BinanceBitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Dünyanın en zengin kripto milyarderlerinden biri olan ve Binance’nin sahibi Changpeng Zhao (CZ), Forbes’ta 200 milyon dolarlık hisse aldı.

CNBC’den aktarılam bilgilere göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance , 104 yıllık dergi ve dijital yayıncı Forbes’a 200 milyon dolarlık stratejik yatırım yaptı.

Fonlar, Forbes’in anlaşmadan haberdar olan kişilere göre, ilk çeyrekte halka açık bir özel amaçlı satın alma şirketi veya SPAC ile birleşme planını yürütmesine yardımcı olacak. Forbes, bir asırdan fazla bir süre önce, baş editörün dedesi ve iki kez başkan adayı Steve Forbes tarafından kuruldu. 2014 yılında Forbes, Hong Kong merkezli Integrated Whale Media’ya 475 milyon dolar değerlemeyle %95 hisse sattı. Amiral gemisi dergisi ve katkıda bulunanlara dayanan bir dijital yayıncılık modeli ile tanınan Forbes, gelirlerini lisans anlaşmaları, e-ticaret ve doğrudan tüketiciye yönelik çabalarla çeşitlendirmek için çalıştı. Şirket, içeriği ve etkinlikleriyle 150 milyon kişiye ulaştığını söylüyor.

Forbes, dünyanın en zengin iş adamlarının yıllık sıralamasıyla da tanınıyor.

Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao’nun yakın zamanda katıldığı bir kategori. Geçen ay, “CZ” ile gitmeyi tercih eden Zhao’nun net değeri, Bloomberg News tarafından 96 milyar dolar olarak belirlendi. Kişisel kripto varlıklarını hariç tutan muhafazakar bir tahmin olan rakam, onu kolayca endüstrinin en zengin girişimcisi yapıyor. Yaklaşık beş yıl önce kurulan Binance’in yatırımı, Zhao’nun içerik üretiminin Web 3.0 geliştirme için bir büyüme alanı olacağına inandığının bir göstergesi. Web 3.0, aynı zamanda kripto para birimlerini ve değiştirilemez belirteçleri veya NFT’leri destekleyen blok zincirini kullanan internetin daha merkezi olmayan bir sürümünü ifade eder.

Binance’in stratejisi hakkında bilgisi olan bir kişi, “Bu, Web 3.0 tabanlı araçların benimsenmesi söz konusu olduğunda gerçekten yüksek potansiyele sahip bir pazara ilk adımdır” dedi. “Sektörümüz bir ton büyüme gördü ve altyapı yatırımı için olgunlaşmış sektörlerde kendinizi konumlandırmamak için aptal olmanız gerektiğini düşünüyoruz.”

Şirket , potansiyel yatırım için üç medya ve içerik platformu belirledikten sonra, doğrudan satış da dahil olmak üzere seçenekleri değerlendiren Forbes’a yaklaştı .

Kripto uzmanları, şirketler son bağış toplama turlarında toplanan muazzam meblağları dağıtırken, bu yıl bir anlaşma seli beklediklerini söylüyorlar.

Binance, 2017 yılında Çin’de kuruldu ancak fiziksel bir genel merkezi bulunmuyor. Düzenleyicilerin önünde, biri için bir yer seçme sürecinde.

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.