Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri
Trend

Corona Virüsü’nün Bitcoin’e Etkisi ve Bitcoin Halving

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Corona virüsü , bitcoin Madenciliği ve
Bitcoin’deki madenciliğe üretilen malzemeler

Bu malzemelere asic denir.
Çin’de üretilen madencilik cihazları asic şuanda yurt dışına korona virüsünden kaynaklı yurt dışına cikamiyor. Bu aksamalardan kaynaklı insanlar bu cihazları almak istiyor fakat satılamıyor.
Başka ülkelerde üretiliyor bu cihazları fakat Çin’ de daha ucuza mal olduğu için bu cihazların satışı daha fazladır, verimliliği daha fazla arttırıyor. Bunlara rağmen bitcoinde işlem gücü rekoru devam ediyor.
Ekonomideki riskler; Dünya Sağlık Örgütü küresel çapta alarma geçiyoruz anında bitcoin yukarı fiyatlama yaptı. 
İşin teknik kısmında ; madencilik cihazlarının Çin’ de olup buradan cihazların satılması büyük kısmını biraz etkileyebilir. Genel ekonomik riskler daha çok etkilemiştir. Yukarı yönde ciddi bir şekilde artış göstermiştir. 
100 gün sonra bitcoin yargılanması vardır.
Bu yarılanmadan dolayı madencilik yapanları bir kısmını eldeki var olan cihazları kar edememeye başlayacaklar ve şuanda eldeki var olan cihazlarla kar elde ediyorlar. Makineler ya kapatacaklar ya da geri çıkan Asic cihazları Çin’ den siparişi verip yenisini koyup ordan devam edeceklerdir. 
Bu yüzden alırken gecikmeler olacaktır. 
Ciddi bir işlem düşüşü olacak yarılanmadan sonra. 
Bitcoin hesap onaylanması süresi uzayabilir.
Blok ödülü yarılanmasına son 100 gün 
Bitcoin yarılanması bitcoin enflasyonunu azaltılması olacaktır.
Şuanda piyasa ve satışta hergün belli miktarlarda bitcoin madencileri tarafından çıkartılır.
Kendi maliyetlerini karşılamayacak kadar bazen fazla bazen azı satılıyor. Her gün bir satış baskısı yapılıyor.
Bu yarılanma olduktan sonra bu satış baskısı doğal olarak yarıya inecektir. Bir kez daha yarılanma olduktan sonra birkez daha yarıya inecek böylece satış baskısı azalmış olacak, piyasaya sürülen para arzı azaldığı için doğal olarak enflasyon düşmüş olacak işte bu yarılanma değilde bir sonraki yarılanmadan sonra bitcoin üzerindeki bu satış baskıları çok ciddi oranda kalktığı için bitcoin biraz daha gerçek değerinin nereye yakın olabileceğini kestirebileceğiz. En azından biraz daha nerelerde daha stabil kalacak, hangi seviyeler bitcoin için doğru seviye önümüzdeki yıl için önemli bir seviye olacaktır. 
Bitcoin yarılanmasından sonra altcoin sezonu bekleniyor merkezisiz finans uygulamaları artması etherium için pozitif bir unsurdur. 2020 etherium yılı olacaktır.

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu