Bitcoin VideolarıEğitim

Binance Lending – Savings Nedir ? Binance Borç Verme

Binance lending sistemi sayesinde uzun vade değerlenceğini düşündüğümüz coinler üzerinden pasif gelir elde edebiliriz. Normal wallet da tutacamıza yıllık faiz alabilceğimiz şekilde kilitleyebiliriz.

Lending Nedir?

Lendig kripto para kiralamadır kripto para borsaları örneğin binance bize yıllık faiz vermektedir.

Lending, kripto paraları kiralayarak pasif kazanç elde etme sistemidir. Kripto paralarınızı al-sat yapmak ya da cüzdanınızda tutup, biriktirmek dışında para kazanabileceğiniz bir yöntemdir.

Kullanıcılar, lending yapmak için bir kontrat ile ellerinde bulunan miktardan daha fazla değerde pozisyon açabiliyorlar. Ayrıca, borçlanarak kontratsız pozisyon da açabiliyorlar. Bunu da başkaları tarafından lending yapılan coinler üzerinden yapabiliyorlar. Karşı tarafa bu coinler için kira bedeli ödeyerek margin işlem açıyorlar. Bu sayede kira bedelini alan taraf, pasif şekilde kar elde edebiliyor. Siz, kiralayan tarafta olarak lending’in kar edeni olabilirsiniz.

Binance Birikim Binance Saving

Binance birikim esnek birikimler ve kilitli birikimler olarak ikiye ayrılıyor, bunlarda kendi içinde periyotlar halinede ayrılmaktadır. 30 gün 90 gün 180 gün gibi.
Projelere yatırım ya da alım satım yapmak blockchain sektörü içinde para kazanmanın yollarından biridir. Fakat, bunun için genellikle detaylı araştırmalar ve önemli miktarda zaman yatırımı yapmak gerekir. Buna rağmen güvenilir bir gelir kaynağı elde edileceği garanti değildir. 

Binance Borç Alma

Binance den kripto para teminatlı kredi çekebiliyoruz. Örneğin 1 btc niz var 10bin dolar ediyor. bitcoini teminat verip %50 si kadar yani 5000 usd kredi binance borç alma işlemi gerçekleştiriyoruz. ufak ufak günlük faizler ödüyoruz. tabi bitcoin değer kaybederse sizden teminatınıza ekleme yapmanızı istemektedir.

Almak istediğim borç miktarını seçtim ve sistem bana ne kadarlık Bitcoin’i teminat olarak göstermem gerektiğini gösterdi. Kredi vadesi olarak 7, 14, 30 ve 90 gün seçenekleri mevcut. Seçtiğiniz vadeye göre elbette faiz oranları değişkenlik gösteriyor.

Ben kredi vadesini 7 gün olarak seçerek işlemlerime devam ediyorum. Yıllık faiz oranı %8.90 olarak gözüküyor, bunun yıllık faiz oranı olduğunu tekrar belirteyim.

Günlük faiz oranı %0.0244 olarak belirtilmiş.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.