Kripto Para Analiz

BİTCOİN – CORONA – PETROL

https://bitcoinairdrop.net/bitcoin-fiyat-degerlendirmesi/#comment-6992  yazımızda İKİ HAFTA ÖNCE şu ifadelere yer vermiştik.

Yazıda belirtilen 7900 lü seviyeler şuan görülmüş durumda. Lakin bu kadar erken test edileceği elbette tahmin edilemezdi. Coronavirüs ve RUS-ARAP petrol çatışması sonrası felç olan ekonomilerin ardına BTC’de de satış dalgası görüldü. 

Lakin BTC’de görülen satış dalgası bizim hedef bölgesinde yer verdiğimiz zaten olacak olan fiyatlara gelmesi tesadüf değildi. Öngörülen fiyatlar sonradan çıkan birkaç olayla test edilmiş oldu. ŞİMDİ BURADA CEVAPLANMASI GEREKEN KRİTİK SORU ŞU; 

Borsalar, tahviller, petrol fiyatları, faizler dip yaparken BTC kontrollü ve sanki bende nasibimi alıyorum edasıyla sert satış sürecine girdi. AMA BU SATIŞ DALGASI KONTROLLÜ İDİ.. FAKE DEĞİLDİ AMA fake gibiydi. Arka planda evet küresel ekonomiden para çıkışı oluyordu BTC’de olacaktı oldu ama BEKLENİLEN-İSTENİLEN SEVİYERLERDE OLDU. Yani öyle dünya piyasasının gösterdiği agresiflik BTC’de kendisine yer bulmadı. Beklenen halving satışlarına bu olaylar erken zemin hazırladı. 

Ne zaman panik olunmalı derseniz 7500 altında 6600 lu fiyatlara gelirse; hakikaten istemsiz-şuan için olanaksız olan SATIŞ DALGASININ GERÇEKLEŞTİĞİ ve BTC’NİN de bundan nasiplendiğini yazabiliriz. Virüsün etkileri en az birkaç ay daha devam edecek. PETROL diplere az uzak mesafede. Yani olabilecek çoğunluk olumsuzluk satılmış durumda.

***********Ne zaman virüsün etkisi daha da derinleşir; o zaman 7500 altında 6600 lü fiyatlar görülür; İŞTE O ZAMAN PETROL- CORONAVİRÜS BİTCOİNİ’DE VURDU denilebilir…************

Ama şu şartlarda KRAL HALA AYAKTA.. Corona beni de sarstı diyor ama aldatmaca.. :)) Şu şartlarda BTC’nin 8400-7600 lü fiyat aralığında gezmesi daha olanaklı gözüküyor; çünkü halving sürecindeyiz. 

ÖNCE KRİZ SONRA ŞAHLANIŞ.. BU YIL TARİHE GEÇEBİLİR..!

Gelelim daha önümüzdeki aylara, Hindistan, Fransa, Almanya, Güney Kore bir anda bu bir ay içerisinde YASAL MEVZUATLARI meclislerinden geçirdiler ve sessiz sedasız kriptolar yerleşik hayata geçerken YASAL hale getirildi. Bu pek ses getirmedi ilginç. Korku ve panik algısı iyi işlettiriliyor demek istiyorum. Herhalde bana BOĞA İÇİN BİR KELİME SÖYLE DESELER: YASALAR derdim. EEE dev devletler kriptoyu yasal hale getirirken milletteki bu telaş-kaygı ne: KORKU KÜLTÜRÜ-ALGI YÖNETİMİ… Para babaları bu işi iyi yapıyor. Olumsuzluk durumunda 6600 ler dedik; olumlu süreç ise halving dönemi 8400-7800 sonrası için yaz döneminde ilk hedef 13000 le sonrasında ise sevdiğim kavram olan MOON (AY) hareketi başlamış olacaktır denilebilir. Sabırla-sakinlikle-herşey yolunda giderken ekonomilerin yeni çıkış kapısının BTC lehine gelişeceğini bilmek gerek; başka bir bir ifadeyle PARANIN BURAYA KAYACAĞINI UNUTMAK EN BÜYÜK KAYBIMIZ OLACAK… Daha güzel günlere bizimle birlikte ulaşmanız dileğiyle. 

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.