Coinler

Chromia (CHR) Nedir?

CHR coin nedir

Chromia, merkezi olmayan uygulamalar için yeni bir blok zinciri platformudur. Mevcut platformların eksiklikleri ve yeni nesil dapp’lerin ölçeklendirilmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Chromia daha önce Chromapolis olarak adlandırılmıştır.

CHR Coin Özellikler

Ethereum gibi platformlar teoride her türlü uygulamanın uygulanmasına izin verirken, pratikte birçok sınırlamaları vardır:

Kötü kullanıcı deneyimi,

Yüksek ücretler,

Sinir bozucu geliştirici deneyim,

Zayıf güvenlik.

Bu, merkezi olmayan uygulamaların (dapps) ana akım haline gelmesini önler. Bu sorunları doğru bir şekilde ele almak için blok zincirini ciddi şekilde yeniden düşünmemiz gerektiğine inanıyoruz.

Merkezi olmayan uygulamaların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak mimari ve programlama modelidir.


Bizim öncelikler:

● Dipslerin milyonlarca kullanıcıya ölçeklenmesine izin verin.

● Merkezi uygulamalarla eşitlik elde etmek için dapps kullanıcı deneyimini iyileştirin.

● Geliştiricilerin tanıdık paradigmalar kullanarak güvenli uygulamalar oluşturmalarına izin verin.

Bir blockchain’in merkezi olmayan bir ortamda paylaşılan bir veritabanı rolüne hizmet ettiğine inanıyoruz.

Bir blockchain’in merkezi olmayan bir ortamda paylaşılan bir veritabanı rolüne hizmet ettiğine inanıyoruz. Uygulama ekosistemi: uygulama verilerini depolar ve veri eklemelerinin, güncellemelerin ve dönüşümler yetkilidir ve uygulamanın kurallarına uygundur. Bu yüzden, Chromia, paylaşılan bir veritabanının rolüne mümkün olan en iyi şekilde hizmet etmek üzere tasarlanmış ve optimize edilmiştir. ChromaWay tarafından geliştirilen mevcut Postchain çerçevesi kullanılarak uygulanır.

CHR Chromia Detaylar


● İlişkisel model: Blockchain verileri ve uygulama durumu ilişkisel olarak depolanır 2 veri tabanı. Bu modelin esneklik, çok yönlülük ve tutarlılık.

● İlişkisel bir programlama dili: Chromia dapp arka uçları uzman bir dilde yazılır ilişkisel modelle derinden bütünleşmiş bir dil. Bu model artar programcı verimliliği ve uygulama tutarlılığı sağlar.

● Yatay ölçeklendirme: Her bir dappın kendi blok zinciri vardır. Çünkü her blok zincir düğümlerin bir alt kümesi, toplam sayısını arttırmak mumkündür.

● Zengin dizin oluşturma ve sorgulama: Dapps, doğrudan gereksinim duydukları bilgileri hızla alabilir. Uygulamayı çalıştıran düğümlerden. Dapp blockchain mantığı karmaşık sorgular gerçekleştirebilir
ciddi performans kaybı olmadan.

● Yüksek G / Ç verimi: veri sorguları ve güncellemeler yoğun bir şekilde optimize edilmiş olarak atanır.

● PBFT tarzı fikir birliği: İşlemler saniyeler içinde onaylanabilir.

● Birinci sınıf dapps: Dapps, Chromia’daki “akıllı sözleşmelerden” kaynaklanmaz, ancak birinci sınıf varlıklar olarak kabul edilir. Chromia dapp geliştiricilerine yüksek derecede esneklik ve kontrol sağlar.

● Dapp düzeyinde kaynak sağlama: kaynakları sözleşmeler yerine dapp’lere tahsis etmek geliştiriciler kendi ücret ve kaynak kullanım politikalarını oluşturma özgürlüğü sağlar.

Chromia, diğer halklarla aynı düzeyde açıklık, şeffaflık ve ademi merkeziyetçilik sunuyor blockchains. Chromia’da madenciler yerine sağlayıcılarla değiştiriliyor. Hem Bitcoin hem de Ethereum’un en büyük dört maden havuzunun eğer gizlenirlerse bu ağlar üzerinde önemli kontrol sağlayabilirler. Chromia bu sayıyı önemli ölçüde aşıyor. Bu nedenle Chromia modelinin en eski ve en güvenilir kamu blok zincirlerinden daha fazla merkezileşme eğilimi göstermez.

Chromia eskiden Chromapolis, hem bir blok zinciri hem de ilişkisel bir veritabanıdır. Mevcut işletmelere, mevcut eski sistemleri aksatmadan blok zinciri benimsemelerine yardımcı olmayı amaçlıyorlar. Chromia hem bir blok zinciri hem de ilişkisel bir veritabanıdır. Bu, merkezi olmayan uygulamaların (dapps), büyük kurumsal uygulamalar, oyunlar veya daha küçük projeler üzerinde çalışsalar da, tüm dünyadaki geliştiricilere tanıdık bir şekilde yazılabileceği anlamına gelir.

CHR Coin Chromia nereden alınır?

CHR chromia şuanda binance den satın alabilirsiniz. Buraya tıklayarak kayıt olduktan sonra satın alabilirsiniz.  Yatırım tavsiyesi değildir fiyatın ne olacağı belli olmaz. Her zaman üzmeyecek yatırımlar yapılması gerekiyor

 

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.