Bitcoin HaberleriEğitimKripto Para AnalizKripto Para HaberleriMakaleler

BITCOIN DE SON DURUM VE 20.000 SEVİYESİNİN BITCOIN İÇİN ÖNEMİ

Son durumda Bitcoin 20.000 seviyelerinden satışlar neticesinde biz bu içeriği üretirken 19.000 seviyelerine kadar gerileme gösterdi. Düşüş devam formasyonumuzun hedeflemesi olan 18.000 dolara doğru hareket devam ediyor. Bitcoin’in yanında Ethereum da 1000 doları kaybederek 3 haneli fiyata düşmüş durumda.

ABD borsaları, COVID krizi öncesi 2020 Mart ayı zirvelerine oldukça yakın. Avrupa borsaları ise bu seviyeleri çoktan kırmış durumda. Ayı piyasasının en şiddetli dönemlerini yaşıyoruz. 2020-2022 arası tüm kazançların geri alındığını söyleyebiliriz.

Bitcoin Çakılmaya Devam Ediyor: 20.000 Dolar Altına Düştü! – Akıllı Gündem

Bitcoin en son 2020 Aralık ayı içerisinde 20.000 seviyelerini test etmişti ve bu seviyelerden yükseliş trendine giren Bitcoin 20.000 seviyesinden destek alarak  60.000 seviyelerine soluksuz bir tırmanış göstermiş ve ardından 2021 Kasım ayında ise 69.000 dolaylarında en yüksek seviyelere dokunmuştu.

Bir süredir devam eden olumsuzluklar, Dünya  genelindeki  ekonomik çöküntüler , Yaşanan rug pull olayları gibi durumlar Bitcoin in 2020 Aralıkta bulunduğu seviyelere tekrar gerilemesine sebep oldu.

20.000 Seviyesi Aslında Bitcoin İçin Çok Önemlidir Neden ?

Bitcoin in ilk 20.000 seviyelerine dokunduğunda tarihler 2017 yılını gösteriyordu ve bu yükseliş ile bir çok yatırımcının radarına da giren Bitcoin artık dünya tarafından tanınmış oldu.

Yeni Başlayanlar İçin Bitcoin Madenciliği(Mining) Nedir? Nasıl Yapılır?

İkinci önem arz eden durum  ise Madencilik ödülleri; Bilindiği gibi Bitcoin Madencilik sisteminin işleyişinde bireysel işlemler Blokchain üzerinden bloklar halinde toplanır ve yeni bloğu doğrulayan ilk kişi olmak için karmaşık bir kriptografik bulmacayı çözmek adına rekabet eder. Ağdaki her madencinin amacı bulmacayı en önce çözmektir . Gösterdikleri çabanın neticesi olarak, çözümü bulan ilk madenci, yeni basılan Bitcoin’ den belirli bir miktar alır. Bu sistem her 4 yılda bir yarıya düşürülmek kaydıyla devam eder ve her yarılanma döneminde Bitcoin önemli derecede yükseliş trendine girer ve yükselişler gösterir. Ancak  günümüzde tam tersi bir durumla karşılaşan Bitcoin bu şekilde de bir ilke imza atmış oldu.

Her ne kadar şiddetli düşüşler yaşasak ve umutsuzluğa kapılsak da dünya ekonomisi toparlanmaya başladığında piyasaya küsmemiş olanlarımız, temel bazda kalitesi devam eden enstrümanlarda yerini alarak boğa hareketinin başlangıcında yerini alma şansını yakalayacak.

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.