Bitcoin Haberleri

Çin merkezli coinler de yükseliş Xi’nin “blockchain” desteğiyle % 40 sınırına dayandı

Çinli merkezli altcoinler son 24 saat içinde oldukça yükseldi. Çin devlet başkanı Xi Jinping’in blockchain hakkındaki açıklamalarından sonra Çin merkezli kripto paraların fiyatlarında büyük artış yaşanıyor.  yeni altcoin sezonunu Çin merkezli dijital  paralar başlatıyor.

Yükselişinin ardındaki en büyük sebebin Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in blockchain ile ilgili yaptığı önemli açıklamanın yarattığı etkinin olabileceği belirtiliyor. Bu kripto paralardan birisi NEO. Çin merkezli kripto para Neo, bugün ile beraber 5 gün üst üste fiyat artışı yaşadı. Neo fiyatlarını 7 dolardan 12 dolar seviyesine çıkardı.

Diğer güzel performans gösteren Çin merkezli kripto para Ontology. Kısaltması ONT olan kripto para fiyatlarında yaklaşık yüzde 50’lik bir artış söz konusu.  ONT, fiyatlarını 50 cent bandından 1 dolar bandına taşıdı.

‘Çin Ethereumu’ ismiyle anılan ve bir akıllı sözleşme platformu olan NEO’nun, Çin hükümetinin 2020 yılının Ocak ayında yeni kriptografi yasasını uygulamasıyla beraber ülkenin Blockchain konusunda öncü olabileceği ve bu coşkuyu ülkeye yayabileceğini düşündürüyor.

Çinli yatırımcılar, Devlet Başkanı Xi Jinping’in Pekin’in blockchain teknolojisini geliştirmek istediğini belirtmesinin ardından blockchain teknolojisiyle ilgili tüm hisselerde güçlü alım yaptı.

Değeri en yüksek kripto para Bitcoin de yüzde 30 yükseliş kaydetti.

Çin’in resmi haber ajansı Xinhua’nın Cuma günkü haberine göre Xi, geçen haftaki bir çalışma oturumuna başkanlık etmesinden sonra Çin’in blockchain teknolojisine yönelik yatırımlarını artıracağını söyledi.

Piyasanın tepkisi Xi’nin desteğinin Çin’de ne kadar etkili olabileceğini gösteriyor. Üst düzey yetkililer Pazartesi günü 2018 başlarından beri ilk büyük politika topkantılarına başladılar.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu