Coinler

CertiK CTK Coin Nedir?

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

CertiK CTK Coin Nedir yazımız sizlerle. CertiK son günler en popüler projelerinden. CertiK Binance launchpool ürünü olarak satışa çıkmışken listelemeye saatler kala CertiK in önemi, CertiK in amacı ve kripto dünyasındaki yerinden bahsedeceğiz.

CertiK ile çalışan firmalar bir hayli fazla. Okex Huobi listelemeleri eminiz çok yakında..CertiK: Akıllı Sözleşmeler ve Blockchain Ekosistemleri için Resmi Doğrulama Platformu.

CertiK, uçtan uca güvenlik hizmetleri sunmak için lider resmi doğrulama teknolojisini sınıfının en iyisi siber güvenlik uzmanlarıyla birleştirir.

CertiK, dünyadaki en güvenilir blockchain güvenlik teknolojisi şirketlerinden biridir ve araştırma ve yeniliğin en ileri noktasındadır.

Geleneksel test yaklaşımları yalnızca hataları tespit etmeye çalışırken, CertiK Yazılımı blok zincir ekosistemlerinin hatasız olduğuna dair matematiksel kanıtlar sağlar.

CertiK ile sektördeki en sağlam akıllı sözleşme güvenliği için manuel testi, statik analizi ve resmi doğrulamayı birleştirip, Aynı zamanda Kritik saldırı vektörlerini ve güvenlik açıklarını önlemek için birinci sınıf bir siber güvenlik uzmanları ekibinden yararlanabilirsiniz.

CertiK ile akıllı sözleşmeler ve blok zinciri denetimi için dünyanın en gelişmiş resmi doğrulama teknolojisine güvenebilirsiniz. Bir başka deyişle CertiK; Blockchain alanında güvenlik altyapısı geliştiren proje. Binance launchpool ürünü olan projei önde gelen denetim firmalarından. CertiK için; Güvenli dApp’ler ve Blok Zincirleri Oluşturmak için Güvenlik Puanlama ve Merkezi Olmayan Masraf Karşılama içeren Çapraz Zincir Protokolü denilmektedir.

 • CertiKChain, COSMOS SDK ile oluşturulmuş Delegated Proof-of-Stake (DPoS) blok zinciridir . Blok zinciri altyapısının ve merkezi olmayan uygulamaların güvenli bir şekilde inşa edilebileceği temel olarak hareket etmeyi amaçlamaktadır.
 • Güvenlik Oracle , CertiKShield Geri Ödeme Havuzu ve güvenli bir programlama dili ( DeepSEA ) dahil olmak üzere yerel zincir içi özelliklerle, PROJE, geliştirmeden dağıtım sonrasına kadar farklı tipteki blok zinciri ürünlerinin güvenliğini sağlamak için üretilmiştir .
 • CTK belirteç platformun belirteci doğal yarar ve aşağıdaki kullanım örnekleri kullanılır:
  • Akıllı sözleşme işlemleri için gaz tüketimi ;
  • Ağ konsensüsü için stake etme ;
  • Ödül Güvenlik Oracle ağına katılım için;
  • CertiKShield için teminat ve geri ödemeler ;
  • Merkezi olmayan ağ yönetişimi için topluluk oylaması .
 • CertiK, CTK toplam token arzının % 38.00’ının 0.77 USD / CTK ve 1.90 USD / CTK’dan satıldığı iki tur özel token satışından 39.43MM USD yükseltti .
TickerCTK
Jeton Türü BEP-20 / Yerel token
Binance Launchpool Başlangıç ​​Tarihi23 Ekim 2020
Binance Launchpool Tahsisi1.500.000 CTK (% 1,50)
İlk Circ. Arz22.100.000 CTK (% 22.10)
Toplam Token Arzı100.000.000 CTK

CertiK

CertiK Chain, DeFi, NFT’ler ve otonom araçlar da dahil olmak üzere görev açısından kritik uygulamaların güvenilir bir şekilde yürütülmesi için güvenlik açısından öncelikli, delege edilmiş bir teminat kanıtı blok zinciri. CertiK Chain, tam EVM ve Hyperledger Burrow uyumluluğunun yanı sıra eWASM ve Ant Financial AntChain ile uyumluluğa sahip bir Cosmos Hub olarak oluşturulan çapraz zincir uyumluluğuna öncelik verir. Protokoller genelinde, blok zinciri projeleri, zincir içi işlemlerin gerçek zamanlı korumalarını sağlayan, çok çeşitli kötü niyetli güvenlik açıklarını ortaya çıkmadan önce tespit edip işaretleyen Security Oracle ile güvenlik içgörüleri alabilir. Güvenlik puanının seviyesine bağlı olarak, herhangi bir protokolün denetlenmiş blok zinciri projeleri, esnek bir olan CertiK Shield üyeliğine uygun olabilir, Güvenlik sorunları nedeniyle geri dönüşü olmayan bir şekilde kaybolan veya çalınan herhangi bir kripto varlığı için merkezi olmayan geri ödeme sistemi. CertiKShield üyelikleri, bu uygun blok zinciri projelerinin tüm topluluk üyelerine açıktır ve beklenmedik bir şey olması durumunda kripto varlık sahiplerine bir güvenlik ağı sağlar.

Projeler, yerel olarak Ethereum Foundation, Qtum Foundation ve IBM tarafından desteklenen hiper-güvenli bir programlama dili olan DeepSEA’da kodlanabilir. DeepSEA, EVM ile tamamen uyumlu olan CertiKVirtual Machine (CVM) ile doğrudan çalışır. CVM, akıllı sözleşme ve blok zinciri güvenlik bilgilerini yenilikçi bir şekilde ortaya çıkararak, akıllı sözleşmelerin kararlarına riske erişmek, bunları kontrol etmek ve dahil etmek için benzeri görülmemiş yollar sağlar. CTK, Security Oracle ve CertiK Shield sistemlerini çalıştırma, CertiK Chain’in gaz tüketimini ödeme ve ağ içindeki yönetim kararları için oylama gibi zincir içi işlevler için çekirdek yardımcı program olarak hizmet veren CertiK Chain’in yerel dijital kamu hizmet yakıtıdır.

Güvenlik Oracle nedir?

Güvenlik Oracle, DeFi’de kullanılanlar gibi görev açısından kritik akıllı sözleşmelerin güvenilirliğini değerlendirmek için endüstri lideri güvenlik teknolojilerini kullanan merkezi olmayan bir operatör ağı tarafından oluşturulur. Bu gerçek zamanlı, güncellenebilir puanlar karşılığında, bu operatörler CTK ödülleri alır. Güvenlik Oracle, herhangi bir protokolle birlikte çalışabilir ve kullanıcılarının akıllı sözleşmelerle etkileşim kurmadan önce eğitimli kararlar almasına olanak tanır. Güvenlik Oracle ile entegre akıllı sözleşmeler, kripto varlık kaybı durumlarını önleyerek kötü amaçlı işlemlerin gerçekleşmesini işaretleyebilir ve önleyebilir.

CertiKShield nedir?

CertiK Shield, herhangi bir protokolden kaybolan veya çalınan kripto para biriminin geri ödemesini sağlayan merkezi olmayan bir üyelik sistemidir. Geri ödeme kararları tamamen, blockchain projeleri veya bireysel topluluk destekçileri olabilecek CertiK Shield üyelerinin takdirine bağlı olarak alınır. Üyeler, Teminat Sağlayıcı olarak kendi teminatlarına katkıda bulunarak, Kalkan Alıcısı olarak kriptoları için koruma satın alarak veya her ikisini birden yaparak katılabilir. Teminat Sağlayıcıları, stake edilmiş CTK’larında stake ödülleri kazanırken, aynı zamanda Shield Purchasers tarafından sağlanan ücretlerden pay alırlar. Kalkan Alıcıları, kendi kripto varlıkları için geri ödeme olarak kullanılmak üzere Havuzdan fon ayırır ve CTK’da doğrudan Teminat Sağlayıcılara giden bir ücret öder. Herkes tarafından görülebilen, denetlenen müşterilerin büyüyen bir listesi burada bulunabilir.

DeepSEA nedir?

DeepSEA, CVM, EVM, eWASM ve Ant Financial’ın AntChain ile uyumlu güvenli bir programlama dili ve derleyici araç zinciridir. DeepSEA, hiper güvenli programlama dilini ilerletmek için Ethereum, IBM-Columbia ve Qtum’dan araştırma hibeleri aldı. DeepSEA’da kodlama yapılırken, amaçlanan spesifikasyon ile gerçek kod arasındaki uyumu kanıtlamak için matematiksel kanıtlar otomatik olarak üretilir ve daha fazla resmi doğrulama ve doğruluk derinliğine izin verir.

CertiK Sanal Makine (CVM) nedir?

EVM ile tamamen uyumlu olmakla birlikte, CVM, dünya çapında bilgisayarlarda bulunan önde gelen evrensel VM’yi, x86–64 işletim sistemi süreç modelini ve gelecekte arm64 için olası genişletmeleri takip edecek şekilde tasarlanmıştır. CVM, zincir içi güvenlik parametrelerinin, akıllı sözleşmelerin risk toleranslarına uygun olarak birbirleriyle farklı şekilde etkileşime girmesini sağlar. Ek olarak, CVM, akıllı sözleşmelerin (özellikle henüz güvence altına alınmamış olanların) çalışmasını sistemin geri kalanından izole ederek akıllı bir sözleşme sanal alanını desteklemek için tasarlanmıştır.

Projenin mevcut topluluk büyüme stratejileri şunları içerir :

 • CertiK Shield Havuzlarını başlatmak için mevcut müşterilerle birlikte çalışmak.
 • Güvenlik Oracle aracılığıyla zincir üzerinde güvenlik puanları sağlamak için ana protokollerle entegrasyon.
 • Teknik entegrasyonlar ve ortaklıklar için Binance Akıllı Zincir projeleriyle çalışmak.
 • Kullanıcıları eğitmek ve onlarla etkileşim kurmak için DeFi eğitimleri, dijital buluşmalar ve eşantiyonlar barındırın.
 • Halkla sosyal kanallar aracılığıyla aktif olarak iletişim kurmak.

Projenin gelecekteki topluluk büyüme stratejileri şunları içerir :

 • CTK’yı teminat sağlayıcılarına ödüllendirmek için CertiK Shield verim çiftçiliğini başlatmak.
 • Güvenlik puanlarını ve denetim raporu geçmişini entegre etmek için CoinMarketCap ve diğer kripto toplayıcı sitelerle ortaklık.
 • Dünya çapında buluşmalar düzenlemek için yerelleştirilmiş Elçi Programları başlatmak.
 • Küresel çevrimiçi hackathonlar yürütmek.

Certik CTK Coini Nereden Alabilirim?

CertiK CTK coini Binance borsasından alabilirsiniz. CertiK coini alırken %20 komisyon indiriminden faydalanmak ve al-sattan ömür boyu indirim kazanmak için aşağıdaki linkten kaydolabilirsiniz.

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu