Coinler

Bluzelle (BLZ) Coin

Bluzelle nedir, Bluzelle (BLZ) Coin kripto piyasasında önemi nedir, bu yazımızda bu sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Bluzelle, Binance ve Huobi gibi önde gelen majör borsalarda listeli durumdadır. Bluzelle ekibi, teknolojisinin herhangi bir blockchainde çalışan merkezi olmayan uygulamaların (DApp) verilerini güvenli ve dağıtık şekilde saklanmasını ve bunlara erişilmesini sağladığını iddia ediyor.

  • Bluzelle , merkezi olmayan veritabanları ağını oluşturmak için 2018’de ilk madeni para teklifinde (ICO) 19,5 milyon dolar topladı. MAİNNET HABERİ ARTIK BLZ coin için çok önemli günleri getirebilir
  • Ana ağ 8 Eylül’de tamamen başlayacak
Tüm Zamanlar En Yüksek0,913922 ABD doları(7 Şubat 2018 )
Zirveden yaklaşık %63 geridedir.

BLZ Coin son zamanlarda oldukça önemli yükseliş kat etmiştir. En önemli sebeplerden birisi olarak; Merkezi olmayan veri barındırma projesi Bluzelle, sınır bilişim ve dağıtık defter teknolojisini birleştirdiği mainnet’i test kullanımına açması ve sonrasında yayımladığı duyurulardır.

Bluzelle

Bluzelle, dapp’lerin verileri güvenli, sansüre dayanıklı ve oldukça ölçeklenebilir bir şekilde yönetmesi için merkezi olmayan bir veri katmanıdır.

Bluzelle, Cosmos ve BFT teknolojisi Tendermint tarafından desteklenmektedir, bu da onu çeşitli blok zincirleriyle uyumlu hale getirir. Geliştiriciler, AWS, Microsoft ve diğerlerinin merkezi veritabanlarına güvenerek Dapps oluşturmaya devam ettikçe, merkezi bir başarısızlık noktasıdır. Gerçek özgürlük, tüm yığının merkezden uzaklaştırılmasını gerektirir, yalnızca bir parçanın değil. Bluzelle, Defi, tedarik zincirleri, oyun ve diğer Web 3.0 sektörlerinde ilerleme için kritik bir parça sağlamayı amaçladığı yer burasıdır.

Bluzelle, Mart 2016’dan itibaren HSBC, OCBC, MUFG gibi bankalar ve AIA ve MSIG gibi sigorta şirketleri için blockchain uygulamaları üzerinde çalıştı. Bluzelle, bu bilgilerden yola çıkarak, kurumsal projeleri merkezi sistemlerde depolanırken merkezi olmayan bir veritabanına olan ihtiyacı fark etti. Bu büyük sıkıntılara neden oldu ve 2017’de ekip çözümünü tasarlamaya başladı.

Bluzelle, veritabanlarının AirBnB’si gibi davranarak bu çözümü sağlayabilir. Yedek bilgisayar depolama alanı halktan temin edilir ve bu kişi sırayla ağ için doğrulayıcı görevi görür ve verilerin hak sahibi tarafından sahiplenildiğini ve değiştirildiğini onaylar. Bunun için depolama sağlayıcısı gelirden pay alır. Bluzelle, müşteriler için diğerlerinin tahmini maliyetinin yarısı kadar depolama alanı sunabileceği bildiriliyor.

BluzelleNet, tüm ekosistemi 10.000 TPS Proof-of-Stake ağı olarak güçlendirir. Doğrulayıcı olmak, minimum teknik bilgi ile kolay bir süreç olacak şekilde tasarlanmıştır. Vizyon, dünyadaki en erişilebilir ve güvenli veritabanını sağlamak için birlikte çalışan on binlerce düğümden oluşan bir ağa sahip olmaktır. Bluzelle, bilgisayar sabit sürücülerinden video oyun konsollarına ve cep telefonlarına kadar her cihazın bir düğüm haline gelmesini istiyor. Doğrulayıcı olmak istemeyenler, görevlerini başka bir doğrulayıcıya devredebilir ve herkesin ağın bir parçası olmasını ve ücretler oluşturmasını sağlar.

Bluzelle ekibinin üyeleri Disney, Sony, Google, Lufthansa, Electronic Arts için çalıştı. Dünya Ekonomik Forumu tarafından Teknoloji Öncü ödülünü almışlardır ve Forrester tarafından Asya’nın en iyi blockchain satıcısı olarak adlandırılmıştır. Ekibi, Singapur ve Vancouver (Kanada) olmak üzere iki konuma dayanmaktadır. Bluzelle, NGC, Hashed, KR1 ve Kenetic gibi endüstri fonları tarafından desteklenmektedir.

Bluzelle Nereden Satın alabilirim?

Bluzelle Blz coin Binance da listeli durumdadır. Binance kaydınız yoksa aşağıdaki Binance Kayıt linkinden kaydolabilirsiniz.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.