Kripto Para Analiz

Bitcoin Dominance – Btc Dominance Değeri

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Btc Dominance Nedir?

Bitcoin Dominance Değeri, bitcoinin toplam kripto para piyasası içerisindeki varlğının oranını işaret eder. TradingWiev Gibi grafik hizmeti verenlerde BTC.D olarak kısa kodla gösterilmektedir. BTC Dominans değeri çok önemlidir. Zira bu değer piyasanın yönünü çok net olarak göstermektedir. Bu oran düştüktçe altcoinlerde artış yükseldikçe azalış meydana getirir. Bu oranın önemini kavramak için şunu net olarak belirtmek isterim. Dominance piyasaya hükmetmek anlamında kullanılabilir. Buradaki oranın yükseliyor olması altcoin piyasasından para çıkması ve düşüşü tetikleyen bir unsurdur. Btc dominance düşmesi ise bitcoinden paranın çıkması ve altcoinlere para girişi anlamına gelir. Şu günlerde btc dominance hızla yükselmekte ve dolayısıyla altcoinler bu noktada sürekli olarak ezilmektedir.

Bitcoin Dominance Değeri Ne İfade Eder?

Bitcoin Dominance Değeri piyasanın en belirleyici faktörüdür. Bu değerdeki artık ve azalışlar Kripto paraların hareket yönünü belirler. Btc dominance artışı altcoinler için düşüş habercisidir. Bitcoin Dominance değerinin düşmesi ise Altcoinlerde boğa habercisidir. Fakat bu değer çok dikkatli izlenmelidir. Şu dönemde yaşanan gelişmelere baktığımızda elimizdeki verilerin bitcoin için bir boğa piyasası, alcoinler için bir ayı piyasası işareti veriyor. Bu sürecin terse dönmesi durumunu düşünürsek ; Btc dominance doyuma ulaştığında (bu rakam 62-65 bandıdır ilk etapta) bitcoinde bulunan para altcoinlere kaymaya başlar. Fakat bir golden cross durumu mevcut ise btc dominance 80lere kadar çıkabilir.

Golden Cross Nedir?

Kripto Para Piyasasında golden cross çok önem arz eden bir konudur. Bu bir kripto paranın tüm hacmi kendine çekmesi ve diğer tüm coinlerin değerinin düşmesine sebep olan bir olaydır. Günümüz kripto Para piyasasında Golden Cross Sadece Bitcoin için konuşulabilecek bir durumdur. Şuan güncel durumda Piyasa hakimiyet oranı yani BTC.D olarak adlandırılan grafikte görülebileceği gibi %70 seviyesindedir. Golden Cross ihtimalini konuşmak için BTC.D değerinin %80 değerine ulaşması veya hedefini ona göre belirlemesi gerekiyor.

Binance Kayıt binance kayıt
Etiketler

Halit Vuran

Kripto Para dünyasına BitcoinAirdrop.Net Projesi ile devam ediyorum. Coinler, anlık fiyatları ve son gelişmeleri sizinle paylaşmaya devam edeceğim.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı