlama özgürlüğü veren merkezi olmayan bir akış protokolü olan Audius’a stratejik bir yatırım yaptı. Özellikle Binance Labs, Audius için 1,25 milyon dolar değerinde bir uzatma turu başlattı.

750.000 aylık aktif kullanıcı (MAU) ve her ay 100.000’den fazla parçada bir milyondan fazla akışla Audius, kripto uçurumun aşılmasına yardımcı olmak için deadmau5, 3LAU ve RAC gibi en iyi sanatçılarla işbirliği yaptı.

%20 komisyon indiriminden faydalanmak için Binance’a kaydolmanız sizin yararınıza. Kayıt linki aşağıda.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu