Bitcoin HaberleriCoin Fiyatları

Bitcoin Dominance İnceleme

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Bitcoin dominance 2018 boğasında altcoinlere olan taleplerden dolayı giderek düştü ve 2019 da bitcoine geçişinde şiddetli artışlar yaşadı. 2019 eylül ayında ise ufak bir altcoin yükselişleri ile biraz düşüş yaşadı. 2019 bitcoin dominance göründüğü gibi 2019 da giderek artmıştır.

bitcoin dominance
2019 bitcoin dominans

Bitcoin dominance nasıl hesaplanır

Bitcoin dominance endeksi tüm kripto paraların marketcap ine yani tüm kriptoparaların toplam değerinin tüm bitcoinin değerine oranıdır.

Örneğin şuan tüm kriptoparaların piyasa değeri coinmarketcap com dan aldığım veriye göre aşağıdaki şekildedir. Kripto para piyasa değeri yaklaşık 270 milyar dolar. Bitcoin piyasa değeri ise 182 milyar dolar tüm piyasayı bitcoin marketcap e böldüğümüzde bitcoin dominance %67,7 eder.

Tarih: 21.09.2019

Kripto Para Birimleri:  2880  •  Borsalar:  20659  •  Piyasa Değeri:  $269.260.246.982   •  BTC Dominance:  67.7%

Piyasada altcoinler e aşırı talep olursa bu endeks giderek düşer çünkü tüm altcoinler bitcoin baskınlığını düşürür. Bu durumda hem bitcoin hem altcoin aynı anda talep alırsa bu oran sabit kalır. Yatırımcılar altcoinlerden korkup bitcoine güvenli limana geçmeye başlarsa bitcoin dominans giderek artar. Bitcoin dominans aşırı bir şekilde artması insanların altcoinden kaçtığı anlamına gelmemektedir bitcoin e dolar girişi ve ya talep olabilir. Bu durum yatırımcı tarafından iyi anlanması gerekmektedir.

Aşağıda ise Güncel bitcoin fiyatı, güncel bitcoin dominance görebiliriz.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu