Airdroplar

Binance in Yeni Coini Algorand ($ALGO ) , Token Satışından 60 Milyon Dolar Gelir Elde Etti!

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

MIT profesörü Silvio Micali tarafından oluşturulan Algorand, ilk ALGO token satışında 60 milyon dolar elde etti. Bu ALGO’ya 24 milyar dolarlık bir piyasa değeri veriyor.

Algorand Vakfı’nın yaptığı açıklamaya göre, Proof-of-Stake algoritmasına dayalı Blockchain protokolü Algorand , CoinList’te gerçekleştirilen token satışında 60 milyon dolar topladı.

Turing ödüllü MIT profesörü Silvio Micali tarafından kurulan Algorand, ölçeklendirmeye ve kullanıcı konsensüsünü geliştirmeye odaklı bir Blockchain platformu.

Şirket, ilk 5 yıllık faaliyeti süresince Algorand’ın token’ı ALGO‘nun toplam arzını 10 milyara çıkarmayı ve her yıl 600 milyon ALGO’yu açık artırmayla satmayı hedefliyor.

İlk kez bugün 03.00 de Bitmaxda trade edilmeye başlayan ve Coinbase,Huobi,Okex,Kucoin in listeleyecegini açıkladığı #ALGO Binancede listelenecek. Gelecekte Algorand ın ismini çok duyacağımıza benziyor.

Son token satışında tüm token’ların yüzde 0.25’i için 60 milyon dolar ödendi ve bir ALGO, 2.4$’a satıldı. Bu yatırımcıların Algorand’a 24 milyar dolarlık bir değer biçtiğini gösteriyor. Ethereum’un şu anki piyasa değerinin yaklaşık 28.5 milyar dolar olduğunu düşünülürse, bu muazzam bir rakam !

Arrington XRP Capital’in lider ismi Michael Arrington konu hakkında yaptığı açıklamada Algorand’ın ”makro ekonominin, kripto paralarla buluştuğu nokta” olduğunu ifade etmişti.

Arrington’un ifadelerine göre böylesine hızlı bir platformun yanı sıra izinsiz ve tamamıyla proof-of-stake tabanlı blockchain ağı Algorand da ”akıllı bir ekonomik modele sahip son teknoloji kriptografi” sunmakta.

Binance Kayıt binance kayıt
Etiketler

Mert Özsarp

Kripto para uzmanı ve Endüstri Mühendisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı