Coinler

Avalanche ($AVAX) Hakkında Bilgiler

Blockchan dünyasında uluslararası bir itibara sahip olan Cornell Üniversitesi Profesörü Dr. Emin Gün Sirer, lider geliştiricisi olduğu Avalanche protokolünü kullanacak yeni bir kripto para yaratıyor.

Bilgisayar bilimcisi olan Emin Gün Sirer’in üzerinde çalıştığı yeni konsensüs protokolüdür. Protokolün gücü ile çıkacak olan AVA coin’in saniyede binlerce işlem gerçekleştirmesi ve kredi kartından dahi hızlı olması bekleniyor. Daha piyasaya çıkmadığını ama yakında İCO düzenleneceğini hatırlatalım .

Avalanche, özel token satışında 12 milyon dolar elde etti 

Emin Gün Sirer’in Blockchain projesi Avalanche, özel bir token satışında Galaxy, Digital, Bitmain ve diğer birçok katılımcıdan 12 milyon dolar elde etti.

Avalanche Hakkında

Avalanche, merkeziyetsiz uygulamalar, yeni finansal ilkeler ve yeni birlikte çalışabilir blokzincirleri başlatmayı amaçlayan; açık kaynaklı bir platformdur. Orijinal bir konsensüs protokolü kullanılarak oluşturulan Avalanche (AVAX) – önceden Ava veya AVA olarak kısaltılmıştır – bildirimleri bir saniyeden kısa sürede onaylayan, Ethereum geliştirme araç setinin tamamını destekleyen ve milyonlarca kişiye olanak sağlayan ilk akıllı sözleşmeler platformudur.

AVALANCHE Nedir?

  • Düşük transfer sürelir, hızlı sonuçlanan transferler: Günlerce minerlardan onay bekleyen transferlerin karşılığı Avalanche protokolünde 1–2 sn.
  • Higher throughput: Saniyede 1000–10,000 işlem. Newyork blockchain etkinliğinde canlı canlı 6500 görüldü.
  • Doğa dostu: Proof of work gibi işlemleri onaylamak için gitgide kıtalar kadar enerji tüketen bir metoda bağımlı olmadığı için doğa dostu.
  • Demokrasi: Avalanche protokolü nodlar arasında eşitlikçi bir anlayış benimsiyor. Lider yok. Ağdaki tüm nodlar aynı haklara sahip. Minerlar olmadığı için merkezileşmeye yol açan poollar yok.
  • Byzantine tolerans:Nodların %50 sine kadar art niyetli (bizans generali) olmasına dayanıklı. Açıkçası bu orana da çıkması imkansız aşağıdaki gifte gördüğünüz gibi bir nodun aynı anda iki renk vermesi gerekmekte.

Ava’nın hedefinde kitlesel kullanım amaçlı bir ağ geliştirmek var. Sirer’e göre Ava’nın ağı daha hızlı işlem yapma imkanı sunacak ve şuan piyasadakinden daha büyük hacimli işlemleri kaldırma gücü olacak. Türk profesör aynı zamanda yeni ağın menkul kıymetler ve altın ile entegre çalışacağını da söyledi.

avalanche

Sirer’e göre gelecekte dünya ekonomileri ve blockchain iç içe olacak. Ayrıca menkul kıymetler ve geleneksel varlıklar da tokenleşecek. Bundan dolayı çok büyük hacimli işlemleri kaldırabilecek bir ağa ihtiyaç var. İşte Ava bu talebi karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Sirer’e göre bir gün bütün kıymetli kağıtların blockchainde bir temsili olacak. Hatta her bir dolar banknotunun bile. Bu vizyonla da ağlarının temellini oluşturdular.

Ava’nın amaçlarından biri Ethereum diğer kripto paralarla rekabet etmektir. Bunun için gelecek yıl2.0 güncellemesi yapılacak.

AVAX Avalanche Nereden Alınır?

Avax coin yani avalanche Binanceden satın alabilirsiniz. Avalanxhe avax coin fiyatı değişiklik göstermektedir. Kripto para yatırımları iyidir ama uzun vade li yapmalısınız.

Bu widget’ı özelleştirin

Avalanche, Piyasaya çıkmadan Coinbase İnceleme Listesine girdi

Türk Profesörü Emin Gün Sirer’in Avalanche projesi Coinbase tarafından eklenmek üzere inceleme listesine alındı

Platform, desteklemeyi düşündüğü kripto paraları önceden incelemeye tabi tutuyor ve platform için faydalı olacağına karar verdiği kriptolara platformunda yer veriyor. Coinbase Avalanche projesinin yanı sıra 16 yeni projeyi takibe aldı.

Avalanche ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular:

Projeniz Team Rocket (Roket Takımı)’nın teknik makalesinin bir uygulaması mı?

Evet! Team Rocket ile yakın bir çalışma yürüterek ilk makaleyi hayata geçirdik ve şu anda da bu teknolojinin bir kriptopara platformu olarak geliştirilmesi için çalışıyoruz.

Kodu nereden kontrol edebilirim?

Şu ana kadar yazılan kodlar halka açık hale getirilmedi, ama kodların büyük bir bölümü tamamlandı. İstemciler Go, C++ ve Python dilleri ile yazıldı. Umut ediyoruz her şeyi kısa sürede açık kaynaklı hale getireceğiz. Sizlerin de bu konuda desteğinizi bekliyoruz!

Herkese açık bir token satışı yapacak mısınız?

Evet, kesinlikle! Token’ın mümkün olduğunca fazla kişinin eline geçmesini istiyoruz. Detaylarda şu an belirleniyor.

Toplam satış miktarı, sınırlar ve diğer token satışı ile bilgi verebilir misiniz?

Bunu kısa süre içerisinde duyuracağız. Şu anda teknolojiyi hazır hale getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz!

Ava bir ERC 20 token olarak mı başlayacak?

Bir ERC-20 token yayınlamayı düşünmüyoruz.

Ava bir fayda belirteci mi (utility token) olacak yoksa bir menkul kıymet belirteci mi (security token) olacak?

Tercihen Ava’nın fayda belirteci (utility token) olmasını istiyoruz. Çalışmalarımız bu yönde.

Bir serbest dağıtım (airdrop) düşünüyor musunuz?

Topluluğumuzun kurulmasında emek veren ve topluluğumuza katkıda bulunan kişileri ödüllendirmeyi planlıyoruz. 

Avalanche (AVAX) Token Satışı 15 temmuzda Yapıldı

Türk-Amerikan bilgisayar uzmanı Emin Gün Sirer’in  Blockchain projesi Avalanche’ın token’ı AVAX Token satışı TSİ ile saat 17.00’da başlayacak.

bu satışta 7 milyon token sunulacak. Halka açık satışta iki seçenek  olacak. Bunlardan birincisinde token fiyatı, kilitli kalma süresiyle birlikte 0.50 dolar olacak. İkinci seçenek ise kilitli kalma süresi olmaksızın 0.85 dolar fiyatla almak. Son seçenekte ayrıca 20 bin dolarlık maksimum alım sınırı bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sirer, şu ifadeleri kullandı:

“Yarın, proje için bir başka dönüm noktası. AVAX Token satışı başlayacak ve bu tokenlerin ilk büyük dağıtımı olacak. Bu düşünceyle, topluluğumuza ve geleceğimize en iyi şekilde hizmet etmek için bazı son düzenlemeler yaptık.”

Eğer kripto paralar hakkında bilginiz yok ise Kripto para eğitim makalemizi okumalısınız.

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.