Kripto Para Haberleri

Burger Swap Nedir? Burger Coin Burger Swap Kullanım Burger Üretim

Burger Coin, Burger Swap; uniswap ve sushiswap ın binance smart chain üzerinde geliştirilmiş bep20 destekli DEFI projesidir. Bir bakıma elimizdeki token ve coinlerle alım satım yapan kişilere likidite sağlayarak burger coin kazanabiliriz.

Uniswap’in son zamanlarda merkezi olmayan finans ve otomatikleştirilmiş piyasa yapımında devrim yaratması, hatta Eylül ayı başlarında günlük işlem hacminde Coinbase’i geçmesi şaşırtıcı. Ama tüm bunların bir bedeli vardı. Gaz ücretleri tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü ve sıradan tüccarın ERC20 akıllı sözleşme tabanlı DeFi uygulamalarına ve yönetişimine katılmasını neredeyse imkansız hale getirdi.

SushiSwap’in fikri biraz ilginç olsa da proje, şeffaflık sorunu nedeniyle DeFi projelerinde büyük bir güven kaybına neden oldu. Hepinizin Sushi’nin nasıl çalıştığına biraz aşina olduğunuzu varsayıyoruz, ancak bazılarımızın işleri farklı bir şekilde yapacağına inanıyoruz.

SushiSwap projesinin ve benzer projelerin büyük bir kusuru, topluluk ve yönetişimi gerçekten önemsememeleridir. Likidite sağlayıcıları için teşvikler ve stake etme ödülleri düşüktür ve protokolün demokratik olmayan şekilde oluşturulmasından dolayı bu değişmeyecektir.

Kendi Burgerlerini Üretme?

Şimdi BurgerSwap‘in yönetimle ilgili önemli noktalarına biraz daha yakından bakalım.

Likidite sağlayıcıları için madencilik ödülleri (Burgers)
BurgerSwap, Binance Akıllı Zincir üzerine kurulduğundan, tüm tokenler BNB çiftlerine sahip olacaktır. 

İşlem ücretleri
İşlem ücretleri ilk gün% 0,3 olarak belirlenmiştir. Tüm işlem ücretleri BURGER’e dönüştürülerek yönetişim havuzuna gönderilir. İşlem ücretlerinden payınızı talep etmeye uygun olmak için şunları yapmalısınız:

 • BURGER tokenlerini yatırın ve
 • Oylamaya katılın (haftada bir)

% 0,3 işlem ücreti otomatik olarak BURGER jetonlarına aktarılacak ve yönetişim sözleşmesine aktarılacaktır. Yeni bir teklif oluşturulduğunda, BURGER tokenlerinin toplam bakiyesi oluşturulan teklif sözleşmesine aktarılacak ve bu teklifin oylamasına katılan tüm kullanıcılar teklif sona erdikten sonra ödül havuzunda paylaşacak.

Örneğin:
Borsanın kullanımı nedeniyle, yönetişim sözleşmesi 100 BURGER jetonu biriktirdi. Yeni bir teklif oluşturulduğunda, yönetişim sözleşmesinin bakiyesi teklif sözleşmesine aktarılır. BURGER tokenlerini hisseden tüm kullanıcılar teklife oy verebilir.
Teklif sona erdiğinde, toplam 100 BURGER ödül havuzu oylamaya katılan tüm kullanıcılar arasında paylaştırılır.
Teklif kabul edilirse, teklifi oluşturan kişi fazladan BURGER ödülü alır.

Listeleme ve listeden
BurgerSwap projesi yeterince geliştikten sonra, borsa listeleme ücretleri ve oylama da olsa her yeni listenin topluluk tarafından onaylanması gereken bir onay sistemi uygulayacaktır.

Dolandırıcılık projelerini dışarıda tutmak için, jetonların kaldırılması için bir oylama mekanizması da geçerli olacaktır.

Tüm listeleme ücretleri havuza eklenecek ve haftada en az bir kez oy kullanan BURGER sahipleri ile paylaşılacaktır.

Oylama süresi varsayılan olarak 1 güne ayarlanmıştır ve oylama ile maksimum 7 güne değiştirilebilir.

Madencilik ödülleri


Bir uygulamanın büyümesi için benimseme anahtarıdır. Kullanıcı teşvikleri, token sahiplerine ve madencilere adil bir dağıtım sağlamak ve böylece protokolün sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlamak için oylama yoluyla hızlandırılabilir veya yavaşlatılabilir.

LP token yok
BurgerSwap’te LP token bulunmadığından likiditenin başka herhangi bir protokole taşınması riski yoktur.

burgerswap

Ethereum ve diğer büyük halka açık zincirler yerine Binance Akıllı Zinciri seçmenin bazı bariz nedenleri var.

 • Hız ve alım satım ücretleri: Ethereum Gaz fiyatları, işlem hızını kabul edilemez seviyelere çekerek absürd seviyelere çıkarken, Binance Akıllı Zincir, 3 saniyelik blok süresiyle 1 sent kadar düşük sabit ultra düşük işlem ücretleri uyguluyor.
 • Kullanım oranı: Binance, en büyük kripto para ekosistemlerinden birini kurdu ve DeFi’ye girmeye hazırlanıyor. BurgerSwap, DeFi ve yönetişime katılmak isteyen geniş bir Binance kullanıcı kitlesine hitap edecek.
 • Kullanım kolaylığı: Binance Smart Chain, Solidity geliştiricilerinin neredeyse hiç sürtünme olmadan yeni zincire geçmesine olanak tanıyan Ethereum Sanal Makine uyumlu bir ortamla birlikte gelir.

BurgerSwap Kullanım

Burger swap MetaMask ticaret ve Ethereum tabanlı simgeleri için likidite sağlamak için cüzdan. Yani ilk sorunuz şu olabilir… Binance Akıllı Zincir ile nasıl olacak?

Haklısınız, Binance Akıllı Zincir Ethereum tabanlı bir token değil. Ama .. Binance Akıllı Zincir EVM ile uyumludur. Bu, MetaMask ile kullanılabileceği anlamına gelir. Ve aynı zamanda oldukça kolaydır.

Size rehberlik edeyim.

İlk olarak, https://burgerswap.org/ BurgerSwap platformunu ziyaret edin.

Bunu okuyorsanız, muhtemelen zaten bir DeFi kullanıcısısınız, getiri çiftçisi veya tüccarısınız ve MetaMask’ın ERC20 tokenleri ile nasıl çalıştığını bildiğinizi varsayıyorum.

Ancak, MetaMask kullanarak Binance Akıllı Zincir tabanlı varlıkları merkezi olmayan bir şekilde de alıp satabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, bu mümkün!

Binance Akıllı Zinciri MetaMask cüzdanınıza eklemek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

1. MetaMask’ınızda, varsayılan olarak “Ana Ethereum Ağı” olarak ayarlanmış menüyü tıklayın. Açılır menüde “Özel RPC” yi tıklayın.

Gönderi için resim

2. Binance Akıllı Zincir ağına bağlanmak için belirli parametreleri doldurmanız gereken bir form görünecektir.

Gönderi için resim

3. Aşağıdaki parametreleri doldurun:

4. Şimdi menüden Mainnet Ethereum Ağından Binance Akıllı Zincire geçiş yapın ve varsayılan para biriminin ETH’den BNB’ye değiştiğini göreceksiniz. Artık sadece pool a likidite sağlayarak burger üretebiliriz. Aşağıdaki videodan daha detalı görebilirsiniz.

BurgerSwap Kullanım Video

Binance Kayıt binance kayıt

3 Yorum

 1. buda $UNI swap gibi sonradan bize ödül verir mi sizce ne düşünüyorsunuz?

  1. verebilir binance smart chain canlandırmak için binance CEO su CZ herşeyi yapar

 2. Hocam Merhabalar,
  Burger/bnb likidi ekledim
  fakat yıllık faiz oranı %0 yazıyor ve
  ödül olarak ne verdiğini anlamadım
  sizin çektiğiniz videoya göre farklı geldi bana

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.