Türk Borsaları
Trend

BtcTurk,Buy Stop ve Stop Loss dahil tüm Emir Tipleri

Stop Emir ve Tüm Emir Çeşitleri Uygulamalı Eğitim Videosu

Stop loss kelimesini zarar durdur veya zarar kes olarak türkçeye çevirebiliriz. Piyasalarda işlem yaparken açık pozisyonunuzda katlanabileceğiniz zarar miktarıdır. BtcTurk Stoploss u türkiyede ilk ekleyen borsa olarak kullanıcı dostu olduğunu kanıtlamıştır.

Stop Loss Nedir ?

Bitcoin fiyatının mevcut olarak 20.000 dolar olduğunu varsayalım. Bu durumda stop-limit emrini Stop: 18800 – Limit: 18790 şeklinde yazabiliriz.

Eğer fiyat 18800 doları görürse elimdeki malı 18700 dolara satış olarak yaz. Bu hamle düşüş hareketlerinden korunmak için yapıldığından limit fiyatı her zaman tetikleyici fiyatın aşağısına yazılmalıdır. Aksi halde elinizdeki mal tetikleme işlemi gerçekleşmiş ve satış olarak yazılmış olsa bile o fiyattan alıcı bulamadığı satılmayabilir. (Fiyat aniden düşüş yaşayabileceği için.)

Daha da açıklamak gerekirse… Şu an mevcut fiyattan daha düşük fiyata elinizdeki malı satmak isterseniz teorik olarak borsa size “malın fiyatı şuan satmak istediğin fiyattan daha yüksek, neden daha düşüğe satmak istiyorsun?” diyerek mevcut fiyattan elinizdeki malı satar.

Uyurken veya piyasa başında olunmadığı zamanlarda fiyat düşüşlerinden etkilenmemek ve elinizdeki malı bir düşüş anında belirtilen fiyattan satmak istiyorsanız stop- loss emirlerini kullanmanız gerekir.

*Stop-loss emir piyasanın başında olmasanız bile otomatik olarak gerçekleşir.

Stop Buy- Stop Alış Emir

Stop alış emri vermek için Gelişmiş Alış satış sayfasında bulunan Yeni Emir sütunundaki Stop sekmesini seçip alış butonuna basmalısınız.

Stop alış emri için önce bir tetikleme fiyatı belirlemeli, sonra alış fiyatınızı ve alım miktarını girmelisiniz.

Stop Limit alış emirlerinde, piyasa fiyatı, tetiklenme fiyatına ulaştığında alış emriniz, emir defterinde listelenir. Stop Limit alış emri girerken tetiklenme fiyatı mevcut en iyi satış fiyatından yüksek olmalıdır. Bunu dikkate alarak bir tetiklenme fiyatı belirlemelisiniz. Ardından, alım için ödeyeceğiniz birim fiyatını fiyat kutusuna yazıp almak istediğiniz adedi miktar kutusuna girmelisiniz. Miktar kutusundaki artı butonuna basarak, tüm serbest bakiyenizi miktar kutusuna yazdırabilirsiniz. Ödeyeceğiniz toplam tutarı gördükten sonra BTC AL butonuna basmalısınız. Ekrana gelen özetten emrinizi kontrol edip onaylayarak stop limit alış emri verebilirsiniz.

Emrinizin, tetiklenme fiyatına ulaştığında piyasa fiyatından işlenmesi için Stop Piyasa alış emri verebilirsiniz. Stop Piyasa alış emrinde, tetiklenme fiyatı ve almak istediğiniz miktarı girmeniz yeterlidir. Güncel fiyat, tetiklenme fiyatına ulaştığında, emriniz, piyasa fiyatından işleme alınacaktır.

Btcturk Stop Alış Görünümü

Stop Sell- Stop Satış Emir

Btcturk Stop Satış Görünümü

Piyasa satış emri vermek için BTC SAT menüsünde sütunundaki Piyasa sekmesini seçmeli ve sekmenin altındaki Satış butonuna basmalısınız.

Satmak istediğiniz miktarı yazıp BTC SAT butonuna bastıktan sonra ekrana gelen onay penceresinde detayları yer alan emrinizi kontrol edip onaylayarak piyasa satış emri verebilirsiniz.

Onayınızın ardından emriniz anında işlenmeye başlayacaktır.

Miktarı girdiğiniz kutunun hemen altında, satıştan sonra hesabınıza eklenecek yaklaşık tutar otomatik olarak hesaplanacaktır. Ancak emir defterindeki hareketliliğe ve emir miktarına bağlı olarak emir işlenmeye başlamadan önce hesaplanan tutar ile hesabınıza geçen tutar birbirinden farklı olabilir.

Binance Komisyon düşürme makalemizi okumalısınız. Tüm komisyon oranları detaylı olarak verildi ve nasıl komisyon düşürülür açıklandı.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.