Makaleler

Binance IEO larına Katılım Kuralları (Detaylı Anlatım)

IEO lara katılabilmeniz için Binance hesabınızın kimlik onaylı (KYC) olması gerekmektedir. KYC : kimlik bilgilerinin paylaşılması, selfie paylaşılması, yüz tarama süreçlerinde oluşur.

IEO’ya katılabilmek için bilet hakkı elde etmeniz gerekmektedir. Bilet hakkı için belirli sürelerde elinizde BNB olması gerekmektedir. Son güncellenhen kurallara göre ortalama günlük BNB sayısı ile kazanılan bilet hakkı sayısı arasındaki ilişki aşağıdaki gibidir ;

Son yapılan güncellemeye göre, bir sondaki IEO’da bilet hakkı kazanmak için hesabınızdaki BNB’ler 7 gün snapshot( ekran görüntüsü ) alınacak . İkinci IEO’da 15 gün, daha sonraki IEO’larda ise hesabınızdaki BNB’ler 30 gün boyunca kayıt altına alınacak.

Hesabınızdaki BNB’ler hergün Türkiye saati ile 03:00 da kayıt edilecek. Bunun anlamı, BNB’leri tüm gün elinizde tutmanıza gerek yok. Gün içinde al-sat yapabilirsiniz. Önemli olan Kayıt zamanında (03:00) hesabınızda BNB olmasıdır.

Kazanacağınız bilet hakkı için ortalama günlük kayıt altına alınan BNB sayınız dikkate alınır. 7 gün için ortalama hesap aşağıdaki gibidir. Örnekte 7 günde kayıt altına alınan BNB sayısı 550 adet. 7 gün ortalamas 550 / 7 = 78.6 BNB. maksimum 5 bilet talep edebilirsiniz.

İlk IEO için 7 gün BNB tuttuk. Peki bilet hakkımı ne zaman ve nereden talep edeceğim? BNB kayıt alma işlemleri bittikten sonra Binance size bilet hakkınızı talep edebilmeniz için 24 saat süre verecektir. Bu süre içinde Lauchpad’ten biletlerinizi talep edebilirsiniz.

Binance Launchpade aşağıdaki linkten veya binance ana sayfasında aşağıda fotoğrafta gösterilen yere tıklayarak ulaşabilirsiniz.https://launchpad.binance.com/

Binance hesabınız ile Launchpad’e giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptktan sonra ilgili IEO’ya tıklayıp onun sayfasına ulaşabilirsiniz. Launchpad ekranından her gün kayıt altına alınan BNB sayınızı ve kazandığınız bilet talep etme hakkını görebilirsiniz.

Bilet talep etme hakkı diyorum, çünkü hak kazandığınız tüm biletleri talep etmek zorunda değilsiniz. Örneğin ortalama 100 BNB tutarak 10 bilet talep etme hakkı kazandınız. 5 bilet veya farklı sayılarda bilet talep edebilirsiniz.

Burada önemli bir nokta, bilet talep hakkını sadece bir kere kullanabilirsiniz. Önce 5 bilet sonra 2 bilet gibi bir talepte bulunamazsınız. Talep ettiğiniz bilet sayısına göre sistem size biletlerinizi verir ve launchpad de bilet numaralarınızı görebilirsiniz.

Bilet talep etme süresi bittikten sonra çekiliş süreci başlar. Bundan önceki IEO’larda çekiliş süreci 2-3 saat arasında tamamlanmıştır. Çekiliş bitince kazanan bilet numaraları açıklanır ve launchpadde biletlerinizin kazanıp kazanmadığını görebilirsiniz.

Çekiliş yöntemi büyük ihtimalle değişeceğinden detayına girmeyeceğim. Kazanan biletiniz var ise hesabınızdan 1 bilet için belirlenmiş olan USD (önceki IEO’larda 300 USD’dı) karşılığı BNB otomatik olarak düşecektir ve yerine IEO’su yapılan coin gelecektir.

Buradaki önemli nokta, BNB kayıt süreci bittikten sonra, kazanan biletiniz var ise, kazanan biletin karşılayabileceği kadar BNB’yi hesabınızda tutmanızdır. Hesabınızda BNB yoksa, kazanan biletiniz olsa da IEO coini hesabınıza gelmeyecektir.

Margin cüzdanınızdaki BNB’ler ortalama günlük BNB hesabına katılmayacaktır. DEX veya Walletlarda bulunan BNB’ler de bu hesaba katılmayacaktır.

Kazanan biletiniz var ise, hesabınızda kazanan bilet için ayırdığınız BNB’lere satış emri vermemiş olmanız gerekmektedir. Satış emri vermişseniz BNB’ler otomatik olarak hesabınızdan çekilemez ve IEO coini size verilmez.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.