Bitcoin Haberleri

Büyük Broker Bitcoin Dünyasına Girdi.

Dev Brokerdan Bitcoin Hamlesi

Küresel finans piyasalarındaki büyük brokerlardan olan TP ICAP vermiş olduğu hizmetlerini genişleterek ve Bitcoin vadeli işlemlerini yapmak isteyen müşterileri için aracılık yapmak için resmen kripto piyasasına giriş yaptı.

TP ICAP bir süredir bitcoini araştırdığı biliniyordu. Financial Times geçen yıl haberleştirdiği üzere şirketin kripto paralar ile ilgili olarak bir birim oluşturduğu ve incelemeler yaptığı belirtilmişti. Yaklaşık bir sene sonra bu konuda adım attıklarını görüyoruz.

TP ICAP Amacı Nedir

Şirketin son zamanlardaki çalışmalarına bakıldığında aracı kurumlar ile irtibatlı olduğu görülüyor. Bloombergde yer alan habere göre, geleneksel olarak bankalar için işlemlere dayanan interdealer brokerleri, mali krizden sonra hacimlerinin küçüldüğünü gördü ve kar uyarısı ile karşı karşıya kaldılar. Bu kriz sonrasında TP ICAP’ın piyasa değerinden yaklaşık % 36’sının eridiği görüldü. O süreçten günümüze kadar kaybın %10 telafi edilerek şirket büyüklüğü tekrar 2 Milyar Dolar üstüne çıktı. Şirketin geliri ise 2018’de 1,763 milyar Sterlin (GBP) (2,2 milyar ABD Doları)ine çıkmıştır.

TP ICAP hisse fiyatı:

Uluslararası Dev Komisyoncu Bitcoin 102'ye Döndü
Kaynak: TP ICAP

Şirket, kripto ile çalışma planlarını sürdürmeye karar verdi ve bu da onları birkaç geleneksel finans firmasından biri yaptı. Bitcoin futures’ları, finansal sektördeki daha büyük oyuncular arasında popülerdir; çünkü dolandırıcılık gibi potansiyel risklerinden kaçınarak istedikleri dijital varlığa erişebilirler.

Proje Ekibi Kimlerden Oluşuyor?

Bu yeni proje Londra’dan Simon Forster ve Duncan Trenholme tarafından yürütülecek. Foster’a göre, şirket kripto para birimlerinin faaliyet gösterdikleri diğer varlık sınıflarını bozabileceğini veya etkileyebileceğini anlıyor, “bu yüzden bilgilendirilmenin önemli olduğunu düşünüyoruz.” Bu arada Trenholme, Bloomberg’e çok sayıda kurumun “belirteçlerin yasal olarak nasıl takas edilebileceğini veya saklanabileceğini araştırdığını ve gelecek veya iki yıl içinde piyasaya daha fazla projenin çıkmasını beklediğimi” söyledi.

Gelecek Planları?

Şirketin Gelecekte bitcoine göre şekillendireceği görülüyor. Yeni teknolojiler entegre ederek aynı zamanda Asya ve ABD’de ofisler oluşturarak kullanıcı sayısını arttırmayı hedeflemektedir. Bu ofislerde diğer kripto para birimlerinden tokenlara kadar çeşitli alım ve satımlar yapmayı hedefliyorlar.

Şirket şu anda  CME Group Inc. Tarafından yönetilen bir fon üstünde çalışmaktadır. Bu fonda kamu piyasasında işlem gören nakit vadeli işlem sözleşmeler bulunmaktadır. Şirket yasa dışı işlemlere karşı son derece katı kuralları ile biliniyor. Müvekkillerinin kimlik ve kara para aklama karşıtı kontrolleri de yapmaları gerekiyor. 

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu